TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Авион излета од пистата во северна Турција

Либертас - 14.01.2018

Авион на турската нискобуџетна авиокомпанија „Пегасус“ синоќа излета од пистата при обид за слетување на аеродромот во Трабзон, во северниот дел на ...

Патнички авион во Турција се лизна од писта и за малку ќе паднеше во море (ВИДЕО)

МКД - 14.01.2018

Патнички авион се излизга од аеродромска писта по слетување во турската провинција Трабзон, пренесуваат агенциите. На фотографиите и снимките кои ги објави Скај њуз се гледа патничкиот авион кој по лизгањето завршил на удолнина кој се спушта кон ...

ВИДЕО: Авион излета од пистата во северна Турција

Алсат-М - 14.01.2018

Авион на турската нискобуџетна авиокомпанија „Пегасус“ синоќа излета од пистата при обид за слетување на аеродромот во Трабзон, во северниот дел на Турција. Гувернерот на округот Трабзон, Јуџел Јавуз соопшти дека при инцидентот не е повреден ниту ...

Авион излета од пистата во северна Турција

Алфа - 14.01.2018

Aвион на турската нискобуџетна авиокомпанија „Пегасус“ синоќа излета од пистата при обид за слетување на аеродромот во Трабзон, во северниот дел на Турција. Aвион на турската нискобуџетна авиокомпанија „Пегасус“ синоќа излета од пистата при обид за ...