TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Реал го понижи Химки, Милано останува неосвоива тврдина (Видео)

Дерби - 20.11.2019

Пет победи на седумте натпревари остварија домашните екипи на вечерашните натпревари од 9. рунда во Евролигата. Највисоката беше дело на шпанскиот прволигаш Реал Мадрид кој пред своите симпатизери го понижи Химки со 104-76.

ВИДЕО: Милано и Анадолу Ефес со победи ја продолжија трката за првата позиција во Евролигата

Gol.mk - 19.11.2019

Олимпија Милано славеше против Макаби од Тел Авив во највозбудливот натпревар од деветтото коло во Евролигата со 92-88. До победата Италијаните дојдоа доста тешко, бидејќи Макаби одлично парираше.

ВИДЕО: „Кралски“ ураган го снајде Химки, Валенсија во финишот го изненади Зенит

Gol.mk - 19.11.2019

Реал Мадрид конечно заличи на себе во Евролигата и одигра фантастичен меч против Химки на домашен терен (104-76). „Кралевите“ до декласираа противникот и конечно фатија форма во новата сезона, во која поголемиот дел од времето го поминуваат во ...

Химки понижен во Мадрид, Алба пресилна за Црвена Звезда

Екипа - 19.11.2019

Реал Мадрид одигра извонреден натпревар пред своите гледачи против Химки, декласирајќи го актуелниот лидер на ВТБ-лигата со убедливи 104-76. „Кралевите“ беа незапирливи во првото полувреме, во кое за 20 минути игра постигнаа 65 поени (65-42), ...

Реал без милост за Химки, продолжи победничката низа на Ефес (видео)

TopSport - 19.11.2019

Реал Мадрид го „збриша“ рускиот Химки со 104:76 за да ја продолжи победничката низа во Евролигата и да го подобри скорот на 6-3. Мечот беше решен уште во првото полувреме, откако шпанскиот клуб имаше 65:42 предност и ништо не се смени во второто, во ...

Панатинаикос не може без драма – Победи со еден поен разлика во Литванија

Спортманија - 19.11.2019

Грчкиот тим имаше и среќа, откако Рајс промаши две слободни фрлања, а Лендејл промаши тројка за триумф на Жалгирис Панатинаикос повторно одигра многу драматичен меч, денеска со хепиенд за грчкиот тим, кој го победи Жалгирис со 86:85 на гостински ...

Панатинаикос кај Жалгирис до петта победа во Евролигата

Gol.mk - 19.11.2019

Панатинаикос славеше на гостувањето кај Жалгирис во Литванија со 86-85. Гостите освен во првата четвртина беа во константна предност, но пред крајот речиси да ја загубија. Малку фалеше гостите од готово да направат вересија, бидејќи Жалгирис стигна ...

Реал без милост за Химки, продолжи победничката низа на Ефес (видео)

Макфакс - 19.11.2019

Реал Мадрид го „збриша“ рускиот Химки со 104:76 за да ја продолжи победничката низа во Евролигата и да го подобри скорот на 6-3. Мечот беше решен уште во првото полувреме, откако шпанскиот клуб имаше 65:42 предност и ништо не се смени во второто, во ...