TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Илон Маск и Tesla пред тужба

IT.mk - 17.08.2018

Еден твит можеби ќе биде доволен за покренување на тужба поради манипулација против Илон Маск и Tesla. Илон Маск преку твит објави дека средствата се собрани. Средствата, поточно 72 милијарди долари, е сумата потребна за откупување на акциите на ...

SpaceX може да му помогне на Мaск да ја повлече Tesla од берзата

Стандард - 17.08.2018

Компанијата SpaceX на Елон Маск може да учествува во трансакцијата со која инвеститорот сака да ја повлече Tesla од берзата за десетици милијарди долари. Ова е објавено од страна на „Њујорк тајмс“, осврнувајќи се на извори запознаени со процесот.

Маск за „Њујорк Тајмс“: Годинава беше најтешка и најболна

Независен - 17.08.2018

Илон Маск, основач и директор на „Тесла“ во интервју за весникот „Њујорк Тајмс“ објавено денеска раскажа дека изминатата година била „најтешка и најболна во кариерата“. Интервјуто следува после скандалот во чие средиште се најде Маск откако минатата ...

Елон Маск: Минатата година беше разочарувачка, но најлошото допрва доаѓа

Кајгана - 17.08.2018

Еден од најпознатите луѓе на денешницата, Елон Маск, во емотивно интервју со New York Times изјави дека минатата година била најтешка досега во неговиот живот. Тој вели дека стресот кој му го предизвикува работата ја влошил неговата здравствена ...

Илон Маск: „Мислев дека најлошото помина“

Телефони.мк - 17.08.2018

Илон Маск премногу време минува во својата компанија, дури и по 120 часа неделно, што е премногу. Тој вели дека неговиот роденден го поминал во фабриката, а малку фалело да ја пропушти и свадбата на брат му.

Маск за „Њујорк Тајмс“: Годинава беше најтешка и најболна

Либертас - 17.08.2018

Илон Маск, основач и директор на „Тесла“ во интервју за весникот „Њујорк Тајмс“ објавено денеска раскажа дека изминатата година била „најтешка и најболна во кариерата“. Како што јави дописникот на МИА од Вашингон, интервјуто следува после скандалот ...

Елон Маск: Минатата година беше разочарувачка, но најлошото допрва доаѓа

Локално - 17.08.2018

Еден од најпознатите луѓе на денешницата, Елон Маск, во емотивно интервју со New York Times изјави дека минатата година била најтешка досега во неговиот живот. Тој вели дека стресот кој му го предизвикува работата ја влошил неговата здравствена ...

Елон Маск: Изминатата година беше најтешка и најболна

USB - 18.08.2018

Еден од најпознатите луѓе на денешницата, Елон Маск, во емотивно интервју со New York Times изјави дека минатата година била најтешка досега во неговиот живот. Тој вели дека стресот кој му го предизвикува работата ја влошил неговата здравствена ...