TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Квадрадо во стилот на Артим Шаќири ја затресе мрежата на Пандев и соиграчите (ВИДЕО)

Sport 1 - 05.12.2021

Натпреварите од 16. коло од Серија А долго ќе се паметат, пред се поради фактот што на два меча беа постигнати голови директно од корнер, откако вечерва, Квадрадо уште во деветата минута со фантастичен удар му донесе водство на Јувентус во дуелот со ...

ВИДЕО: Квадрадо „а ла Шаќири“ – затресе мрежа директно од корнер!

Gol.mk - 05.12.2021

Колумбискиот фудбалер Хуан Квадрадо даде легендарен гол за Јувентус во дуелот против Џенова (1-0) во рамки на Серија А . Во деветтата минута, Квадрадо успеа да погоди директно од корнер. Ваков гол даде Артим Шаќири, македонскиот репрезентативец, на ...

Квадрадо постигна гол директно од корнер! (ВИДЕО)

МКД - 05.12.2021

Гол од корнер е вистинска реткост а во ова коло во Серија А имаше два такви, по тој на Чалханоглу, денеска Квадрадо погоди на таков начин. Течеше деветтата минута кога Квадрадо биеше директно од корнер и успеа да донесе водство на Јувентус против ...

Квадрадо како Артим Шаќири: Уште еден гол директно од корнер во Серија „А“ (ВИДЕО)

Екипа - 05.12.2021

Синоќа Чалханоглу, вечерва Квадрадо. Уште еден гол директно од корнер падна во Серија „А“. Фудбалерот на Јувентус во 9. минута од средбата со Џенова, постигна гол дирекно од ударот од аголот.

Куадрадо како Чалханоглу, погоди од корнер (ВИДЕО)

SportMedia - 05.12.2021

Јувентус води на дуелот против Џенова со 1-0 во Серија А. Хуан Куадрадо е стрелец на голот за „Старата дама“. Колумбискиот фудбалер демонстрираше вистинско ремек дел, голот го постигна од корнер.

Квадрадо во стилот на Артим Шаќири: Постигна прекрасен гол од корнер (ВИДЕО)

Спортманија - 05.12.2021

Хуан Квадрадо постигна навистина прекрасен гол од корнер на мечот против Џенова. Дефанзивецот на Јувентус, во стилот на некогашниот македонски репрезентативец, Артим Шаќири ја затресе мрежата на Салваторе Сиригу во деветтата минута.

Феноменален гол на Квадрадо директно од корнер (ВИДЕО)

МакФудбал - 05.12.2021

Колумбискиот интернационалец Хуан Квадрадо изведе магија на мечот против Џенова. Тој во деветтата минута постигна гол директно од корнер и на спектакуларен начин го надмудри Салваторе ...

ВИДЕО: Јувентус постигна гол од корнер, Квадрадо маестрално погоди !

Дриблинг - 05.12.2021

Јувентус поведе со голот на Квадрадо во 9 минута против Џенова, прекрасен гол од корнер, ова е втор ваков гол викендов по голот на Чалханоглу за Интер. Квадрадо погоди на маестрален начин, ова вреди да се погледне: Comments are closed for this ...

Вчера Чалханоглу, денеска Квадрадо даде гол директно од корнер (ВИДЕО)

24Фудбал - 05.12.2021

Гол од корнер е вистинска реткост а во ова коло во Серија А имаше два такви, по тој на Чалханоглу, денеска Квадрадо погоди на таков начин. Течеше деветтата минута кога Квадрадо биеше директно од корнер и успеа да донесе водство на Јувентус против ...

Чалханоглу за мајсторијата против Рома: Сакав да дадам гол од корнер (ВИДЕО)

Дерби - 05.12.2021

Интер беше убедлив на средбата против Рома и на „Олимпико“ славеше со 3-0 во мечот во кој Хакан Чалханоглу даде гол и запиша една асистенција. Погодокот на Турчинот беше мајсторија и погоди директно од корнер во 15 минута, а по средбата порача дека ...

Чалханоглу тврди: Сакав да дадам гол од корнер, овојпат се заврши како што треба

Дриблинг - 05.12.2021

Летното засилување на Интер, Хакан Чалханоглу постигна гол од корнер во победата над Рома од 3:0, запиша и една асистенција. По мечот тој беше еден од најзаслужните за големата победа а во изјава за медиумите од Италија, посочи дека ништо не било ...

Интер ја скроти „волчицата“ за едно полувреме, Чалханоглу погоди од корнер

Денар - 05.12.2021

Избраниците на Симоне Инзаги „фаќаат залет“ во италијанската Серија А. Нова победа во првенството и тоа извојувана во Рим, на „Олимпико“ против Рома со убедливи 3-0. Треба да се спомене дека сите три гола гостите од Милано ги постигнаа во првиот ...

Аталанта го доби дербито со Наполи, Интер убедлив во Рим

Нетпрес - 04.12.2021

Во натпреварот со пресврти Аталанта дојде до победа од 3:2 на гостувањето кај Наполи и по 16-то коло го фати приклучокот со три водечки тима во Серија А. Екипата од Бергамо на стадионот „Диего Марадона“ поведе во 7 минута, а стрелец беше Украинецот ...

ВИДЕО: Лекција на Интер за Рома, се започна со овој гол од корнер на Чалханоглу

Дриблинг - 04.12.2021

Интер со пеколни 45 минути во првиот дел ја реши Рома на „Олимпико“ со 3-0, момент на мечот беше голот на Чалханоглу од корнер. Чалханоглу погоди директно од корнер во 15 минута, ова е еден од најубавите моменти на мечот на „Олимпико“.