TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Продолжува потрагата по велешанецот кој исчезна на 6 август во невреме, спасувајќи екипа на ЕВН

Сакам да кажам - 09.08.2020

Ниту по три и пол дена не е пронајден исчезнатиот Спасе Димовски (51) од Велес. Него и денес блиските, роднините и пријателите го бараа во тешко достапниот терен на селото Белештевица. Димовски според информацијата од МВР исчезна на 6 август во ...

51-Годишен маж исчезна во поројница во велешко, поплавена населбата Превалец

Сакам да кажам - 09.08.2020

Невремето кое го зафати Велес однесе еден човечки живот, соопшти Кризниот штаб на општината. Спасе Димовски (51 год) од Велес, го однела поројницата во село Белештевица, откако ѝ помагал на екипата на ЕВН да се извлече од надојдената вода.

Се санираат штетите од синоќешното невреме во Велес, исчезна едно лице

Мета - 09.08.2020

Општинскиот штаб за заштита и спасување во Велес денеска на вонредна седница донесе повеќе заклучоци за санирање на последиците од синоќешното невреме во кое е нанесена голема материјална штета и исчезна едно лице, жител на велешко Белештевица, по ...

Мерки за санирање на последиците од невремето во Велес во кое исчезна едно лице и е приченета голема материјална штета

Опсервер - 09.08.2020

Велес, 9 август 2020 () – Општинскиот штаб за заштита и спасување во Велес денеска на вонредна седница донесе повеќе заклучоци за санирање на последиците од невремето во кое исчезна едно лице – жител на велешко Белештевица по кого се уште се трага.

Огромни штети од поплавите во велешко

Телма - 09.08.2020

Поплавите предизвикаа огромни штети во велешко. Во невремето настрадаа повеќе домови, оштетени се дури и потпорни ѕидови, но за среќа нема човечки жртви. Големи штети претрпеа жителите на населбата Превалец каде по улиците од ридот до подножјето на ...

Големи штети во Велес и околината по вчерашното невреме

Макфакс - 09.08.2020

Невремето синоќа предизвика големи штети во Велес и околината. Градоначалникот на Општина Велес, Аце Коцевски на Фејсбук објави фотографии, на кои може да видат поплавени куќи и ниви, уништени посади, распаднати објекти.

Спасе од Велес сакајќи да помогне, го однесе надојдената река, се организира помош за спасување

Локално - 09.08.2020

Велешанец пред четири дена исчезна во водите на реката Вардар при обид да спаси екипа на ЕВН. Полицијата се уште трага по исчезнатo лице кое во велешкото село Белештевица надојдена вода го однела кон реката Вардар, додека се обидувал да спаси екипа ...

Дождот ја „однесе“ велешката населба Превалец

Република - 09.08.2020

Пследиците од вечерашното невреме се највидливи во населбата Превалец. Овде во буквална смисла на зборот улици се разнесени од јачината на водата која се слевала од сите страни, а населението на оваа велешка населба преживеа драматична вечер, ...

АПОКАЛИПСА по невремето И ВО ВЕЛЕС (ФОТО)

Вечер - 09.08.2020

Невремето синоќа предизвика големи штети во Велес и околината. Градоначалникот на Општина Велес, Аце Коцевски на Фејсбук објави фотографии, на кои може да видат поплавени куќи и ниви, уништени посади, распаднати објекти.

Големи штети по вчерашното невреме во Велес, Коцевски закажа вонредна седница

А1 On - 09.08.2020

Невремето синоќа предизвика големи штети во Велес и околината. Градоначалникот на Општина Велес, Аце Коцевски на Фејсбук објави фотографии, на кои може да видат поплавени куќи и ниви, уништени посади, распаднати објекти.

Големи штети во Велес и околината по вчерашното невреме

Точка - 09.08.2020

Невремето синоќа предизвика големи штети во Велес и околината. Градоначалникот на Општина Велес, Аце Коцевски на Фејсбук објави фотографии, на кои може да видат поплавени куќи и ниви, уништени посади, распаднати објекти.

ФОТО: По вчерашното невреме во Велес поплавени куќи и ниви, уништени посади и распаднати објекти

Press24 - 09.08.2020

Невремето синоќа предизвика големи штети во Велес и околината. Градоначалникот на Општина Велес, Аце Коцевски на Фејсбук објави фотографии, на кои може да видат поплавени куќи и ниви, уништени посади, распаднати објекти.

Силно невреме низ Велес – големи штети

Centar - 09.08.2020

Невремето синоќа предизвика големи штети во Велес и околината. Градоначалникот на Општина Велес, Аце Коцевски на Фејсбук објави фотографии, на кои може да видат поплавени куќи и ниви, уништени посади, распаднати објекти.

