TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Втор ден од насилните протести во Бејрут, армијата негира дека пукала врз демонстрантите

Нетпрес - 10.08.2020

Полицијата во либанската престолнина во неделата со солзавец се обидуваше да ги растера демонстрантие недалеку од зградата на парламентот во Бејрут кои повторно ги гаѓаа со камења, втор дена на антивладините протсто по разорната експолизија во ...

(ВИДЕО) Демонстрантите во Бејрут палат објекти низ градот

360 степени - 09.08.2020

Продолжуваат протестите во главниот град на Либан, Бејрут, демонстрантите го изразуваат својот револт кон властите поради експлозијата. Демонстрантите фрлаат камења кон безбедносните сили кои го блокираа патот до зградата на парламентот во Либан.

Демонстрантите се обидуваат да упаднат во парламентот во Бејрут, избувна пожар (ВИДЕО)

МКД - 09.08.2020

Пожар избувна во близина на парламентот во Бејрут, каде што демонстрантите и полицијата се судрија втора вечер по ред. Полицијата фрли солзавец, а демонстрантите, кои бараат оставка од владата, фрлаат камења кон полицајците.

Во Бејрут втор ден протести

А1 On - 09.08.2020

Во Бејрут, втор ден по ред, демонстранти се собираат на протест, притоа фрлајќи камења кон безбедносните сили кои го блокираа патот до зградата на Парламентот во Либан. Како што пренесуваат странските агенции, стотици демонстранти се собрале на ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ не може да оправда 700.000 евра, горат возила не реагираат преку институциите, и на пет минути ...

24Инфо - 09.08.2020

Факти кои го одбележаа денот: СДСМ пишманска на секои пет минути менува став за можен коалиционен партнер. СДСМ и понатаму нема оправдување за потрошени над 700.000 евра во кампања. Дали се ова црни пари кои не можат да ги покријат?! Скопје повторно ...

Во Либан повици за востание против власта, премиерот свика итен состанок на владата поради оставки

Нетпрес - 09.08.2020

Дел од Либанците кои во неделата протестираа повика на востание до соборување на владата, по протестите и изливот на гневот на јавноста поради екслозијата од минатата седмица која разори значителен дел од либанската престолнина Бејрут, а истовремено ...

Нова „експлозија“ во Либан, овој пат граѓанска: Конфликтите уште траат, народот бара оставка од високите претставници

ММС - 09.08.2020

Демонстрантите во Либан и понатаму протестираат, неколку часа откако бројни заменици си поднеле оставки, тие извршија упад во Министерствата за надворешни работи, економија, енергетика и комуникации, како и во Здружението на банки во главниот град ...

Судир помеѓу демонстрантите и полицијата во Бејрут, премиерот повика на предвремени избори

Радио МОФ - 09.08.2020

Антивладини демонстранти упаднаа вчера во зградите на либанската влада, вклучително и Министерството за надворешни работи, како дел од демонстрациите по смртоносната експлозија во Бејрут, пренесува „Еуроњуз“ .

Полицијата во Бејрут фрли солзавец врз демонстрантите

Фокус - 08.08.2020

Полицијата денеска фрли солзавец на демонстрантите кои се обиделе да се пробијат низ ограда за да стигнат до зградата на Парламентот во Бејрут за време на протестите поради владините реакции за експлозијата во градот.

ВО ЖИВO: Се бара оставка на Владата, по експлозијата протести во Либан

Република - 08.08.2020

Полицијата денеска фрли солзавец на демонстрантите кои се обиделе да се пробијат низ ограда за да стигнат до зградата на Парламентот во Бејрут за време на протестите поради владините реакции за експлозијата во градот.

(ВО ЖИВО) Хаос во Бејрут: Полицијата со солзавец против демонстрантите

еМагазин - 08.08.2020

Полицијата денеска фрли солзавец на демонстрантите кои се обиделе да се пробијат низ ограда за да стигнат до зградата на Парламентот во Бејрут за време на протестите поради владините реакции за експлозијата во градот.

Во Бејрут демонстранти упаднаа во Министерството за надворешни работи

Курир - 08.08.2020

Десетици демонстранти упаднаа во зградата на Министерството за надворешни работи во Бејрут, извикувајќи пароли против Владата, јавуваат светските медиуми. Претходно полицијата фрли солзавец на демонстрантите кои се обиделе да се пробијат низ ...

Во Бејрут демонстранти упаднаа во Министерството за надворешни работи

Либертас - 08.08.2020

– Десетици демонстранти упаднаа во зградата на Министерството за надворешни работи во Бејрут, извикувајќи пароли против Владата, јавуваат светските медиуми. Претходно полицијата фрли солзавец на демонстрантите кои се обиделе да се пробијат низ ...

Во Бејрут демонстранти упаднаа во Министерството за надворешни работи

Вечер Прес - 08.08.2020

Десетици демонстранти упаднаа во зградата на Министерството за надворешни работи во Бејрут, извикувајќи пароли против Владата, јавуваат светските медиуми. Претходно полицијата фрли солзавец на демонстрантите кои се обиделе да се пробијат низ ...

