TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Škoda Octavia со нова интересна опција

Авто Плус - 14.02.2018

Škoda Octavia станува втор модел во историјата на брендот, кој ќе добие дигитална табла Новата опрема веќе е достапна за лифтбек и караванската верзија на бестселерот на чешкиот производител.

Дигитална инструмент табла и за Škoda Octavia

Додај Гас - 13.02.2018

За разлика од сродните модели од VW групата, како што се Golf и Seat Leon, Škoda Octavia не доби дигитална инструмент табла при рестилизацијата. Сега, две години подоцна, оваа опција е вклучена во понудата за компактниот модел на чешкиот ...

Рестилизација за Škoda Fabia / ФОТО

Додај Гас - 13.02.2018

Рестилизиранта Fabia во Европа ќе биде понудена со 3-цилиндерски мотори, во две варијанти – MPI и TSI. Разликата е секако во тоа што првите се атмосферски, а вторите агрегати со турбополнач.