TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФОТО+ВИДЕО: Спектакуларно отворање на Евро 2020: Одлична музичка програма и огномет!

Слободен Печат - 11.06.2021

Евро 2020 официјално е отворено и истото ќе трае од 11 јуни до 11 јули, а на кое ќе дебитира македонската А репрезентацијата.. Половина час пред почетокот на првиот натпревар на Европското првенство 2020 на римскиот „Олимпико“ помеѓу Турција и ...

Македонското знаме се развеа на „Олимпико“, спектакуларно отворање на Европското првенство (Видео)

Дерби - 11.06.2021

Европското првенство во фудбал конечно го дочека својот почеток по една година одложување поради пандемијата предизвикана од коронавирусот. Како што е обичај во последно време, пред почетокот на премиерниот натпревар помеѓу Италија и Турција се ...

Спектакл во Рим, Европското го отворија Бочели и Боно (ВИДЕО)

Канал5 - 11.06.2021

Италија и Турција го отворија Европското првенство во фудбал во Рим со натпреварот во 21 часот. Рим ќе биде првиот од 11-те градови домаќини на Евро 2020. Од 21 часот, Италија и Турција ќе го отворат натпреварувањето во првото коло од групата А, во ...

Oдбројувањето за ЕП заврши: Тоти и Неста ја отворија церемонијата во Рим! (ФОТО)

Gol.mk - 11.06.2021

Одбројувањето до 16-тото Европско првенство заврши, Италија и Турција го отворија турнирот со премиерниот натпревар на „Олимпико“ во Рим. Традиционално, пред дуелот се одржа и свечена церемонија со која се означи и официјален старт на турнирот.

Македонското знаме за прв пат се вее на Европско во фудбал!

Фокус - 11.06.2021

Со спектуларно шоу и настап на легендарниот Андреа Бочели во Рим беше отворено Европското првенство во фудбал. На стадионот Олимпико беа постави знамињата на сите 24 земји кои изборија пласман на ова првенство, меѓу кои за прв пат во историјата се ...

Спектакуларна церемонија на отворањето на ЕП 2020 (фото)

Спортманија - 11.06.2021

Легендите на Рим, Неста и Тоти им посакаа добредојде на 24-те учесници меѓу кои е и Македонија Европското првенство и официјално почна со натпреварот меѓу Турција и Италија кој во овие моменти се игра во Рим.

(ФОТО + ВИДЕО) Спектакуларно отворање на ЕУРО 2020 со неверојатната изведба на „Nessun Dorma“ од Андреа Бочели

ММС - 11.06.2021

Дваесет и четири репрезентации поделени во шест групи, една во одбрана, а дваесет и три од нив во битка за европскиот трофеј. Неверојатната изведба на „Nesun Dorma“ од врвниот вокал Андреа Бочели, го означи почетокот на Европското фудбалско ...

Македонското знаме за прв пат се вее на Европско во фудбал!

Либертас - 11.06.2021

Со спектуларно шоу и настап на легендарниот Андреа Бочели во Рим беше отворено Европското првенство во фудбал. На стадионот Олимпико беа постави знамињата на сите 24 земји кои изборија пласман на ова првенство, меѓу кои за прв пат во историјата се ...

Македонското знаме за прв пат се вее на Европско во фудбал!

24 Вести - 11.06.2021

Со спектуларно шоу и настап на легендарниот Андреа Бочели во Рим беше отворено Европското првенство во фудбал. На стадионот Олимпико беа постави знамињата на сите 24 земји кои изборија пласман на ова првенство, меѓу кои за прв пат во историјата се ...

Бочели и „Ју Ту“ го отворија европското фудбалско првенство во Рим

+инфо - 11.06.2021

Со изведба на култната ирска рок група „Ју Ту“ и со оперскиот пејач Андреја Бочели вечерва, импознатно, беше означен стартот на Европското првенство во фудбална „Олимпико“ во Рим. Од денеска фудбалските фанови ќе уживаат во мајсториите на 24-те ...

ФОТО: Вечниот град Рим „експлодира фудбалски“ со Бочели, со аријата „Никој не спие“ живееме за фудбалот

Дриблинг - 11.06.2021

Спектаклот може да започне, уметноста и спортот се најголеми амбасадори на секоја земја, во Рим или „вечниот град“ покажаа што значи фудбалот, со аријата „Никој не спие“ во изведба на Андреа Бочели, започнува ЕУРО! Италија и Турција го отвораат ...

Македонското знаме развиорено на „Олимпико“

SportMedia - 11.06.2021

За време на отворањето на Европското првенство и дуелот меѓу Италија и Турција, очекувано, на „Олимпико“ во Рим, развиорено и македонско знаме. Развиорени беа сите знамиња на селекциите кои учествуваат на ова ЕУРО.

