TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Charlie Hebdo го нацрта Ердоган, нови тензии помеѓу Франција и Турција

Кајгана - 28.10.2020

Војната со зборови помеѓу Франција и Турција се префрли и на хартија. Сатиричното списание Charlie Hebdo објави карикатура со Реџеп Тајип Ердоган што само додаде масло на оганот. Анкара го обвини Charlie Hebdo за потпалување на омраза откако ...

Турскиот претседател Ердоган заврши на насловната на „Шарли Ебдо“

Канал5 - 28.10.2020

Водечките турски официјални лица ги осудија карикатурите на претседателот Реџеп Таип Ердоган во францускиот сатиричен магазин „Шарли Ебдо“, велејќи дека тој чин е „одвратен обид за ширење културен расизам и омраза“.

Ердоган се најде на насловната на „Шарли Ебдо“, турските власти револтирани

ММС - 28.10.2020

Турските власти ги осудија карикатурите на претседателот Реџеп Таип Ердоган во француското сатирично списание „Шарли Ебдо“, нагласувајќи дека тој чин е „одвратен обид за ширење културен расизам и омраза“.

Франција вели дека нападите на турските власти се полни со омраза

Макфакс - 28.10.2020

Нападите на турските власти врз францускиот сатиричен весник „Шарли ебдо“ се полни со омраза, вели портпаролката на француската влада, Габриел Атал. Тоа беше нејзиниот коментар на прес-конференцијата откако турските власти реагираа на карикатурата ...

Шарли Ебдо објави карикатура на Ердоган. Турција бесна: „Ништо не им е свето“ (ФОТО)

МКД - 28.10.2020

Турција најави дека ќе ги преземе сите правни и дипломатски чекори против карикатурата на претседателот Ердоган на насловната страница на најновиот број на сатиричниот весник Шарли Ебдо. На насловната страница на весникот се гледа Ердоган во маица и ...

Ердоган бесен: Западот сака крстоносна војна

Точка - 28.10.2020

Претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган изјави дека западните земји кои го напаѓаат Исламот, сакаат повторно да започнат крстоносна војна. Во обраќањето на Ердоган во турскиот Парламент, порача дека спротиставувањето на нападите на пророкот ...

Турција гневна поради карикатурата на Ердоган на насловната страница на „Шарли Ебдо“

Deutsche Welle - 28.10.2020

Сатиричниот магазин „Шарли Ебдо“ на својата насловна страница го стави турскиот претседател Ердоган. Турција реагира остро и обвинува за „културен расизам“. Турција остро ја осуди насловната страница на францускиот сатиричен магазин „Шарли Ебдо“, на ...

Турција го тужи „Шарли Ебдо“ за разголена карикатура на Ердоган

+инфо - 28.10.2020

Турција ќе покрене тужба и одредени дипломатски чекори откако сатиричниот неделни Шарли Ебдо нацртал карикатура на Реџеп Таип Ердоган, соопштил турскиот директорат за комуникации. Високи турски претставници ја осудиле карикатрата, нарекувајќи ја ...

Турција гневна поради карикатура на Ердоган во „Шарли Ебдо“

Независен - 28.10.2020

ИСТАНБУЛ – Највисоките турски официјални лица ја осудија карикатурата на претседателот Таип Ердоган во францускиот сатиричен неделник Шарли Ебдо во средата, нарекувајќи го „одвратен напор“ за „ширење на неговиот културен расизам и омраза“.

Турција ќе го тужи Шарли Ебдо

24Инфо - 28.10.2020

Турција ќе подигне тужба и ќе преземе одредени дипломатски чекори откако францускиот сатиричен неделник Шарли Ебдо на насловната страница објави карикатура со турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган, најави денеска турскиот Директорат за ...

Ердоган: Западните земји сакаат повторно да започнат крстоносна војна!

Локално - 28.10.2020

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денес изјави дека западните земји кои го напаѓаат исламот сакаат да ги започнат крстоносните војни. Обраќајќи им се на пратениците од неговата Партија на правдата и развојот (АКП) во парламентот, Ердоган рече ...

Турција остро ја осуди карикатурата на Ердоган во „Шарли ебдо“

Макфакс - 28.10.2020

Водечките турски претставници ги осудија карикатурите на претседателот Реџеп Таип Ердоган во денешното издание на францускиот сатиричен неделник „Шарли ебдо“. Анкара вели дека чинот е одвратен обид за ширење културен расизам и омраза.

