TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ливерпул повторно на плус седум, Челзи се намачи со Њукасл

Нетпрес - 12.01.2019

Водечкиот тим во англиското фудбалско првенство Ливерпул ја зголеми својата предноста во однос на второпласираниот актуелен шампион Манчестер Сити на седум бодови, по минималната победа на гости кај Брајтон енд Хоув Албион во 22-то коло од Премиер ...

Еден гол, три големи бода за Ливерпул (ВИДЕО)

МКД - 12.01.2019

Ливерпул со гол од пенал на Салах победи на гостувањето кај Брајтон и освои три значајни бода во битката за титулата во Премиерлигата. На Ливерпул само еден погодок му беше доволен да дојде до целиот плен од гостувањето кај Брајтон.

ВИДЕО: Салах го „реши“ Брајтон и го врати Ливерпул на +7

Спортски - 12.01.2019

Ливерпул денес се мачеше со Брајтон, но сепак во 22-то коло домаќинот оствари победа од 1:0. Малата резултатска криза го зафати тимот од „Енфилд“ после поразот на „Итихад“ од Манчестер Сити и елиминацијата од Вулверхемптон во купот, но тимот на ...

ВИДЕО: Пеналот на Салах донесе цел плен за Ливерпул кај Брајтон

Gol.mk - 12.01.2019

По поразот од Манчестер Сити во големото англиско дерби, екипата на Ливерпул го совлада Брајтон (0-1) и се врати на победничките патеки во 22. коло од Премиер лигата. Домашниот тим одигра едно од послабите полувремиња оваа сезона и беше целосно ...

УРНЕБЕСНО: Салах промаши цела топка, па го гледаше судијата – што очекуваше!? (ВИДЕО)

Спортски - 12.01.2019

Тимот на Ливерпул денес со минимален резултат од 1:0 славеше победа против Брајтон. Единствениот погодок на натпреварот беше дело на првата ѕвезда на тимот Мохамед Салах . Салах погодокот за победа го постигна во 50-тата минута со удар од белата ...

Салах го врати Ливерпул на победничките патеки (Видео)

Дерби - 12.01.2019

Ливерпул не одигра една од своите најдобри партии ова попладне на гостувањето на „Амекс стадионот“, но сепак благодарение на пеналот на стартот на второто полувреме успеа да стигне до планираните три бода и да запише нова победа во Премиер лигата.

Салах донесе победа за Ливерпул од пресметката со Брајтон (ВИДЕО)

24Фудбал - 12.01.2019

Се одиграа петте предвидени натпревари во стандардниот термин од 16 часот во 22 коло од англиската Премиерлига, лидерот во шампионатот сигурен на гостувањето кај Брајтон. Лидерот во Премиерлигата успеа да дојде до посакуваните три бода од ...

Ливерпул едвај го совлада Брајтон, Лестер загуби од Саутемптон (ВИДЕО)

Sport 1 - 12.01.2019

Денеска беа одиграни неколку натпревари од 22. коло во англиската Премиерлига, а Ливерпул им се врати на победите, откако имаше тежок меч против Брајтон и го совлада со 1-0. Брајтон се покажа како цврст противник и не му дозволи на Ливерпул да ...

(ВИДЕО) Ливерпул не игра добро, но победува

Спортклуб - 12.01.2019

Лидерот на премиерлигашката табела Ливерпул ја задржа предноста пред ривалите за шампионската титула по победата на гостувањето кај Брајтон со 1-0. Ова беше далеку од најдобрите изданија на „црвените“ оваа сезона, но на крајот се бројат бодовите.

Ливерпул се врати на победите: Салах од пенал за триумф над Брајтон (ВИДЕО)

Екипа - 12.01.2019

По поразот од Манчестер сити во претходното коло, Ливерпул повторно се врати на победите во Премиерлигата славејќи со 0-1 на гостувањето против Брајтон во 22. коло. Креатор на трите бода за „црвените“ беше Мохамед Салах со погодокот од пенал во 50.

Фулам се самоуништи: Пораз со два автогола за три минути

SportMedia - 12.01.2019

Фулам самиот се победи, „Црвените" славеа минимално, Саутемптон изненади... Ливерпул минимално, со гол од пенал го совлада Брајтон на гости со 1:0 во рамките на 22. коло на Премиер лигата и ја задржа предноста од седум бодови во однос на Манчестер ...

Ливерпул од пенал до три бода, порази на Лестер и Кристал Палас (Видео)

TopSport - 12.01.2019

Успешно попладне имаа екипите кои гостуваа во 22.коло, во Премиер лигата. Тие забележаа три победи и едно реми, а честа на домаќините ја спасија фудбалерите на Барнли. Лидерот на табелата Ливерпул, гостуваше кај Брајтон, не одигра на потребното ...

Ливерпул од пенал до три бода, порази на Лестер и Кристал Палас (Видео)

Макфакс - 12.01.2019

Успешно попладне имаа екипите кои гостуваа во 22.коло, во Премиер лигата. Тие забележаа три победи и едно реми, а честа на домаќините ја спасија фудбалерите на Барнли. Лидерот на табелата Ливерпул, гостуваше кај Брајтон, не одигра на потребното ...