Неста и Тоти заедно со музичките ѕвезди Бочели, Боно и Мартин Гарикс ќе го отворат Европското првенство

Спортски - 11.06.2021

Вечерва со натпреварот помеѓу Италија и Турција во Рим официјално ќе стартува Европското првенство во фудбал. На „Олимпико“ е најавена церемонијата на отварањето со светски познати музички ѕвезди.

ФОТО+ВИДЕО: Спектакуларно отворање на Евро 2020: Одлична музичка програма и огномет!

Курир - 11.06.2021

Евро 2020 официјално е отворено и истото ќе трае од 11 јуни до 11 јули, а на кое ќе дебитира македонската А репрезентацијата.. Половина час пред почетокот на првиот натпревар на Европското првенство 2020 на римскиот „Олимпико“ помеѓу Турција и ...

Македонското знаме се развеа на „Олимпико“, спектакуларно отворање на Европското првенство (Видео)

Курир - 11.06.2021

Европското првенство во фудбал конечно го дочека својот почеток по една година одложување поради пандемијата предизвикана од коронавирусот. Како што е обичај во последно време, пред почетокот на премиерниот натпревар помеѓу Италија и Турција се ...

Видео: Македонското знаме се развеа на „Олимпико“, спектакуларно отворање на Европското првенство

Точка - 11.06.2021

Европското првенство во фудбал конечно го дочека својот почеток по една година одложување поради пандемијата предизвикана од коронавирусот. Како што е обичај во последно време, пред почетокот на премиерниот натпревар помеѓу Италија и Турција се ...

Македонското знаме се вееше на „Олимпико“

Република - 11.06.2021

За време на отворањето на Европското првенство и дуелот меѓу Италија и Турција, очекувано, на „Олимпико“ во Рим, развиорено и македонско знаме. Развиорени беа сите знамиња на селекциите кои учествуваат на ова ЕУРО.

Бочели, Боно, Тоти и Неста главни ѕвезди на отворањето на ЕП во Рим

Gol.mk - 11.06.2021

Вечерва со натпреварот Италија - Турција во Рим, официјално започнува Европското првенство во фудбал. На „Олимпико“ најавена е церемонија на отворање со светски познати музички ѕвезди. Андреа Бочели, Боно, Мартин Гарикс и Еџ ќе доминираат во ...

Фудбалските легенди и музичките ѕвезди го отворија Европското првенство

Н.Македонија - 11.06.2021

Шеснаесеттото Европско првенство во фудбал е отворено со свечената церемонија на стадионот „Олимпико“ во Рим, каде што Италија и Турција моментно го играат првиот натпревар од турнирот. Италијанските фудбалски легенди Франческо Тоти и Алесандро ...

Во Рим Бочели и „Ју Ту“ го отворија европското фудбалско првенство

Нетпрес - 11.06.2021

Со изведба на култната ирска рок група „Ју Ту“ и со оперскиот пејач Андреја Бочели вечерва, импознатно, беше означен стартот на Европското првенство во фудбална „Олимпико“ во Рим. Од денеска фудбалските фанови ќе уживаат во мајсториите на 24-те ...

Почна Европското: Тоти, Неста и Бочели на отворањето во Рим (ФОТО)

Локално - 11.06.2021

Конечно започна Европското првенство во фудбал, а отворањето на Олимпискиот стадион во Рим, во пресрет на премиерата Италија-Турција, го одбележаа легендите како Франческо Тоти и Алесандро Неста, додека славниот Андреа Бочели пееше на отворањето.

Се подготвува спектакл: Италијанците во транс кога слушнаа кој ќе го отвори Европското првенство (ВИДЕО)

Sport M - 11.06.2021

Европското првенство започнува вечерва со натпревар на „Олимпико“ во Рим, каде ќе се сретнат Турција и Италија. Како што е веќе познато, Европското првенство требаше да се игра минатото лето, но беше одложено поради пандемијата на коронавирусот.

Еуро 2020: Андреа Бочели ќе настапи пред натпреварот меѓу Италија и Турција

ММС - 11.06.2021

Италијанскиот тенор Андреа Бочели ќе ја пее Nessun Dorma на спектакуларната церемонија за отворањето на Европското првенство во фудбал на „Стадио Олимпико“ вечерва во Рим. Бочели ќе настапи пред првиот натпревар меѓу Италија и Турција во 21 часот.

Бочели, Боно, Мартин Гарикс и Еџ ќе бидат задолжени за шоуто на отворањето на Еуро 2020

SportMedia - 11.06.2021

Италија и Турција вечерва го отвораат спектаклот наречен УЕФА Еуро 2020. Додека погледите во нашата земја се свртени кој дебитантскиот настап на Македонија в недела во Букурешт, на премиерата на ова Европско првенство кое поради пандемијата беше ...