TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пирло: Ова е чекор назад за Јувентус

Gol.mk - 28.09.2020

Ако по стартната победа над Сампдорија , новиот тренер на Јувентус , Андреа Пирло беше задоволен од перформансот на своите фудбалери, таков не е случајот и по вчерашното дерби во Рим против Рома .

Дел Пјеро го предупреди Јувентус: Пазете се, Интер е кадарен за титула

Екипа - 28.09.2020

Легендарната „десетка“ на Јувентус, Алесандро Дел Пјеро, го предупреди својот некогашен клуб дека Интер е сериозен кандидат за титулата. Тој смета дека „старата дама“ ќе има тешка задача да го одбрани шампионскиот трофеј во Калчото.

Дел Пиеро: Интер и Аталанта се сериозни кандидати за Скудетото

Спортски - 28.09.2020

Jувентус вчера на два пати имаше негатива во дербито против Рома, сепак на крајот „старата дама“ и со играч помалку успеа да стигне до бод на „Олимпико“ (2:2). Роналдо со двата гола спречи да видиме прв пораз на Андреа Пирло во тренерската кариера.

Фото: Нов „небесен скок“ на Кристијано Роналдо

Канал5 - 28.09.2020

Напаѓачот на Јувентус, светската фудбалска ѕвезда Кристијано Роналдо повторно им пркоси на законите на физиката. Роналдо постигна нов гол на кој му претходеше уште еден висок небесен скок.

Роналдо: Серија А сега е потешка, со Пирло сме задоволни

Кајгана - 28.09.2020

Португалецот синоќа со два гола го спаси Јувентус од пораз кај Рома и ако не победија, вели дека со новиот тренер тимот е посреќен. „Со Пирло тимот го гледам позадоволен. На почеток сме од сезоната, физичката подготвеност ни е добра и гледам добра ...

Дел Пјеро со предупредување до Јувентус: Сега има два сериозни ривали за Скудетото

Дерби - 28.09.2020

Јувентус вчера со играч помалку на теренот успеа да се избори за реми на „Олимпико“, дерби натпревар на кој шампионот се спаси од пораз во второто коло од новата сезона во Серија А. Кристијано Роналдо со своите два гола му донесе бод на Јувентус и ...

Познато колкава височина достигна Роналдо по синоќешниот небесен скок против Рома

Спортклуб - 28.09.2020

Со два гола против Рома, Кристијано Роналдо стигна до бројката од 450 погодоци во Премиер лигата, Серија А и Ла Лига. Роналдо го постигна првиот гол од белата точка, додека вториот пат ја затресе мрежата на „римската волчица“ во 69.

Моментот кога Роналдо за 61 секунда го крена на нозе цел „Бернабеу“ 🎥

СуперСпорт - 28.09.2020

Поранешниот бразилски фудбалер Роналдо влезе во 63. минута од мечот и предизвика делириум на стадионот. Навивачите само што седнаа на своите столчиња, веднаш мораа да станат и тоа токму поради него.

ВИДЕО: Роналдо испиша историја, голот со глава во стилот на „Аир Џордан“

Дриблинг - 28.09.2020

Кристијано Роналдо со два гола му донесе бод на Јувентус на гости кај Рома на „Олимпико“, Португалецот вториот гол го запиша со игра со глава, едноставно „лебдеше“ над своите противници. Португалецот испиша историја, има 450 голови во кариерата во ...

ФОТО: Пресметан новиот „небески“ скок на Кристијано Роналдо

Sport M - 28.09.2020

Кристијано Роналдо синоќа го спаси Јувентус од пораз на гостувањето кај Рома. Во 69-та минута постигна гол за 2:2 со глава, втор негов на мечот, претходно од пенал стрелаше. Но, и овој пат како и неколку пати претходно, неверојатно висок беше скокот ...

Пресметана висината на небескиот скок на Роналдо против Рома 📷

СуперСпорт - 28.09.2020

Ѕвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо стигна до бројката од 450 голови во трите најсилни лиги во светот, откако постигна два гола против Рома. Роналдо прво ја затресе мрежата на клубот од Рим од белата точка, по што ги воодушеви сите со небескиот ...

Нов „скок до небото“ на Роналдо

Република - 28.09.2020

Кристијано Ронало постигна уште еден гол со кој им пркосеше на законите на физиката. Португалецот му донесе бод на Јувентус со два гола на гостувањето кај Рома (2: 2). Тој најпрво ја намали негативата со гол од белата точка, а потоа во 69.

Роналдо стана првиот играч кој постигнал 450 погодоци во најдобрите пет европски шампионати

Sport M - 28.09.2020

Торино, 28 септември 2020 (МИА) – Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо постигна два гола во натпреварот од второто коло на италијанскиот шампионат против Рома (2:2). Благодарение на ова, тој постави нов рекорд.

