TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Како султан: Емина Јаховиќ наводно сега има нова љубов, а ова е нејзиниот прв сопруг (фото)

Вистина.мк - 23.09.2018

Во медиумите деновиве е актуелна веста за наводната врска на пејачката Емина Јаховиќ со турскиот милионер Садетин Саран, а малку кој зборува за нејзиниот прв сопруг. Таа беше мажена за извесен Аладин од Нови Пазар, пред да се омажи за турскиот пејач ...

(Фото) Емина убава и пред операцијата на носот

Репортер - 23.09.2018

Пејачката Емина Јаховиќ која деновиве е во центарот на вниманието поради своето ново момче, турскиот мултимилионер Садатин Саран, е повторно активна на социјалните мрежи. Пејачката на своите фанови им сподели фотографија од нејзината младост.

Емина Јаховиќ била невеста бегалка: Еве како денеска изгледа нејзиниот прв сопруг

Хитпортал - 22.09.2018

Медиумите зборуваат за врската на Емина Јаховиќ и турскиот милионер Садатин Саран, а малкумина се сеќаваат на нејзиниот прв маж. Емина била мажена за извесен Аладин од Нови Пазар, пред да се омажи за пејачот Мустафа Сандал.

(ФОТО) Момчето на Емина Јаховиќ објави фотографија со неа и ги шокира турските медиуми

iPortal - 22.09.2018

Партнерот на пејачката Емина Јаховиќ, турскиот милионер Садетин Саран, објави на Инстаграм фотографија со поп пејачката, а под неа напишал нешто што ги шокира турските медиуми. „Мојата ќерка.

ФОТО: Емина покажа како изгледала пред операцијата на носот

Press24 - 22.09.2018

Емина Јаховиќ објави фотографија од минатото пред да направи операција на носот. Пред 12 години изгледала ...

Јаховиќ: Сите чекаат на моите голови, ама...!

Sport 1 - 22.09.2018

Откако минаа пет кола од турската Суперлига, зачудувачки делува податокот дека ланскиот трет најдобар стрелец во сезоната, Адис Јаховиќ има само еден постигнат гол во дресот на Коњаспор. Поранешниот македонски репрезентативец во минатата сезона, ...

Колку милиони доби Емина Јаховиќ од разводот со Мустафа Сандал?!

Хитпортал - 21.09.2018

Поп-ѕвезда Емина Јаховиќ и мега популарниот турски пејач Мустафа Сандал, пред неколку месеци ставија точка на деценискиот брак. Она што најмногу ги интересира медиумите во регионот е кој и колку ќе заработи од разводот.

Фото: Емина Јаховиќ во врска со турски милионер

Канал5 - 21.09.2018

Новото момче на популарната пејачка Емина Јаховиќ е турскиот милионер Садетин Саран. Нивната врска е откриена откако турскиот богаташ на својот Инстаграм профил објави фотографија на која Емина го бакнува.

Турски милионер ја помеша Емина со ќерка си

Репортер - 21.09.2018

Турскиот милионер Садетин Саран, кој ужива во моментите минати со пејачката Емина Јаховиќ, ги збуни фановите по објавената заедничка фотографија. Емина го бакнува Садетин во образ, а тој во коментарот на споделената фотографија напишал дека му ...

„Мојата ќерка“: Новото момче на Емина Јаховиќ објави фотографија со пејачката, па ги збуни сите

Вистина.мк - 21.09.2018

наводно новиот партнер на Емина Јаховиќ, турскиот милионер Садетин Сарен на Инстаграм објави фотографија со поп пејачката, но во описот напиша нешто што ги шокира сите. „Мојата ќерка, многу ми недостига“, напиша Садетин во описот на фотографијата.

Брзо заборави на сопругот: Новото момче на Емина Јаховиќ е милијардер, а кога ќе ја видите заедничката фотографија се ...

Курир - 21.09.2018

Познатата пејачка Емина Јаховиќ неодамна се разведе од познатиот турски пејач Мустафа Сандал со кого ги имаат два сина, а веќе е во нова љубовна врска со милијардерот Садет Саран. Тој на својот Инстаграм профил објави фотографија со пејачката, но по ...

Пред да го правам носот и пред да ослаби Емина Јахович

Пулс24 - 21.09.2018

Пред да го правам носот и пред Нино да ослаби во Њујорк пред 12 години , Емина Јахович , се шегува на својот Инстаграм профил. Позната пејачка во последно време е многу присутна на социјалните мрежи.После разводот со Мусафа Сандал турскиот пејач ја ...

Новото момче на Емина Јаховиќ е турски милионер

Слободен Печат - 21.09.2018

Нивната врска е откриена откако турскиот богаташ на својот Инстаграм профил објави фотографија на која Емина го бакнува. Коментарот под фотката ги шокирал турските медиуми. Сарин под фотографијата напишал: „Мојата ќерка.