TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Американски функционер за санкции кај Дачиќ поради српската набавка на руско оружје

МКД - 08.11.2019

Разговорот беше коректен и добар, нема да има санкции, изјави денес во Белград шефот на српската дипломатија Ивица Дачиќ по состанокот со високиот функционер на американскиот Стејт департмент Томас Зарзецки, задолжен за примената на санкции кон ...

Дачиќ: Разговорот со Зарзецки беше добар, нема да има санкции

Слободен Печат - 08.11.2019

Шефот на српската дипломатија оцени дека е во прашање редовна мисија на Зарзецки. Разговорот беше коректен и добар и нема да има санкции, изјави српскиот министер за надворешни работи Ивица Дачиќ во Белград, по состанокот со директорот во Стејт ...

Вашингтон ја предупредува Србија поради руското оружје

Deutsche Welle - 08.11.2019

Американската администрација е загрижена поради руското оружје кое веќе подолго време пристигнува во Србија. Но, по презентацијата на системот С-400 во Белград, загриженоста може да премине во закана Можноста Србија да продолжи да се и особено со ...

Руското оружје за Србија го „вознемири“ Вашингтон

Н.Македонија - 08.11.2019

Заканите со санкции поради соработка со воената индустрија на Руската Федерација претставуваат политички притисок од САД врз Србија за таа да се дистанцира од политиката на Москва и да се откаже од идните набавки на руско оружје, наведуваат извори ...

Србите беа во еуфорија поради рускиот ракетен систем, но реалноста е поинаква: НАТО вложува милиони, Русија ја нема ...

Точка - 08.11.2019

Српските медиуми, посебно про-владините медиуми на претседателот Вучиќ, во изминатиов период беа во вистинска еуфорија. „Српските официри обучени за С-400“, „Руска шлаканица за Западот: Паника во НАТО поради С-400 во Србија“ и „Воената вежба ...

Вучиќ: Србија нема да биде Бамби за колење

Република - 08.11.2019

Србија само купува дефанзивно оружје и нема да купува оружје што може да биде предмет на санкции, вели Вучиќ. Србија само купува дефанзивно оружје, нема да купи оружје што може да ја стави земјата под санкции, рече српскиот претседател Александар ...

Србија наскоро ќе добие руски ракетен систем, но додека Вучиќ мечтае за „С-400“, во Белград пристигнува „незгоден“ ...

Точка - 07.11.2019

Рускиот ракетен систем „Панцир-С1“ (според НАТО стандардот SA-22 Greyhound) со ракети земја-воздух од комбиниран, краток и среден домет, пристигнува во соседна Србија. Белград ќе го добие ракетниот систем за неколку месеци, потврди директорот на ...

Србија ќе го добие рускиот „панцир“ наспроти американските предупредувања

Н.Македонија - 07.11.2019

Русија ќе го испорача софистицираниот антиракетен систем „панцир-С“ на Србија, и покрај предупредувањата на САД за можни санкции за балканската држава во таков случај, пренесува „АП“. Руската агенција „ТАС“ објави дека вооружувањето ќе биде ...

Вучиќ: Ќе ги решиме несогласувањата со САД поради руското оружје

Опсервер - 07.11.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ синоќа од Женева порача дека граѓаните на Србија не треба да бидат загрижени поради можните санкции од САД, за кои се зборува во јавноста поради купувањето руско оружје.

Дачиќ: Во Белград доаѓа американски специјалец задолжен за санкции кон Русија

Република - 07.11.2019

Шефот на српската дипломатија Ивица Дачиќ најави дека во Белград доаѓа директорот во американскиот Стејт департмент задолжен за примена на санкции кон Русија и за земјите кои ги кршат тие санкции.

Дачиќ: Во Србија доаѓа американски функционер задолжен за примена на санкции за Русија

24 Вести - 07.11.2019

Шефот на српската дипломатија Ивица Дачиќ најави дека во Белград доаѓа директорот во американскиот Стејт департмент задолжен за примена на санкции кон Русија и за земјите кои ги кршат тие санкции.

Дачиќ: Во Србија доаѓа американски функционер задолжен за примена на санкции за Русија

А1 On - 07.11.2019

Шефот на српската дипломатија Ивица Дачиќ најави дека во Белград доаѓа директорот во американскиот Стејт департмент задолжен за примена на санкции кон Русија и за земјите кои ги кршат тие санкции.

Дачиќ: Претставникот на САД задолжен за санкции ќе дојде во Србија

Слободен Печат - 07.11.2019

Дачиќ додаде дека Зарзецки веќе има посетено „шеесетина земји", истакнувајќи дека Србија ги нема прекршено санкциите што ги воведоа САД за набавка на оружје од Русија и дека нема причина за воведување на санкции.

Дачиќ: Во Србија доаѓа американски функционер задолжен за примена на санкции за Русија

24Инфо - 07.11.2019

Шефот на српската дипломатија Ивица Дачиќ најави дека во Белград доаѓа директорот во американскиот Стејт департмент задолжен за примена на санкции кон Русија и за земјите кои ги кршат тие санкции.

Дачиќ: Во Србија доаѓа американски функционер задолжен за санкции за Русија

+инфо - 07.11.2019

Шефот на српската дипломатија Ивица Дачиќ најави дека во Белград доаѓа директорот во американскиот Стејт департмент задолжен за примена на санкции кон Русија и за земјите кои ги кршат тие санкции.