И Ердоган заврши на насловната на „Шарли Ебдо“

Локално - 28.10.2020

Водечките турски официјални лица ги осудија карикатурите на претседателот Реџеп Таип Ердоган во францускиот сатиричен магазин „Шарли Ебдо“, велејќи дека тој чин е „одвратен обид за ширење културен расизам и омраза“.

Турција најостро ја осуди карикатурата на Ердоган во Шарли Ебдо

Опсервер - 28.10.2020

– Високи турски владини претставници ја осудија карикатурата на претседателот Реџеп Тајип Ердоган во францускиот сатиричен неделник Шарли Ебдо, истакнувајќи оти е „одвратен обид за ширење на културен расизам и омраза“.

Турција ja осуди карикатурата на Ердоган во „Шарли Ебдо“

Република - 28.10.2020

Турските власти го осудија францускиот сатиричен магазин Шарли Ебдок поради крикатурата на претседателот Реџеп Таип Ердоган, велејќи дека тој чин е „одвратен обид за ширење културен расизам и омраза“.

(ФОТО)„Шарли Ебдо“ го стави Ердоган на насловната страница на провокативен начин

Акцент - 28.10.2020

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган во среда ќе ја украси насловната страница на новиот број на француското сатирично издание „Шарли Ебдо“, објави редакцијата на Твитер, јави БТА. Карикатурата на Ердоган веројатно ќе ја засили војната против ...

Нова шокантна насловна на Шарли Ебдо: Се исмејуваат Ердоган и пророкот (фото)

Локално - 28.10.2020

Францускиот сатиричен магазин Шарли Ебдо, познат по своите шокантни карикатури, ги исмејувал турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган и пророкот Мухамед во една тиња. Администрацијата на турскиот претседател експресно реагирала на појавата на ...

Шарли Ебдо со нова шокантна карикатура: Ердоган во долна облека и гол задник на жена со хиџаб

Слободен Печат - 27.10.2020

Нова шокантна насловна страница на „Шарли Ебдо“: Ердоган во долна облека и гол задник на жена со хиџаб Иако во изминативе денови има сериозно засилени тензии меѓу францускиот претседател Емануел Макрон и турскиот лидер Реџеп Таип Ердоган, ...

Турција остро ја осуди карикатурата на Ердоган во „Шарли ебдо“

Опсервер - 28.10.2020

Водечките турски претставници ги осудија карикатурите на претседателот Реџеп Таип Ердоган во денешното издание на францускиот сатиричен неделник „Шарли ебдо“. Анкара вели дека чинот е одвратен обид за ширење културен расизам и омраза.

Турција најостро ја осуди карикатурата на Ердоган во Шарли Ебдо

ТВ21 - 28.10.2020

Високи турски владини претставници ја осудија карикатурата на претседателот Реџеп Тајип Ердоган во францускиот сатиричен неделник Шарли Ебдо, истакнувајќи оти е „одвратен обид за ширење на културен расизам и омраза“.

Турција остро ја осуди карикатурата на Ердоган во „Шарли ебдо“

Вечер - 28.10.2020

Водечките турски претставници ги осудија карикатурите на претседателот Реџеп Таип Ердоган во денешното издание на францускиот сатиричен неделник „Шарли ебдо“. Анкара вели дека чинот е одвратен обид за ширење културен расизам и омраза.

Турција остро ја осуди карикатурата на Ердоган во „Шарли ебдо“

24Инфо - 28.10.2020

Водечките турски претставници ги осудија карикатурите на претседателот Реџеп Таип Ердоган во денешното издание на францускиот сатиричен неделник „Шарли ебдо“. Анкара вели дека чинот е одвратен обид за ширење културен расизам и омраза.

Турција најостро ја осуди карикатурата на Ердоган во Шарли Ебдо

Фокус - 28.10.2020

Високи турски владини претставници ја осудија карикатурата на претседателот Реџеп Таип Ердоган во францускиот сатиричен неделник Шарли Ебдо, истакнувајќи оти е „одвратен обид за ширење на културен расизам и омраза“.

Турција најостро ја осуди карикатурата на Ердоган во „Шарли Ебдо“

24 Вести - 28.10.2020

Високи турски владини претставници ја осудија карикатурата на претседателот Реџеп Тајип Ердоган во францускиот сатиричен неделник „Шарли Ебдо“, истакнувајќи оти е „одвратен обид за ширење на културен расизам и омраза“.