Демонстрантите во Бејрут го „освоија“ Министерството за надворешни работи

+инфо - 08.08.2020

Околу 7.000 луѓе се собраа на Плоштадот во центарот на градот, од кои некои фрлале со камења. Десетици демонстранти упаднаа во зградата на Министерството за надворешни работи во Бејрут, извикувајќи пароли против Владата, јавуваат светските медиуми.

Полицијата во Бејрут фрли солзавец врз демонстрантите

Frontline - 08.08.2020

Околу 5.000 луѓе се собраа на Плоштадот во центарот на градот, од кои некои фрлале со камења. Полицијата денеска фрли солзавец на демонстрантите кои се обиделе да се пробијат низ ограда за да стигнат до зградата на Парламентот во Бејрут за време на ...

Бејрут: Демонстрантите влегоа во зградата на МНР

Слободен Печат - 08.08.2020

Во експлозијата во пристаништето во Бејрут загинаа 158 лица, а беа повредени 5.000 лица и уништен дел од градот. Неколку десетици демонстранти упаднаа во зградата на Министерството за надворешни работи во Бејрут, извикувајќи пароли против Владата, ...

(Видео) Во Бејрут продолжуваат судирите меѓу полицијата и демонстрантите

Вечер - 08.08.2020

Не престануваат демонстрациите во Бејрут, по силната експлозија на пристаништето, во која досега животот го загубија 158 луѓе а над 6.000 се повредени. Околу 5.000 луѓе се собраа на Плоштадот на мачениците во центарот на градот, лути на владата ...

Во Бејрут продолжуваат судирите меѓу полицијата и демонстрантите

Точка - 08.08.2020

Не престануваат демонстрациите во Бејрут, по силната експлозија на пристаништето, во која досега животот го загубија 158 луѓе а над 6.000 се повредени. Околу 5.000 луѓе се собраа на Плоштадот на мачениците во центарот на градот, лути на владата ...

Во Бејрут протести по смртоносната експлозија

Р.С.Европа - 08.08.2020

Не престануваат демонстрациите во Бејрут, по силната експлозија на пристаништето, во која досега животот го загубија 158 луѓе а над 6.000 се повредени. Околу 5.000 луѓе се собрале на Плоштадот на мачениците во центарот на градот, лути на владата ...

Во Бејрут демонстранти упаднаа во Министерството за надворешни работи

Сител - 08.08.2020

Десетици демонстранти упаднаа во зградата на Министерството за надворешни работи во Бејрут, извикувајќи пароли против Владата, јавуваат светските медиуми. Претходно полицијата фрли солзавец на демонстрантите кои се обиделе да се пробијат низ ...

Во Бејрут демонстранти упаднаа во Министерството за надворешни работи

24Инфо - 08.08.2020

Десетици демонстранти упаднаа во зградата на Министерството за надворешни работи во Бејрут, извикувајќи пароли против Владата, јавуваат светските медиуми. Претходно полицијата фрли солзавец на демонстрантите кои се обиделе да се пробијат низ ...

Демонстранти упаднаа во Министерството за надворешни работи во Бејрут

Независен - 08.08.2020

Десетици демонстранти упаднаа во зградата на Министерството за надворешни работи во Бејрут, извикувајќи пароли против Владата, јавуваат светските медиуми. Претходно полицијата фрли солзавец на демонстрантите кои се обиделе да се пробијат низ ...

Ситуацијата излегува од контрола во Бејрут: Демонстранти упаднаа во МНР

Фокус - 08.08.2020

Десетици демонстранти упаднаа во зградата на Министерството за надворешни работи во Бејрут, извикувајќи пароли против Владата, јавуваат светските медиуми. Претходно полицијата фрли солзавец на демонстрантите кои се обиделе да се пробијат низ ...

Во Бејрут демонстранти упаднаа во Министерството за надворешни работи

4NEWS - 08.08.2020

Десетици демонстранти упаднаа во зградата на Министерството за надворешни работи во Бејрут, извикувајќи пароли против Владата, јавуваат светските медиуми. Претходно полицијата фрли солзавец на демонстрантите кои се обиделе да се пробијат низ ...

Во Бејрут продолжуваат судирите меѓу полицијата и демонстрантите

MTM - 08.08.2020

Не престануваат демонстрациите во Бејрут, по силната експлозија на пристаништето, во која досега животот го загубија 158 луѓе а над 6.000 се повредени. Околу 5.000 луѓе се собраа на Плоштадот на мачениците во центарот на градот, лути на владата ...

(Видео) Демонстранти упаднаа во зградата на Министерството за надворешни работи во Бејрут

Макфакс - 08.08.2020

Демонстранти упаднаа во зградата на Министерството за надворешни работи во Бејрут, извикувајќи пароли против лвадата, пренесуваат светските медиуми. Претходно денеска полицијата испали солзавец на демонстрантите кои се обидоа да се пробијат низ ...