Откриено колку скокна Роналдо на мечот против Рома (ФОТО)

Sport 1 - 28.09.2020

Кристијано Роналдо со два гола против Рома стигна до бројката од 450 голови во Премиерлигата, Серија А и Ла Лига. Роналдо првиот гол го постигна од пенал, додека вториот го даде со глава, откако имаше неверојатен скок.

Пјаниќ веднаш ја почувствува разликата меѓу Меси и Роналдо

Спортманија - 28.09.2020

Репрезентативецот на БиХ со победа дебитираше за Барселона. Миралем Пјаниќ од Јувентус направи трансфер во Барселона и синоќа ги одигра првите минути во официјален меч за каталонскиот гигант.

Пресметана висината на новиот „небесен“ скок на Роналдо

Спортски - 28.09.2020

Со двата гола против Рома Кристиано Роналдо дојде до бројката од 450 голови во Премиер лигата, Серија А и Ла Лига. Роналдо првиот гол го постигна од пенал, додека по втор пат мрежата на „волчицата“ ја затресе во 69 минута со еден негов нов небесен ...

Рекордерот Роналдо уште сега мисли за крајот од сезоната

Спортманија - 28.09.2020

Португалецот со интересна изјава по ремито со Рома. Првата ѕвзда на Јувентус, Кристијано Роналдо, даде два гола и е најзаслужен што неговиот тим не загуби на тешкото гостување кај Рома. Старата дама и со играч помалку успеа да израмни на 2:2, а ...

Пирло: Ни недостасуваат натпревари, среќен сум што имам играч како Роналдо

Спортски - 28.09.2020

Во дербито на 2. коло во италијанското фудбалско првенство Рома и Јувентус на „Олимпико“ одиграа 2:2. Домаќинот водеше 1:0 и 2:1, но Јувентус два пати изедначуваше. Вториот гол гостите од Торино го постигнаа и со играч помалку.

Пирло по „ремито“ во Рим: Чекор назад за Јувентус

SportMedia - 28.09.2020

После победата над Сампдорија во првото коло, Јувентус во второто коло беше блиску до пораз од Рома. Римскиот тим имаше водство од 2:1, но Јуве со голот на Роналдо успеа да израмни и да освои бод од ова тешко гостување, а во финишот играше и со ...

Роналдо го спаси Јуве од пораз кај Рома

Сител - 28.09.2020

Со двата гола на Кристијано Роналдо тимот на Јувентус се спаси од пораз во дербито со Рома. На дербито одиграно на „Олимпико“ во Рим, домаќините во два наврати имаа предност, и тоа со головите на Французинот, Верету кој во 31.минута го постигна ...

ВИДЕО: Меси му укажа голема чест на Пјаниќ на дебито за Барселона

Дриблинг - 28.09.2020

Барселона под водство на Куман игра добро, го прегази Вилјареал со 4-0, Миралем Пјаниќ доби 15 минути на средбата. Интересен беше моментот кога Меси му дозволи на Пјаниќ да шутира слободен удар, тоа во Јувентус ретко се случуваше, Роналдо е главен ...

Детали кои зборуваат многу: Меси му докажа на Пјаниќ дека е различен од Роналдо!🎥

СуперСпорт - 28.09.2020

Босанскиот фудбалер Миралем Пјаниќ против Виљареал го запиша првиот настап во шпанската Ла Лига, откако доби шанса да игра во самиот финиш. Босанецот беше пречекан на одличен начин во Каталонија, а дури и Лионел Меси го изненади за време на ...

Како помина дебито на Пјаниќ во Барса?

Кајгана - 28.09.2020

Репрезентативецот на БиХ Миралем Пјаниќ синоќа го запиша официјалното деби за Барселона во триумфот на Каталонците против Виљареал со 4:0 во дуел од Ла Лига. Пјаниќ влезе во игра во 78. минута на местото на Серхио Бускетс и иако немаше многу време ...

Пирло незадоволен од бодот со Рома: Чекор назад во перформансите

Спортклуб - 28.09.2020

Тренерот на Јувентус смета дека синоќа направиле чекор назад кога се во прашање перформансите на тимот. Старата дама синоќа одигра 2:2 на гостувањето во Рим кај „волчицата“, па Андреа Пирло го изнесе својот став и видување за натпреварот.

Роналдо: На крајот од сезоната овој бод може да се покаже како многу важен

Дриблинг - 28.09.2020

Јувентус избегна пораз на гостувањето кај Рома, Кристијано Роналдо ги постигна двата гола за „Старата Дама“ и по ремито призна дека натпреварот бил далеку од вообичаен. Португалецот потвври дека во соблекувалната работите се одвиваат според планот и ...