Големи штети по вчерашното невреме во Велес, Коцевски закажа вонредна седница

Либертас - 09.08.2020

Невремето синоќа предизвика големи штети во Велес и околината. Градоначалникот на Општина Велес, Аце Коцевски на Фејсбук објави фотографии, на кои може да видат поплавени куќи и ниви, уништени посади, распаднати објекти.

ФОТО: Велес под вода, уништени се куќи, насади, ниви

Скопје1 - 09.08.2020

„Рано утрово, заедно со кимандирот на ТППЕ Лепидовски посетив повеќе локации каде што има штети од невремето. Најголеми се штетите во Превалец. За денес во 12 часот закажав вонредна седница на Општинскиот штаб за заштита и спасување.

Големи штети во Велес и околината по вчерашното невреме

MTM - 09.08.2020

Невремето синоќа предизвика големи штети во Велес и околината. Градоначалникот на Општина Велес, Аце Коцевски на Фејсбук објави фотографии, на кои може да видат поплавени куќи и ниви, уништени посади, распаднати објекти.

Големи штети во Велес и околината по вчерашното невреме

Н.Македонија - 09.08.2020

Невремето синоќа предизвика големи штети во Велес и околината. Градоначалникот на општина Велес, Аце Коцевски на Фејсбук објави фотографии, на кои може да видат поплавени куќи и ниви, уништени посади, распаднати објекти.

Големи штети во Велес и околината по вчерашното невреме

24Инфо - 09.08.2020

Невремето синоќа предизвика големи штети во Велес и околината. Градоначалникот на Општина Велес, Аце Коцевски на Фејсбук објави фотографии, на кои може да видат поплавени куќи и ниви, уништени посади, распаднати објекти.

Поплавата во Велес остави пустош: Во Превалец урнати куќи, оштетени улици и затната канализација

Слободен Печат - 09.08.2020

Во случај на потреба, Општинската Организација на Црвен крст од Велес треба да помогне на настраданите од поплавите со обезбедување прехранбени и други производи. Во големото невреме што го зафати Велес вчера вечер најтешко беше погодена населбата ...

Мерки за санирање на последиците од невремето во Велес во кое исчезна едно лице и е причинета голема материјална штета

ТВ21 - 09.08.2020

Општинскиот штаб за заштита и спасување во Велес денеска на вонредна седница донесе повеќе заклучоци за санирање на последиците од невремето во кое исчезна едно лице – жител на велешко Белештевица по кого се уште се трага.

Мерки за санирање на последиците од невремето во Велес во кое исчезна едно лице и е приченета голема материјална штета

ММС - 09.08.2020

Општинскиот штаб за заштита и спасување во Велес дене ска на вонредна седница донесе повеќе заклучоци за санирање на последиците од невремето во кое исчезна едно лице – жител на велешко Белештевица по кого се уште се трага.

Мерки за санирање на последиците од невремето во Велес во кое исчезна едно лице и е приченета голема материјална штета

Либертас - 09.08.2020

– Општинскиот штаб за заштита и спасување во Велес дене ска на вонредна седница донесе повеќе заклучоци за санирање на последиците од невремето во кое исчезна едно лице – жител на велешко Белештевица по кого се уште се трага.

Мерки за санирање на последиците од невремето во Велес во кое исчезна едно лице и е приченета голема материјална штета

Вечер Прес - 09.08.2020

Општинскиот штаб за заштита и спасување во Велес дене ска на вонредна седница донесе повеќе заклучоци за санирање на последиците од невремето во кое исчезна едно лице – жител на велешко Белештевица по кого се уште се трага.

Едно лице исчезна во невремето во Велес, се санираат последиците од штетите

еМагазин - 09.08.2020

Општинскиот штаб за заштита и спасување во Велес денеска на вонредна седница донесе повеќе заклучоци за санирање на последиците од невремето во кое исчезна едно лице – жител на велешко Белештевица по кого се уште се трага.

Едно лице исчезна во вчерашното невреме во Велес

Фокус - 09.08.2020

Општинскиот штаб за заштита и спасување во Велес денеска на вонредна седница донесе повеќе заклучоци за санирање на последиците од синоќешното невреме во кое е нанесена голема материјална штета.

Мерки за санирање на последиците од невремето во Велес во кое исчезна едно лице и е причинета голема материјална штета

4NEWS - 09.08.2020

Општинскиот штаб за заштита и спасување во Велес денеска на вонредна седница донесе повеќе заклучоци за санирање на последиците од невремето во кое исчезна едно лице – жител на велешко Белештевица по кого се уште се трага.

(ФОТО) Го однесе надојдена река затоа што сакаше да помогне: Петнаесетина роднини и пријатели трет ден трагаат по ...

Фактор - 08.08.2020

Роднини и пријатели трет ден по ред интензивно го пребаруваат пределот околу Белештевска Река во Повардарието и трагаат по Спасе Димовски, за кого веќе полицијата информираше дека исчезнал при надојдена вода откако се одзвал на повикот да им помогне ...