TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Гати повторно е херој на Јувентус, Наполи има за што да жали

Екипа - 08.12.2023

Јувентус стигна до огромни дерби-бодови откако „старата дама“ славеше во пресметката со шампионот Наполи со минимални 1-0. Дефанзивецот Гати како да се претплати да биде херој на Јуве, па откако го постигна голот за победа во финошот на гостувањето ...

Јувентус го победи Наполи и се качи на врвот во Серија А! (ВИДЕО)

24Фудбал - 08.12.2023

Јувентус победи во свој стил, со минимални 1-0 го доби дербито против Наполи и ќе преноќи на лидерската позиција на табелата. Елиф Елмас дербито го почна од клупата за резерви, македонскиот репрезентативец го одигра последниот половина час.

Наполи не ги искористи шансите, Гати е херојот на Јувентус во дербито во Торино (ВИДЕО)

Дерби - 08.12.2023

Составот на Јувентус издвојува победа над Наполи (1-0) во првата средба од 15. коло од италијанската Серија А. „Старата дама“ како многупати во оваа сезона пронајде начин да дојде до посакуваните три бода иако резултатот можеше да биде сосема ...

ВИДЕО: Наполи не личи на шампион, Јуве остана најдобар домаќин!

Gol.mk - 08.12.2023

Екипата на Јувентус одигра одлично дерби со Наполи и со победа (1-0) ја продолжи добрата сезона на домашен терен, плус се искачи на врвот на Серија А; па притисокот го префрли кон најголемиот ривал Интер.

Наполи пак остана со празни раце - загуби и од Јувентус (ВИДЕО)

Sport 1 - 08.12.2023

Актуелниот италијански шампион Наполи загуби на гостувањето во Торино кај Јувентус со 0-1 и така продолжи со лошите резултати во Серија А. Првото полувреме не го одбележаа многу шанси на двете страни, иако најголемата ја имаше Џовани Ди Лоренцо, но ...

ВИДЕО: Јувентус славеше во дербито, Наполи сè подалеку од одбрана на Скудетото

Слободен Печат - 08.12.2023

Денеска во италијанското фудбалско дерби во Торино екипата на Јувентус славеше против Наполи со 1:0 во 15 коло од Серија А . Стрелец на единствениот гол за домашниот состав беше Гати во 51 минута по асистенцијата на Камбијасо.

Големата утка на Кварацхелија најдобро опишува каква сезона има Наполи (Видео)

Спортманија - 08.12.2023

Наполи после поразот вечерва во Торино , има огромно бодовно заостанување зад Јувентус и Интер, и како што стојат работите, оваа сезона нема да го повтори успехот од минатата кога освои Скудето во Серија А.

Неверојатно промашување на Кварацхелија🎥

Спортски - 08.12.2023

Јувентус и Наполи играат возбудлив натпревар кој на полувремето заврши без голови, но со многу шанси. Најзрелата ја пропушти Квича Кварацхелија, кој имаше „пенал ситуација“, но не успеа да го совлада голманот Шчешни.

Најефикасниот дефанзивец во Серија А го реши дербито и донесе славје на Јуве (Видео)

Спортманија - 08.12.2023

Јувентус го доби дербито на Серија А против Наполи со 1-0, па Старата дама барем привремено се искачи на првото место и сега има 12 бода повеќе од актуелниот првак кој е во криза и има три порази во последните четири кола.

Јувентус го совлада Наполи и времено го запоседна врвот во Серија А

24Инфо - 08.12.2023

Јувентус во првиот натпревар од 15. коло во италијанската фудбалска Серија А, како домаќин го совлада актуелниот првак Наполи (1:0) и се искачи времено на лидерската позиција. „Старата дама“ има еден бод повеќе од Интер, кој својот натпреавр од оваа ...

(Видео) Гати повторно е херојот на „старата дама“

TopSport - 08.12.2023

Foto/ EPA Фудбалерите на Јувентус го совладаа Наполи како со резултат 1:0 во 15. коло од италијанската Серија А. Херој на „старата дама“ е дефанзивецот Федерико Гати, кој по Монца постигна уште еден гол за победа.

Наполи поразен во Торино: Гати повторно е талисманот на Јувентус (ВИДЕО)

SportSport - 08.12.2023

Фудбалерите на Јувентус го совладаа Наполи во големото дерби на 15. коло во Серија А. „Старата Дама“ на домашен терен вечерва славеше со 1:0. Кобен за Наполи повторно беше стоперот Федерико Гати, кој постигна уште еден гол против актуелниот шампион ...

Јувентус го доби дербито со Наполи, половина час за Елмас (ВИДЕО)

МакФудбал - 08.12.2023

Јувентус го победи Наполи со 1-0 во Торино и се искачи на првата позиција на табелата во Серија А со 36 бода, еден повеќе од Интер. Дефанзивецот Федерико Гати беше стрелец на единствениот гол на натпреварот.

Елиф Елмас и натаму го држи првото место за најпрофитабилен трансфер во турската Суперлига

Екипа - 08.12.2023

Македонскиот фудбалер Елиф Елмас со трансферот од Фенербахче во Наполи, и натаму го држи првото место на најпрофитабилен трансфер во турската Супер-лига. Елмас замина во Фенербахче од Работнички, во трансфер кој чинел 180.000 евра, а потоа продаден ...

Кварачкелија се сели во Реал Мадрид?

Курир - 07.12.2023

Квича Кварацхелија беше вистинско откритие на Серија А минатата сезона и го привлече вниманието на многу европски гиганти. Грузиецот беше еден од најзасилужните за освоеното Скудето на Наполи, а сега откри за кој тим сака да игра.

Јувентус го победи Наполи и се качи на врвот во Серија А (ВИДЕО)

МКД - 08.12.2023

Јувентус победи во свој стил, со минимални 1-0 го доби дербито против Наполи и ќе преноќи на лидерската позиција на табелата. Елиф Елмас дербито го почна од клупата за резерви, македонскиот репрезентативец го одигра последниот половина час.

(Видео) Гати повторно е херојот на „старата дама“

Макфакс - 08.12.2023

Foto/ EPA Фудбалерите на Јувентус го совладаа Наполи како со резултат 1:0 во 15. коло од италијанската Серија А. Херој на „старата дама“ е дефанзивецот Федерико Гати, кој по Монца постигна уште еден гол за победа.

(Видео) Гати повторно е херојот на „старата дама“

Скопје1 - 09.12.2023

Foto/ EPA Фудбалерите на Јувентус го совладаа Наполи како со резултат 1:0 во 15. коло од италијанската Серија А. Херој на „старата дама“ е дефанзивецот Федерико Гати, кој по Монца постигна уште еден гол за победа.