TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Џозеф: Гренел може да ја убеди Германија да ја поддржи размената на територии

Кумановски м. - 10.10.2019

Американскиот аналитичар Едвард Џоезф смета дека со назначување на специјалниот претседателски претставник Ричард Гренел за разговорите Белград-Приштина, Белата куќа верува дека може да ја убеди Германија да ја поддржи идејата за која претходно се ...

Гренел повторно ја отвора опцијата за размена на територии

МКД - 09.10.2019

Ричард Гренел, спрецијалниот претставник на американскиот претседател Доналд Трамп пристигна денес на Косово, три дена по одржувањето на изборите, а според проценката на одделни аналитичари неговото именување и посетата би можеле повторно да ја ...

Курти: Содржината на дијалогот Косово – Србија е поважен од роковите

Кумановски м. - 10.10.2019

Кандидатот за премиер од движењето Самоопределување, Албин Курти, изјави денеска за време на состанокот со претставникот на американскиот претседател Доналд Трамп за дијалог за Косово и Србија, Ричард Гренел, дека содржината на дијалогот е поважна ...

Курти се сретна со Гренел во Амбасадата на САД во Приштина

Опсервер - 09.10.2019

Лидерот на Движењето Самоопределува, партија која победи на неделните парламентарни избори во Косово, Албин Курти, се сретна попладнево во Амбасадата на Соединетите Американски Држави во Приштина со претставникот на претседателот Доналд Трамп за ...

Заврши средбата Тачи – Гренел, немаше изјави за медиумите

Опсервер - 09.10.2019

Претседателот на Косово Хашим Тачи се сретна денеска со специјалниот пратеник на претседателот на Соединетите Американски Држави Доналд Трамп за косовско-српските мировни преговори, американскиот амбасадор во Германија Ричард Гренел, а по средбата ...

Палмер заедно со Гренел денеска во Приштина

А1 On - 09.10.2019

Високите претставници на Соединетите Американски Држави за Западен Балкан и за дијалогот меѓу Косово и Србија, заменик-помошникот државен секретар Метју Палмер и американскиот амбасадор во Германија Ричард Гренел, денеска се очекува да допатуваат во ...

Пратеникот на САД за Косово Гренел денеска во Приштина

Р.С.Европа - 09.10.2019

Специјалниот пратеник на американскиот претседател Доналд Трамп за разговорите меѓу Србија и Косово амбасадорот Ричард Гренел денеска ќе престојува на Косово, а попладне ќе има средба со претседателот Хашим Тачи.

Специјалниот претставник на Трамп за дијалогот меѓу Косово и Србија ќе ги посети Приштина и Белград

Слободен Печат - 09.10.2019

Тој во Приштина ќе разговара со Хашим Тачи јави „Глас на Америка", повикувајќи се на кабинетот на косовскиот претседател. Ричард Гренел, специјалниот претставник на американскиот претседател Доналд Трамп за разговорите Белград – Приштина, денеска ...

Гренел во четврток на средба со Вучиќ во Белград, па со Тачи во Приштина

Слободен Печат - 08.10.2019

Посетата на американскиот дипломат, актуелен амбасадор на САД во Германија, се случува на само четири дена откако беше именуван за специјален пратеник. Ричард Гренел, специјален пратеник на американскиот претседател Доналд Трамп за преговорите меѓу ...

Назначувањето на човекот од доверба на Трамп е сигнал за менување на границите?

Н.Македонија - 08.10.2019

Назначувањето на Ричард Гренел за специјален претставник на САД во преговорите помеѓу Белград и Приштина, наводно, претставува добра вест за оние што се залагаат за промена на границите, според одредени толкувања, пренесува „Јуропиан вестерн ...

Гренел в четврток во Белград, потоа во Приштина

24Инфо - 08.10.2019

Ричард Гренел, специјален пратеник на американскиот претседател Доналд Трамп за преговорите меѓу Белград и Приштина, во главниот град на Србија ќе пристигне в четврток, кога ќе има средба со претседателот Александар Вучиќ.

Гренел в четврток во Белград, потоа во Приштина

Нетпрес - 08.10.2019

Ричард Гренел, специјален пратеник на американскиот претседател Доналд Трамп за преговорите меѓу Белград и Приштина, во главниот град на Србија ќе пристигне в четврток, кога ќе има средба со претседателот Александар Вучиќ.

Гренел в четврток во Белград, потоа во Приштина

Опсервер - 09.10.2019

Ричард Гренел, специјален пратеник на американскиот претседател Доналд Трамп за преговорите меѓу Белград и Приштина, во главниот град на Србија ќе пристигне в четврток, кога ќе има средба со претседателот Александар Вучиќ.

Гренел во посета на Приштина и на Белград

Локално - 09.10.2019

Ричард Гренел, специјалниот претставник на американскиот претседател Доналд Трамп за разговорите Белград – Приштина, денеска доаѓа во Косово. Тој во Приштина ќе разговара со Хашим Тачи јави „Глас на Америка“, повикувајќи се на кабинетот на ...

Гренел во посета на Приштина и на Белград

Опсервер - 09.10.2019

Ричард Гренел, специјалниот претставник на американскиот претседател Доналд Трамп за разговорите Белград – Приштина, денеска доаѓа во Косово. Тој во Приштина ќе разговара со Хашим Тачи јави „Глас на Америка“, повикувајќи се на кабинетот на ...

Гренел во посета на Приштина и на Белград

А1 On - 09.10.2019

Ричард Гренел, специјалниот претставник на американскиот претседател Доналд Трамп за разговорите Белград – Приштина, денеска доаѓа во Косово. Тој во Приштина ќе разговара со Хашим Тачи јави „Глас на Америка“, повикувајќи се на кабинетот на ...