ФОТО: Остра осуда од Турција на карикатурата на Ердоган во „Шарли Ебдо“

Слободен Печат - 28.10.2020

Високи турски владини претставници ја осудија карикатурата на претседателот Реџеп Таип Ердоган во францускиот сатиричен неделник „Шарли Ебдо“, истакнувајќи оти е „одвратен обид за ширење на културен расизам и омраза” .

Турција најостро ја осуди карикатурата на Ердоган во Шарли Ебдо

24Инфо - 28.10.2020

Високи турски владини претставници ја осудија карикатурата на претседателот Реџеп Тајип Ердоган во францускиот сатиричен неделник Шарли Ебдо, истакнувајќи оти е „одвратен обид за ширење на културен расизам и омраза”.

Турција најостро ја осуди карикатурата на Ердоган во Шарли Ебдо

Вечер Прес - 28.10.2020

Високи турски владини претставници ја осудија карикатурата на претседателот Реџеп Тајип Ердоган во францускиот сатиричен неделник Шарли Ебдо, истакнувајќи оти е „одвратен обид за ширење на културен расизам и омраза“.

Турција најостро ја осуди карикатурата на Ердоган во Шарли Ебдо

А1 On - 28.10.2020

Високи турски владини претставници ја осудија карикатурата на претседателот Реџеп Тајип Ердоган во францускиот сатиричен неделник Шарли Ебдо, истакнувајќи оти е „одвратен обид за ширење на културен расизам и омраза“.

Турција најостро ја осуди карикатурата на Ердоган во Шарли Ебдо

4NEWS - 28.10.2020

Високи турски владини претставници ја осудија карикатурата на претседателот Реџеп Тајип Ердоган во францускиот сатиричен неделник Шарли Ебдо, истакнувајќи оти е „одвратен обид за ширење на културен расизам и омраза“.

Турција ја осуди карикатурата на Ердоган во Шарли Ебдо

Либертас - 28.10.2020

Високи турски владини претставници ја осудија карикатурата на претседателот Реџеп Тајип Ердоган во францускиот сатиричен неделник Шарли Ебдо, истакнувајќи оти е „одвратен обид за ширење на културен расизам и омраза“.

Турција најостро ја осуди карикатурата на Ердоган во Шарли Ебдо

Курир - 28.10.2020

Високи турски владини претставници ја осудија карикатурата на претседателот Реџеп Тајип Ердоган во францускиот сатиричен неделник Шарли Ебдо, истакнувајќи оти е „одвратен обид за ширење на културен расизам и омраза“.

Турција остро ја осуди карикатурата на Ердоган во „Шарли ебдо“

MTM - 28.10.2020

Водечките турски претставници ги осудија карикатурите на претседателот Реџеп Таип Ердоган во денешното издание на францускиот сатиричен неделник „Шарли ебдо“. Анкара вели дека чинот е одвратен обид за ширење културен расизам и омраза.

Турција најостро ја осуди карикатурата на Ердоган во Шарли Ебдо

PressingTV - 28.10.2020

Високи турски владини претставници ја осудија карикатурата на претседателот Реџеп Тајип Ердоган во францускиот сатиричен неделник Шарли Ебдо, истакнувајќи оти е „одвратен обид за ширење на културен расизам и омраза“.

Турција најостро ја осуди карикатурата на Ердоган во Шарли Ебдо

Кумановски м. - 28.10.2020

Високи турски владини претставници ја осудија карикатурата на претседателот Реџеп Тајип Ердоган во францускиот сатиричен неделник Шарли Ебдо, истакнувајќи оти е „одвратен обид за ширење на културен расизам и омраза“.

Турција остро ја осуди карикатурата на Ердоган во „Шарли ебдо“

Точка - 28.10.2020

Водечките турски претставници ги осудија карикатурите на претседателот Реџеп Таип Ердоган во денешното издание на францускиот сатиричен неделник „Шарли ебдо“. Анкара вели дека чинот е одвратен обид за ширење културен расизам и омраза.

Турција: Најостра осуда за објавувањето на карикатура на Ердоган во Шарли Ебдо

Денешен - 28.10.2020

Високи турски владини претставници ја осудија карикатурата на претседателот Реџеп Тајип Ердоган во францускиот сатиричен неделник Шарли Ебдо, истакнувајќи оти е „одвратен обид за ширење на културен расизам и омраза“.

