TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Почина пејачката и актерка Ајрин Кара, која се прослави со хитот „Флешденс“

Сакам да кажам - 26.11.2022

Американската пејачка и актерка Ајрин Кара, која се прослави со насловните песни од филмовите „Слава“ и „Флешденс“, почина на 63 години. Нејзината публицистка Џудит Мус изјави дека Кара починала во својот дом во Флорида, но причината за смртта не е ...

Знам дека се насмевнува од рајот: Естрадата во шок, почина познатата пејачка која живееше за фановите

Мастило - 26.11.2022

Нова тажна вест денеска го потресе светскиот шоубизнис На 63-годишна возраст почина славната американска пејачка и актерка Ајрин Кара, која се прослави со насловните теми од легендарните филмски остварувања Flashdance и Fame.

ВИДЕО| Оскаровката Ајрин Кара, позната по нумерите Flashdance и Fame, почина на 63 години

Нетпрес - 26.11.2022

Американската музичарка Ајрин (Ирене) Кара Ескалера, наградувана со престижните признанија Оскар и Греми почина во петокот на 63-годишна возраст, извести нејзината претставничка за јавноста,, Кара на пошироката публика ѝ беше најпозната по ...

Почина Ајрин Кара која ја изведе песната „Флешденс“

4NEWS - 26.11.2022

Пејачката и актерка Ајрене Кара почина на 63-годишна возраст, пренесоа светските агенции. Добитничка е на наградите „Оскар“ и „Греми“. Таа стана позната по улогата на Коко Хернандез во музичкиот филм Glory од 1980.

Почина Ајрин Кара, пејачката на хитовите од „Flashdance“, „What A Feeling“ и „Fame“

Макфакс - 26.11.2022

Ајрин Кара, најпозната по тоа што ги пееше насловните песни на филмовите „Fame“ и „Flashdance“ од 80-тите, почина на 63-годишна возраст. Веста ја потврди нејзината публицистка Џудит А. Мус на Твитер, која откри дека Кара починала во својот дом на ...

Почина Ајрин Кара, пејачката на насловните песни на филмовите „Fame“ и „Flashdance“

Слободен Печат - 26.11.2022

Ајрин Кара, најпозната по тоа што ги пееше насловните песни на филмовите „Fame“ и „Flashdance“ од 80-тите, почина на 63-годишна возраст. Веста ја потврди нејзината публицистка Џудит А. Мус на Твитер, која откри дека Кара починала во својот дом на ...

Замина еден златен глас – пејачката на „„What a feeling“ од „Flashdance“ беше добитничка на Оскар и Греми ВИДЕО

Еспресо - 26.11.2022

Ајрин Кара, пејачката која ги отпеа насловните песни на филмовите „Fame“ и „Flashdance“ од 80-тите, почина на 63-годишна возраст. Веста ја потврди нејзината публицистка Џудит А. Мус на Твитер, која откри дека Кара починала во својот дом на Флорида.

Почина Ајрин Кара, пејачката на хитовите од „Flashdance“, „What A Feeling“ и „Fame“

Денешен - 26.11.2022

Ајрин Кара, најпозната по тоа што ги пееше насловните песни на филмовите „Fame“ и „Flashdance“ од 80-тите, почина на 63-годишна возраст. еста ја потврди нејзината публицистка Џудит А. Мус на Твитер, која откри дека Кара починала во својот дом на ...

Почина Ајрин Кара, пејачката на хитовите од „Flashdance“, „What A Feeling“ и „Fame“

MTM - 27.11.2022

Ајрин Кара, најпозната по тоа што ги пееше насловните песни на филмовите „Fame“ и „Flashdance“ од 80-тите, почина на 63-годишна возраст. Веста ја потврди нејзината публицистка Џудит А. Мус на Твитер, која откри дека Кара починала во својот дом на ...