TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Зошто Рашковски е над законот и не е казнет за непочитување на законите?

Опсервер - 23.05.2020

Зошто Рашковски е над законот и не е казнет за непочитување на законите? Генералниот секретар на владата Драги Рашковски е жив фатен како без маска на лицето, спротивно на прописите и законската уредба слободно се движи во продавница и со тоа го ...

Грозданов: Од сликата видовме како Рашковски има политичка некултура и не ги почитува мерките кои неговата Влада ги ...

Курир - 23.05.2020

Вчера во емисијата „Заспиј ако можеш“ гостуваше Виктор Грозданов кој што ја коментираше фотографијата каде Рашковски влегува во продавница без заштитна маска и свесно ги крши законите. „Според мене г. Рашковски има елементарна политичка некултура.

Во името на интересите Рашковски не смеат да го казнат-Димитриевски мораше да го казнат и омаловажат, а за здравјето ...

Нетпрес - 22.05.2020

Вчера објавивме фотографии како генералниот секретар на Владата Драги Рашковски како пазарува во продваница без маска, иако се уште на сила е вонредната состојба. Во Владата никого не го загрижи шетањето на Рашковски без маска, ниту, пак, ...

За Рашковски не важат препораки и закони: Соработникот на Заев на шопинг без маска, но за него нема казна

Курир - 22.05.2020

Полицијата открила и казни 113 лица кои не носле заштитна маски. Меѓу нив не е блискиот соработник на Зоран Заев, Драги Рашковски. Генералниот секретар на Владата не ги почитува владините мерки, па мисли дека законите за него не важат.

Дали Владата ќе го казни Рашковски за неносење маска како Димитриевски

Република - 22.05.2020

Молк во Владата откако Генералниот секретар на Владата Драги Рашковски беше уловен во шопинг центар како се шета без маска во продавница. На фотографијата се гледа како вработените уредно ги почитуваат мерките и на работното место се со заштитни ...

(ФОТО) Драги Рашковски во шопинг без маска

Фактор - 22.05.2020

Генералниот секретар на Владата Драги Рашковски е фотографиран во шопинг центар како разгледува без заштитна маска во продавница. На фотографијата се гледа како вработените ги почитуваат мерките на работното место, но Рашковски како купувач не го ...

ВМРО-ДПМНЕ: Зошто Рашковски е над законот и не е казнет за непочитување на законите?

+инфо - 23.05.2020

Зошто Рашковски е над законот и не е казнет за непочитување на законите? Генералниот секретар на владата Драги Рашковски е жив фатен како без маска на лицето, спротивно на прописите и законската уредба слободно се движи во продавница и со тоа го ...

ВМРО ДПМНЕ: Зошто Рашковски е над законот и не е казнет за непочитување на законите?

24Инфо - 23.05.2020

Зошто Рашковски е над законот и не е казнет за непочитување на законите? Генералниот секретар на владата Драги Рашковски е жив фатен како без маска на лицето, спротивно на прописите и законската уредба слободно се движи во продавница и со тоа го ...

Зошто Рашковски е над законот и не е казнет за непочитување на законите?

Курир - 23.05.2020

Зошто Рашковски е над законот и не е казнет за непочитување на законите? Генералниот секретар на владата Драги Рашковски е жив фатен како без маска на лицето, спротивно на прописите и законската уредба слободно се движи во продавница и со тоа го ...

ВМРО-ДПМНЕ: Зошто Рашковски е над законот и не е казнет за непочитување на законите?

Локално - 23.05.2020

„Зошто Рашковски е над законот и не е казнет за непочитување на законите? Генералниот секретар на владата Драги Рашковски е жив фатен како без маска на лицето, спротивно на прописите и законската уредба слободно се движи во продавница и со тоа го ...

ВМРО-ДПМНЕ: Зошто Рашковски е над законот?

Независен - 23.05.2020

Зошто Рашковски е над законот и не е казнет за непочитување на законите? – прашува ВМРО-ДПМНЕ во реакција до медиумите, откако неколку дена во јавноста е актуелен случајот „Теретана“ и нивниот лидер е предмет на истрага за спортување во полициски ...

ВМРО-ДПМНЕ: Зошто Рашковски е над законот и не е казнет за непочитување на законите?

MakPress - 23.05.2020

Зошто Рашковски е над законот и не е казнет за непочитување на законите? Генералниот секретар на владата Драги Рашковски е жив фатен како без маска на лицето, спротивно на прописите и законската уредба слободно се движи во продавница и со тоа го ...

ВМРО-ДПМНЕ: Зошто за Рашковски не важат законите?

Нетпрес - 23.05.2020

Зошто Рашковски е над законот и не е казнет за непочитување на законите? Генералниот секретар на владата Драги Рашковски е жив фатен како без маска на лицето, спротивно на прописите и законската уредба слободно се движи во продавница и со тоа го ...

ВМРО ДПМНЕ: Зошто Рашковски е над законот и не е казнет за непочитување на законите?

Скопје1 - 23.05.2020

Зошто Рашковски е над законот и не е казнет за непочитување на законите? Генералниот секретар на владата Драги Рашковски е жив фатен како без маска на лицето, спротивно на прописите и законската уредба слободно се движи во продавница и со тоа го ...

ВМРО-ДПМНЕ: Зошто нема казна за Рашковски кој се шета без маска?

360 степени - 23.05.2020

ВМРО-ДПМНЕ бара санкции за генералниот секретар на Владата Драги Рашковски за фотографијата што осамна на социјалните мрежи, а на која се гледа како тој пазарува во продавница без заштитна опрема.

ВМРО-ДПМНЕ: Зошто нема казна за Рашковски кој се шета без маска?

Фокус - 23.05.2020

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ бара санкции за генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски за фотографијата што се појави на социјалните мрежи. На таа се гледа како тој пазарува во продавница без заштитна опрема.