TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ердоган: Работев добро со Буш, Обама и Трамп, но не и со Бајден

Нова ТВ - 24.09.2021

Работев добро со Џорџ В.Буш, Барак Обама и Доналд Трамп, но не можам да кажам дека започнавме добро со Џо Бајден, изјави турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган во соопштение, изразувајќи незадоволство од актуелниот американски претседател.

Ердоган ги бара парите или фантомите: Америка мора да ни испорача авиони, ние плативме за нив. Односите ни се лоши

Во Центар - 24.09.2021

Односите помеѓу НАТО сојузниците паднаа на најниско ниво во текот на оваа година, кога Вашингтон воведе санкции против турската воена индустрија поради купување на руски одбранбени системи С-400, пренесува Ројтерс.

Ердоган: Работев добро со Буш, Обама и Трамп, но не и со Бајден

Независен - 24.09.2021

Работев добро со Џорџ В.Буш, Барак Обама и Доналд Трамп, но не можам да кажам дека започнавме добро со Џо Бајден, изјави турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган во соопштение, изразувајќи незадоволство од актуелниот американски претседател.

Ердоган: Работев добро со Буш, Обама и Трамп, но не и со Бајден

Опсервер - 24.09.2021

– Работев добро со Џорџ В.Буш, Барак Обама и Доналд Трамп, но не можам да кажам дека започнавме добро со Џо Бајден, изјави турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган во соопштение, изразувајќи незадоволство од актуелниот американски претседател.

Ердоган: Работев добро со Буш, Обама и Трамп, но не и со Бајден

Фокус - 24.09.2021

Работев добро со Џорџ В.Буш, Барак Обама и Доналд Трамп, но не можам да кажам дека започнавме добро со Џо Бајден, изјави турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган во соопштение, изразувајќи незадоволство од актуелниот американски претседател.

Ердоган: Работев добро со Буш, Обама и Трамп, но не и со Бајден

24Инфо - 24.09.2021

Работев добро со Џорџ В.Буш, Барак Обама и Доналд Трамп, но не можам да кажам дека започнавме добро со Џо Бајден, изјави турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган во соопштение, изразувајќи незадоволство од актуелниот американски претседател.

Ердоган се пожали дека работел добро со Буш, Обама и Трамп, но не и со Бајден

Бизнис Вести - 24.09.2021

Работев добро со Џорџ В.Буш, Барак Обама и Доналд Трамп, но не можам да кажам дека започнавме добро со Џо Бајден, изјави турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган во соопштение, изразувајќи незадоволство од актуелниот американски претседател.

Ердоган: Работев добро со Буш, Обама и Трамп, но не и со Бајден

24 Вести - 24.09.2021

Работев добро со Џорџ В.Буш, Барак Обама и Доналд Трамп, но не можам да кажам дека започнавме добро со Џо Бајден, изјави турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган во соопштение, изразувајќи незадоволство од актуелниот американски претседател.

Ердоган: Работев добро со Буш, Обама и Трамп, но не и со Бајден

Република - 24.09.2021

Работев добро со Џорџ В.Буш, Барак Обама и Доналд Трамп, но не можам да кажам дека започнавме добро со Џо Бајден, изјави турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган во соопштение, изразувајќи незадоволство од актуелниот американски претседател.

Ердоган: Работев добро со Буш, Обама и Трамп, но не и со Бајден

Кајгана - 24.09.2021

Анкара, 24 септември 2021 (МИА) – Работев добро со Џорџ В.Буш, Барак Обама и Доналд Трамп, но не можам да кажам дека започнавме добро со Џо Бајден, изјави турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган во соопштение, изразувајќи незадоволство од актуелниот ...

Ердоган: Работев добро со сите американски претседатели, но не и со Бајден

Слободен Печат - 24.09.2021

Работев добро со Џорџ В.Буш, Барак Обама и Доналд Трамп, но не можам да кажам дека започнавме добро со Џо Бајден, изјави турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган во соопштение, изразувајќи незадоволство од актуелниот американски претседател.

Ердоган: САД мора да ја платат цената за неодговорноста и рамнодушноста во Авганистан

Денешен - 24.09.2021

Работев добро со Џорџ В. Буш, Барак Обама и Доналд Трамп, но не можам да кажам дека започнавме добро со Џо Бајден, изјави турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган во соопштение, изразувајќи незадоволство од актуелниот американски претседател.

Ердоган: Сегашните односи со САД не се во добра насока

Канал5 - 23.09.2021

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјавил денеска дека врските на Турција со САД не се добри и дека Вашингтон мора да ги „поправи“ работите во врска со фактот дека Анкара купила руски одбранбени системи С-400, објави телевизијата Хабертурк.

Ердоган: Сегашната насока во односите со САД не ветува

Нова ТВ - 23.09.2021

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска изјави дека врските на Турција со САД не се добри и дека Вашингтон мора да ги „поправи“ работите околу тоа што Анкара купила руски одбранбени системи С-400, објави телевизијата Хабертурк.

Ердоган: Сегашната насока во односите со САД не ветува

24Инфо - 23.09.2021

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска изјави дека врските на Турција со САД не се добри и дека Вашингтон мора да ги „поправи” работите околу тоа што Анкара купила руски одбранбени системи С-400, објави телевизијата Хабертурк.

Ердоган: Сегашната насока во односите со САД не ветува

Опсервер - 23.09.2021

– Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска изјави дека врските на Турција со САД не се добри и дека Вашингтон мора да ги „поправи“ работите околу тоа што Анкара купила руски одбранбени системи С-400, објави телевизијата Хабертурк.

Ердоган: Сегашната насока во односите со САД не ветува

Слободен Печат - 23.09.2021

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска изјави дека врските на Турција со САД не се добри и дека Вашингтон мора да ги „поправи” работите околу тоа што Анкара купила руски одбранбени системи С-400, објави телевизијата Хабертурк.

Ердоган: Сегашната насока во односите со САД не ветува

Вечер Прес - 23.09.2021

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска изјави дека врските на Турција со САД не се добри и дека Вашингтон мора да ги „поправи“ работите околу тоа што Анкара купила руски одбранбени системи С-400, објави телевизијата Хабертурк.

Ердоган: Сегашната насока во односите со САД не ветува

MakPress - 24.09.2021

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска изјави дека врските на Турција со САД не се добри и дека Вашингтон мора да ги „поправи“ работите околу тоа што Анкара купила руски одбранбени системи С-400, објави телевизијата Хабертурк.