Сигурно му здосади да слуша дека јас сум вистинскиот Роналдо

Вечер Прес - 28.09.2020

Од истиот момент, кога Кристијано Роналдо се појави на фудбалската сцена, фановите на најважната споредна работа имаат еден голем проблем, како да издвои португалскиот Роналдо од бразилскиот Роналдо.

Роналдо: Јувентус заработи бод што може да биде важен на крајот на сезоната

Sport M - 28.09.2020

Рим, 28 септември 2020 (МИА) – Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо го коментираше исходот од натпреварот со Рома (2:2) во второто коло од италијанскиот шампионат. Португалецот беше двоен стрелец на овој меч.

Меси не е како Роналдо: Аргентинецот со неочекуван потег го изненади Пјаниќ (ВИДЕО)

Sport 1 - 28.09.2020

Барселона со 4-0 го совлада Вилјареал во првиот меч сезонава за нив во шпанската Ла Лига, а шанса на теренот доби и босанскиот репрезентативец Миралем Пјаниќ, кој летово пристигна од Јувентус.

Роналдо: Јувентус заработи бод што може да биде важен на крајот на сезоната

Курир - 28.09.2020

Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо го коментираше исходот од натпреварот со Рома (2:2) во второто коло од италијанскиот шампионат. -Мислам дека заработивме еден важен бод. Тоа се случи во тешка ситуација.

Без победник во дербито меѓу Рома и Јувентус

Нетпрес - 27.09.2020

Во дербито од второто коло на италијанското фудбалско првенство, Рома и Јувентус на римски „Олимпико“ ги поделија бодовите одигрувајќи 2:2. Дербито донесе возбудлив натпревар во кој домашните двапати беа во водство, но гостите од Торино успеаја ...

Роналдо постави нов рекорд во европскиот фудбал, Меси е веднаш зад него

Спортманија - 27.09.2020

Ривалството трае повеќе од една деценија, а најмногу ќарија сите фудбалски фанови Кристијано Роналдо со два гола го спаси Јувентус од пораз на гостувањето кај Рома, во дербито од второто коло во Серија А.

Малку ракомет, Рабио клоцаше, Роналдо и Верету даваа голови за реми во Рим (Видео)

Спортманија - 27.09.2020

Рома и Јувентус одиграа 2:2 во меч со два реализирани пенали по игра со рака, исклучување на Рабио и по два гола на Верету и на Роналдо Возбудливо дерби во второто коло во Серија А одиграа Рома и Јувентус, а во ремито 2:2 имаше од се по нешто.

Роналдо: Ова е важен бод за Јувентус, пред нас е светла иднина

Дерби - 27.09.2020

Тимот на Јувентус се враќа од Рим со еден освоен бод, а за тоа најголема заслуга има Кристијано Роналдо. Роналдо беше човекот кој вечерва беше двоен стрелец против Рома во ремито од 2-2. Португалецот двапати успеа да му одговори на Верету со тоа што ...

Роналдо: Ова може да се покаже како важен бод, мислам дека имаме светла иднина

24Фудбал - 27.09.2020

Кристијано Роналдо е задоволен од бодот против Рома со оглед на тоа што се случуваше на теренот, вели дека е потребно време, но смета дека иднината на Јуве е светла. Јувентус два пати беше во негатива, Роналдо постигнуваше голови за израмнување.

ВИДЕО: Рома двапати поведе, Роналдо двапати израмни – дербито во Рим без победник

Gol.mk - 27.09.2020

По сигурната победа во првото коло, фудбалерите на Јувентус го запишаа првото реми во новата сезона на Серија А, откако на гости одиграа само 2-2 против големиот фаворит Рома. Дербито во Рим, кое се играше пред ограничен број на навивачи, можеби не ...

Серија А: Јувентус го преживеа Олимпико, Елмас и Наполи без милост против Пандев и Џенова (видео)

OhridNews - 27.09.2020

Екипите на Рома и Јувентус ги поделија бодовите во дерби средбата ремизирајќи 2-2 (2-1) во рамките од втората рунда во италијанската Серија А. Актуелниот шампион во „калчото“ Јувентус треба да биде задоволен со освоениот бод, бидејќи во текот на ...

Јувентус со играч помалку се спаси од пораз против Рома, два гола на Роналдо (ВИДЕО)

24Фудбал - 27.09.2020

Рома може да жали што не го победи Јувентус, водеше 2-1, имаше шанси и за поголема предност, имаше и фудбалер повеќе, но не успеа да ги освои трите бода, Кристијано Роналдо е спасителот на старата дама.

Рома два пати водеше, Роналдо спречи пораз на Јувентус (Видео)

Дерби - 27.09.2020

Рома два пати имаше предност против Јувентус, имаше и играч повеќе во една третина од средбата, но на крајот мора да се задоволи само со бод од дербито во Рим (2:2). Првата голема шанса не ја реализираше Мхитаријан, но во 30.