Турција остро ја осуди карикатурата на Ердоган во „Шарли ебдо“

Н.Македонија - 28.10.2020

Водечките турски претставници ги осудија карикатурите на претседателот Реџеп Таип Ердоган во денешното издание на францускиот сатиричен неделник „Шарли ебдо“. Анкара вели дека чинот е одвратен обид за ширење културен расизам и омраза.

Турција најостро ја осуди карикатурата на Ердоган во Шарли Ебдо

MakPress - 28.10.2020

Високи турски владини претставници ја осудија карикатурата на претседателот Реџеп Тајип Ердоган во францускиот сатиричен неделник Шарли Ебдо, истакнувајќи оти е „одвратен обид за ширење на културен расизам и омраза“.

Турција ќе го тужи Шарли Ебдо

А1 On - 28.10.2020

Турција ќе подигне тужба и ќе преземе одредени дипломатски чекори откако францускиот сатиричен неделник Шарли Ебдо на насловната страница објави карикатура со турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган, најави денеска турскиот Директорат за ...

За карикатурата со Ердоган: Турција ќе го тужи „Шарли Ебдо“

Слободен Печат - 28.10.2020

Турција ќе поднесе тужба и ќе преземе одредени дипломатски чекори, откако францускиот сатиричен неделник „Шарли Ебдо“ на насловната страница објави карикатура со турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, најави денеска турскиот Директорат за ...

Турција ќе го тужи Шарли Ебдо

Опсервер - 28.10.2020

– Турција ќе подигне тужба и ќе преземе одредени дипломатски чекори откако францускиот сатиричен неделник Шарли Ебдо на насловната страница објави карикатура со турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган, најави денеска турскиот Директорат за ...

Турција ќе го тужи Шарли Ебдо

Вечер Прес - 28.10.2020

Турција ќе подигне тужба и ќе преземе одредени дипломатски чекори откако францускиот сатиричен неделник Шарли Ебдо на насловната страница објави карикатура со турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган, најави денеска турскиот Директорат за ...

Турција ќе го тужи Шарли Ебдо

Република - 28.10.2020

Турција ќе подигне тужба и ќе преземе одредени дипломатски чекори откако францускиот сатиричен неделник Шарли Ебдо на насловната страница објави карикатура со турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган, најави денеска турскиот Директорат за ...

Турција ќе го тужи Шарли Ебдо

Либертас - 28.10.2020

– Турција ќе подигне тужба и ќе преземе одредени дипломатски чекори откако францускиот сатиричен неделник Шарли Ебдо на насловната страница објави карикатура со турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган, најави денеска турскиот Директорат за ...

Турција ќе го тужи Шарли Ебдо

MakPress - 28.10.2020

Турција ќе подигне тужба и ќе преземе одредени дипломатски чекори откако францускиот сатиричен неделник Шарли Ебдо на насловната страница објави карикатура со турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган, најави денеска турскиот Директорат за ...

Турција ќе го тужи Шарли Ебдо

Кумановски м. - 28.10.2020

Турција ќе подигне тужба и ќе преземе одредени дипломатски чекори откако францускиот сатиричен неделник Шарли Ебдо на насловната страница објави карикатура со турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган, најави денеска турскиот Директорат за ...

Франција: Нападите на турските власти се полни со омраза

Опсервер - 28.10.2020

Нападите на турските власти врз францускиот сатиричен весник „Шарли ебдо“ се полни со омраза, вели портпаролката на француската влада, Габриел Атал. Тоа беше нејзиниот коментар на прес-конференцијата откако турските власти реагираа на карикатурата ...

Франција: Нападите на турските власти се полни со омраза

Вечер - 28.10.2020

Нападите на турските власти врз францускиот сатиричен весник „Шарли ебдо“ се полни со омраза, вели портпаролката на француската влада, Габриел Атал. Тоа беше нејзиниот коментар на прес-конференцијата откако турските власти реагираа на карикатурата ...

Франција: Нападите на турските власти се полни со омраза

24Инфо - 28.10.2020

Нападите на турските власти врз францускиот сатиричен весник „Шарли ебдо“ се полни со омраза, вели портпаролката на француската влада, Габриел Атал. Тоа беше нејзиниот коментар на прес-конференцијата откако турските власти реагираа на карикатурата ...

Франција: Нападите на турските власти се полни со омраза

Точка - 28.10.2020

Нападите на турските власти врз францускиот сатиричен весник „Шарли ебдо“ се полни со омраза, вели портпаролката на француската влада, Габриел Атал. Тоа беше нејзиниот коментар на прес-конференцијата откако турските власти реагираа на карикатурата ...