Дачиќ: Во Србија доаѓа американски функционер задолжен за примена на санкции за Русија

Опсервер - 07.11.2019

Шефот на српската дипломатија Ивица Дачиќ најави дека во Белград доаѓа директорот во американскиот Стејт департмент задолжен за примена на санкции кон Русија и за земјите кои ги кршат тие санкции.

Дачиќ: Во Србија доаѓа американски функционер задолжен за примена на санкции за Русија

Сител - 07.11.2019

Шефот на српската дипломатија Ивица Дачиќ најави дека во Белград доаѓа директорот во американскиот Стејт департмент задолжен за примена на санкции кон Русија и за земјите кои ги кршат тие санкции.

Дачиќ: Во Србија доаѓа американски функционер задолжен за примена на санкции за Русија

MakPress - 07.11.2019

Шефот на српската дипломатија Ивица Дачиќ најави дека во Белград доаѓа директорот во американскиот Стејт департмент задолжен за примена на санкции кон Русија и за земјите кои ги кршат тие санкции.

Дачиќ: Во Србија доаѓа американски функционер задолжен за примена на санкции за Русија

Вечер Прес - 07.11.2019

Шефот на српската дипломатија Ивица Дачиќ најави дека во Белград доаѓа директорот во американскиот Стејт департмент задолжен за примена на санкции кон Русија и за земјите кои ги кршат тие санкции.

Дачиќ: Во Србија доаѓа американски функционер задолжен за примена на санкции за Русија

4NEWS - 07.11.2019

Шефот на српската дипломатија Ивица Дачиќ најави дека во Белград доаѓа директорот во американскиот Стејт департмент задолжен за примена на санкции кон Русија и за земјите кои ги кршат тие санкции.

Вучиќ: Ќе ги решиме несогласувањата со САД поради руското оружје

Локално - 08.11.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ синоќа од Женева порача дека граѓаните на Србија не треба да бидат загрижени поради можните санкции од САД, за кои се зборува во јавноста поради купувањето руско оружје.

Вучиќ: Ќе ги решиме несогласувањата со САД поради руското оружје

Слободен Печат - 08.11.2019

Шефот на српската дипломатија Ивица Дачиќ вчера најави дека во Белград доаѓа директорот во американскиот Стејт департмент задолжен за примена на санкции кон Русија и за земјите кои ги кршат тие санкции.

Вучиќ: Ќе ги решиме несогласувањата со САД поради руското оружје

Сител - 08.11.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ синоќа од Женева порача дека граѓаните на Србија не треба да бидат загрижени поради можните санкции од САД, за кои се зборува во јавноста поради купувањето руско оружје.

Вучиќ: Ќе ги решиме несогласувањата со САД поради руското оружје

24 Вести - 08.11.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ синоќа од Женева порача дека граѓаните на Србија не треба да бидат загрижени поради можните санкции од САД, за кои се зборува во јавноста поради купувањето руско оружје.

Вучиќ уверува дека ќе ги реши несогласувањата со САД поради руското оружје

Нетпрес - 08.11.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ синоќа од Женева порача дека граѓаните на Србија не треба да бидат загрижени поради можните санкции од САД, за кои се зборува во јавноста поради купувањето руско оружје.

Дачиќ: Разговорот со Зарзецки беше добар, нема да има санкции

24Инфо - 08.11.2019

“Разговорот беше коректен и добар и нема да има санкции, изјави српскиот министер за надворешни работи Ивица Дачиќ во Белград, по состанокот со директорот во Стејт департментот задолжен за санкции со Русија, Томас Зарзецки.

Дачиќ: Разговорот со Зарзецки беше добар, нема да има санкции

А1 On - 08.11.2019

“Разговорот беше коректен и добар и нема да има санкции, изјави српскиот министер за надворешни работи Ивица Дачиќ во Белград, по состанокот со директорот во Стејт департментот задолжен за санкции со Русија, Томас Зарзецки.

Дачиќ: Разговорот со Зарзецки беше добар, нема да има санкции

Вечер Прес - 08.11.2019

“Разговорот беше коректен и добар и нема да има санкции, изјави српскиот министер за надворешни работи Ивица Дачиќ во Белград, по состанокот со директорот во Стејт департментот задолжен за санкции со Русија, Томас Зарзецки.

Дачиќ: Разговорот со Зарзецки беше добар, нема да има санкции

Опсервер - 08.11.2019

“Разговорот беше коректен и добар и нема да има санкции, изјави српскиот министер за надворешни работи Ивица Дачиќ во Белград, по состанокот со директорот во Стејт департментот задолжен за санкции со Русија, Томас Зарзецки.

На Дачиќ му олесна, Зарзецки му ветил дека нема да има санкции

+инфо - 08.11.2019

Разговорот беше коректен и добар и нема да има санкции, изјави српскиот министер за надворешни работи Ивица Дачиќ во Белград, по состанокот со директорот во Стејт департментот задолжен за санкции со Русија, Томас Зарзецки.

Дачиќ: Разговорот со Зарзецки беше добар, нема да има санкции

Либертас - 08.11.2019

“Разговорот беше коректен и добар и нема да има санкции, изјави српскиот министер за надворешни работи Ивица Дачиќ во Белград, по состанокот со директорот во Стејт департментот задолжен за санкции со Русија, Томас Зарзецки.

Дачиќ: Разговорот со Зарзецки беше добар, нема да има санкции

MakPress - 09.11.2019

“Разговорот беше коректен и добар и нема да има санкции, изјави српскиот министер за надворешни работи Ивица Дачиќ во Белград, по состанокот со директорот во Стејт департментот задолжен за санкции со Русија, Томас Зарзецки.