Реми на „Олимпико“ со 4 гола, 2 пенали и црвен картон

TopSport - 27.09.2020

Мечот на „Олимпико“ од второто коло во Серија А меѓу Рома и Јувентус заврши без победник, 2-2, прв со ваков исход во изминатите нивни десет соочувања. Тоа не значи дека немаше возбудувања во 90-те минути.

(ВИДЕО) Рома имаше шанса, Роналдо го спаси Јуве

Спортклуб - 27.09.2020

Рома и Јувентус го одиграа првото големо дерби во новата сезона, но ниеден од нив не успеа да ги освои трите бода. На крајот 2-2 иако Рома беше нешто поблиску до победата и ги имаше сите услови да го изненади актуелниот италијански шампион.

Роналдо донесе реми за Јувентус против Рома и со играч помалку (ВИДЕО)

Sport 1 - 27.09.2020

Рома и Јувентус ремизираа 2-2 во дербито на 2.коло во Серија А. Кристијано Роналдо беше играч на натпреварот, бидејќи ги постигна двата гола за шампионот, а вториот кога неговиот тим играше со црвен картон.

Серија А: Роналдо ја спаси „старата дама“ во Рим (ВИДЕО)

Слободен Печат - 27.09.2020

Во првото големо дерби во Серија А во новата сезона, Рома и Јувентус ги поделија бодовите. Во дербито на второто коло од Серија А, на „Олимпико“ Рома и Јувентус одиграа без победник 2:2 . Рома поведе во 31.

Роналдо и неговиот небески скок го спасија Јувентус од пораз во Рим (ВИДЕО)

Екипа - 27.09.2020

И со играч помалку Јувентус успеа да се извлече од негатива на гостувањето против Рома во 2. коло од Серија, на крајот ремизирајќи (2-2) благодарение само на Кристијано Роналдо. Рома имаше во два наврати предност, но не успеја да ја зачува само ...

ВИДЕО: Рома не издржа, Јувентус со играч помалку до бод на „Олимпико“

Дриблинг - 27.09.2020

Рома и Јувентус одиграа 2:2 во дербито на 2 коло од Серија А. „Римската Волчица“ имаше голема шанса за триумф и три бода, но не успеа да ја искористи предноста по исклучувањето на Рабио во 62 минута.

Клоцата на Рабио го изнервира Роналдо (Видео)

Спортманија - 27.09.2020

Францускиот интернационалец е исклучен во 62. минута, но шампионот и со играч помалку израмни на 2:2 во Рим Адријан Рабио беше невнимателен во 62. минута на дербито меѓу Рома и Јувентус, го клоцна Мхитаријан и доби втор жолт картон и автоматско ...

Пеналдо и Песи прецизни од пенал – во период од 146 секунди

Спортклуб - 27.09.2020

Јувентус и Барселона вечерва ги играат своите натпревари од националните првенства, а главни протагонисти се Лионел Меси и Кристијано Роналдо. Двајцата се запишаа во листата на стрелците во првото полувреме, двајцата од пенал, Роналдо во дербито со ...

Роналдо го спаси Јувентус од пораз на дербито со Рома

Опсервер - 27.09.2020

Рим, 27 септември 2020 () – Кристијано Роналдо постигна три гола на два натпревара за Јувентус под водство на Пирло. Португалецот вечерва на дербито со Рома два пати се запиша во листата на стрелците и го спаси шампионот од пораз.

ВИДЕО: Кулушевски со два магични потези го фрли во сенка Роналдо во Рим

Gol.mk - 27.09.2020

Дејан Кулушевски, младиот репрезентативец на Шведска одлично ја отвори новата сезона во Серија А и вечерва повторно блеска во дресот на Јувентус. Напаѓачот со македонски корени во првото коло даде еврогол против Сампдорија, додека на денешниот дуел ...

ВИДЕО: Рома ја предаде топката, но не и натпреварот, води со 2:1 против Јувентус

Дриблинг - 27.09.2020

Дербито на 2 коло во Серија А по првите 45 минути донесе три гола. Рома води против Јувентус со 2:1. „Римската Волчица“ го слави Веретут кој постигна два гола во 31 Минута од пенал и во 45 минута, за Јувентус единствениот гол во првото полувреме го ...

ФОТО: Артур и Дибала на клупата на Јувентус, Рома тргнува со Џеко

Дриблинг - 27.09.2020

Рома го пречекува Јувентус во дербито на колото во Серија А. Познати се почетниоте состави на двата тима. Пирло изненадувачки реши да ги остави на клупата за резерви Артур и Дибала. Кај гостите, и покрај сите шпекулации, Џеко е во почетните 11.