Специјалниот представник на Трамп на посета во Приштина и Белград

iPortal - 09.10.2019

Ричард Гренел, специјалниот претставник на американскиот претседател Доналд Трамп за разговорите Белград – Приштина, денеска доаѓа во Косово. Тој во Приштина ќе разговара со Хашим Тачи јави „Глас на Америка“, повикувајќи се на кабинетот на ...

Гренел во посета на Приштина и на Белград

Вечер - 09.10.2019

Ричард Гренел, специјалниот претставник на американскиот претседател Доналд Трамп за разговорите Белград – Приштина, денеска доаѓа во Косово. Тој во Приштина ќе разговара со Хашим Тачи јави „Глас на Америка”, повикувајќи се на кабинетот на ...

Палмер заедно со Гренел денеска во Приштина

Независен - 09.10.2019

– Високите претставници на Соединетите Американски Држави за Западен Балкан и за дијалогот меѓу Косово и Србија, заменик-помошникот државен секретар Метју Палмер и американскиот амбасадор во Германија Ричард Гренел, денеска се очекува да допатуваат ...

Палмер заедно со Гренел денеска во Приштина

24Инфо - 09.10.2019

Високите претставници на Соединетите Американски Држави за Западен Балкан и за дијалогот меѓу Косово и Србија, заменик-помошникот државен секретар Метју Палмер и американскиот амбасадор во Германија Ричард Гренел, денеска се очекува да допатуваат во ...

Американскиот двоец Палмер и Гренел во мисија: Денеска во Приштина утре во Белград

Нова ТВ - 09.10.2019

Високите претставници на Соединетите Американски Држави за Западен Балкан и за дијалогот меѓу Косово и Србија, заменик-помошникот државен секретар Метју Палмер и американскиот амбасадор во Германија Ричард Гренел, денеска се очекува да допатуваат во ...

Гренел во посета на Приштина и на Белград

MakPress - 09.10.2019

Ричард Гренел, специјалниот претставник на американскиот претседател Доналд Трамп за разговорите Белград – Приштина, денеска доаѓа во Косово. Тој во Приштина ќе разговара со Хашим Тачи јави „Глас на Америка“, повикувајќи се на кабинетот на ...

Палмер заедно со Гренел денеска во Приштина

Локално - 09.10.2019

Високите претставници на Соединетите Американски Држави за Западен Балкан и за дијалогот меѓу Косово и Србија, заменик-помошникот државен секретар Метју Палмер и американскиот амбасадор во Германија Ричард Гренел, денеска се очекува да допатуваат во ...

Палмер заедно со Гренел денеска во Приштина

Република - 09.10.2019

Високите претставници на Соединетите Американски Држави за Западен Балкан и за дијалогот меѓу Косово и Србија, заменик-помошникот државен секретар Метју Палмер и американскиот амбасадор во Германија Ричард Гренел, денеска се очекува да допатуваат во ...

Палмер заедно со Гренел денеска во Приштина

Сител - 09.10.2019

Високите претставници на Соединетите Американски Држави за Западен Балкан и за дијалогот меѓу Косово и Србија, заменик-помошникот државен секретар Метју Палмер и американскиот амбасадор во Германија Ричард Гренел, денеска се очекува да допатуваат во ...

Високи претставници на САД во посета на Приштина

iPortal - 09.10.2019

Високите претставници на Соединетите Американски Држави за Западен Балкан и за дијалогот меѓу Косово и Србија, заменик-помошникот државен секретар Метју Палмер и американскиот амбасадор во Германија Ричард Гренел, денеска се очекува да допатуваат во ...

Палмер заедно со Гренел денеска во Приштина

Нетпрес - 09.10.2019

Високите претставници на Соединетите Американски Држави за Западен Балкан и за дијалогот меѓу Косово и Србија, заменик-помошникот државен секретар Метју Палмер и американскиот амбасадор во Германија Ричард Гренел, денеска се очекува да допатуваат во ...

Палмер заедно со Гренел денеска во Приштина

MakPress - 09.10.2019

Високите претставници на Соединетите Американски Држави за Западен Балкан и за дијалогот меѓу Косово и Србија, заменик-помошникот државен секретар Метју Палмер и американскиот амбасадор во Германија Ричард Гренел, денеска се очекува да допатуваат во ...

Курти се сретна со Гренел во Амбасадата на САД во Приштина

Алфа - 09.10.2019

Лидерот на Движењето Самоопределува, партија која победи на неделните парламентарни избори во Косово, Албин Курти, се сретна попладнево во Амбасадата на Соединетите Американски Држави во Приштина со претставникот на претседателот Доналд Трамп за ...

Курти се сретна со Гренел во Амбасадата на САД во Приштина

А1 On - 09.10.2019

Лидерот на Движењето Самоопределување, партија која победи на неделните парламентарни избори во Косово, Албин Курти, се сретна попладнево во Амбасадата на Соединетите Американски Држави во Приштина со претставникот на претседателот Доналд Трамп за ...

Курти се сретна со Гренел во Амбасадата на САД во Приштина

+инфо - 09.10.2019

Лидерот на Движењето Самоопределува, партија која победи на неделните парламентарни избори во Косово, Албин Курти, се сретна попладнево во Амбасадата на Соединетите Американски Држави во Приштина со претставникот на претседателот Доналд Трамп за ...

Курти се сретна со Гренел во Амбасадата на САД во Приштина

MakPress - 09.10.2019

Лидерот на Движењето Самоопределува, партија која победи на неделните парламентарни избори во Косово, Албин Курти, се сретна попладнево во Амбасадата на Соединетите Американски Држави во Приштина со претставникот на претседателот Доналд Трамп за ...