TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Honor 10i ќе биде со тројна задна камера

Телефони.мк - 14.03.2019

Honor 10 серијата го добива новиот модел Honor 10i, кој ќе биде со сличен дизајн со Honor 10 Lite и ќе има три задни камери од задната страна. Honor 10i ќе има 6,2 инчен дисплеј, со задна камера од 24MP+8MP+2MP и предна селфи камера со 32MP.

Honor 10i пристигнува со три камери на задната страна

USB - 14.03.2019

Подбрендот на Huawei, Honor подготвува уште еден член на Honor 10 серијата паметни телефони. Со дизајнот сличен на Honor 10 Lite моделот, новиот паметен телефон се истакнува по својата тројна задна камера и би требало да го добие името Honor 10i.

Како помина Xiaomi Mi 9 на тестот за издржливост?

Телефони.мк - 14.03.2019

Популарниот канал JerryRigEverything дојде на ред да го тестира и новиот премиум смартфон Xiaomi Mi 9 кој има врвни материјали на градба и прекрасно дизајнирано тело. На вообичаените тестови на гребење, горење и превиткување телото на Xiaomi Mi 9 се ...

Потврдени клучните спецификации на Xiaomi Black Shark 2

Телефони.мк - 13.03.2019

Xiaomi преку нов тизер речиси и да ги потврди сите клучни спецификации на новиот моќен гејмерски смартфон Xiaomi Black Shark 2 кој навистина ќе ги воодушеви љубителите на мобилни видео игри.

Xiaomi телефоните нема да ја задржат ниската цена во иднина

Smartportal - 13.03.2019

Кога ќе се спомене брендот Xiaomi до ден денес на корисниците им текнува веднаш една работа. Одлични и квалитетни уреди, со драстично пониска цена од конкуренцијата. Ова „правило“ кое сепак по некое време почна да биде карактеристика на повеќето ...