TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дали задржувањето на урината може да има смртни последици?

Слободен Печат - 23.02.2021

Лекарите советуваат дека мочниот меур мора да се испразни приближно на секои три часа, но сите знаеме дека постојат ситуации кога тоа едноставно не е можно. Што тогаш? Одложувањето на работите е често вообичаено однесување за сите нас, а неколку ...

Задолжително: Ова жените треба да го направат ВЕДНАШ после сексот!

Локално - 22.02.2021

Сексот е интимна и исклучително индивидуална работа. Сепак, има нешто што и е заедничко на секоја жена по сексот, без разлика колку се различни потребите. Оваа потреба се однесува на мокрење.

Дневен хороскоп за ПОНЕДЕЛНИК, 22 февруари 2021 година

Убавина и Здравје - 22.02.2021

Девиците треба да бидат претпазливи, финансиите на Близнаци растат, Рибите се со преосетливо здравје. ОВЕН Ќе имате поддршка од личност на позиција, или таа е ваш надреден. Сега е шанса да се обнови некаков контакт од минатото, кој остана ...