Во Бејрут продолжуваат судирите меѓу полицијата и демонстрантите

Н.Македонија - 08.08.2020

Не престануваат демонстрациите во Бејрут, по силната експлозија на пристаништето, во која досега животот го загубија 158 луѓе а над 6.000 се повредени. Околу 5.000 луѓе се собраа на Плоштадот на мачениците во центарот на градот, лути на владата ...

Полицаец загина во судирите со демонстрантите во Бејрут

Вечер - 08.08.2020

Во судирите меѓу демонстрантите и полицијата во Бејрут загина еден либански полицаец, изјавил портпаролот на полицијата. Досега во протестите против владата повредени се над 100 луѓе, а десетина се хоспитализирани.

Во Бејрут демонстранти упаднаа во Министерството за надворешни работи

Бриф - 08.08.2020

Десетици демонстранти упаднаа во зградата на Министерството за надворешни работи во Бејрут, извикувајќи пароли против Владата, јавуваат светските медиуми. Претходно полицијата фрли солзавец на демонстрантите кои се обиделе да се пробијат низ ...

Полицаец загина во судирите со демонстрантите во Бејрут

24Инфо - 08.08.2020

Во судирите меѓу демонстрантите и полицијата во Бејрут загина еден либански полицаец, изјавил портпаролот на полицијата. Досега во протестите против владата повредени се над 100 луѓе, а десетина се хоспитализирани.

(ВИДЕО) Ескалира протестот во Бејрут, демонстрантите влегоа во либанското МНР

360 степени - 08.08.2020

Ситуацијата со протестите во Бејрут ескалира, откако десетици демонстранти упаднаа во зградата на Министерството за надворешни работи, извикувајќи пароли против Владата, јавуваат светските медиуми.

ДРАМА ВО БЕЈРУТ - демонстранти упаднаа во МНР, убиен полицаец

Фактор - 08.08.2020

Еден либански полицаец е убиен во денешните судири со демонстрантите во Бејрут. Ова го потврди портпаролот на либанското Министерство за внатрешни работи. Ова е резултат на жестокит судири помеѓу тамошната полиција и граѓаните кои се бесни поради ...

Во Бејрут демонстранти упаднаа во Министерството за надворешни работи

MakPress - 09.08.2020

Десетици демонстранти упаднаа во зградата на Министерството за надворешни работи во Бејрут, извикувајќи пароли против Владата, јавуваат светските медиуми. Претходно полицијата фрли солзавец на демонстрантите кои се обиделе да се пробијат низ ...

Либанскиот премиер најави предвремени избори по протестот во Бејрут

Р.С.Европа - 09.08.2020

Еден полицаец е убиен во синоќешните судири со демонстрантите на протестот во Бјерут, пренесува Ројтерс. Локалните медиуми информираатдека Црвениот крст во Либан објавил дека има 110 повредени и дека 32 лица биле однесени во болницата.

Во Бејрут втор ден протести

Опсервер - 09.08.2020

Бејрут, 9 август 2020 () – Во Бејрут, втор ден по ред, демонстранти се собираат на протест, притоа фрлајќи камења кон безбедносните сили кои го блокираа патот до зградата на Парламентот во Либан.

Во Бејрут втор ден протести, еден полицаец убиен во судирите

Frontline - 09.08.2020

Во Бејрут, в тор ден по ред, демонстранти се собираат на протест, притоа фрлајќи камења кон безбедносните сили кои го блокираа патот до зградата на Парламентот во Либан. Како што пренесуваат странските агенции, стотици демонстранти се собрале на ...

Во Бејрут втор ден протести

Либертас - 09.08.2020

Во Бејрут, в тор ден по ред, демонстранти се собираат на протест, притоа фрлајќи камења кон безбедносните сили кои го блокираа патот до зградата на Парламентот во Либан. Како што пренесуваат странските агенции, стотици демонстранти се собрале на ...

Во Бејрут втор ден протести

ТВ21 - 09.08.2020

Во Бејрут, втор ден по ред, демонстранти се собираат на протест, притоа фрлајќи камења кон безбедносните сили кои го блокираа патот до зградата на Парламентот во Либан. Како што пренесуваат странските агенции, стотици демонстранти се собрале на ...

Стотици демонстранти се собрале на главниот плоштад, втор ден протести во Бејрут

Курир - 09.08.2020

Во Бејрут, в тор ден по ред, демонстранти се собираат на протест, притоа фрлајќи камења кон безбедносните сили кои го блокираа патот до зградата на Парламентот во Либан. Како што пренесуваат странските агенции, стотици демонстранти се собрале на ...

Во Бејрут втор ден протести

24Инфо - 09.08.2020

Во Бејрут, в тор ден по ред, демонстранти се собираат на протест, притоа фрлајќи камења кон безбедносните сили кои го блокираа патот до зградата на Парламентот во Либан. Како што пренесуваат странските агенции, стотици демонстранти се собрале на ...

Народ на улиците во Бејрут – втор ден

Вечер Прес - 09.08.2020

Во Бејрут, в тор ден по ред, демонстранти се собираат на протест, притоа фрлајќи камења кон безбедносните сили кои го блокираа патот до зградата на Парламентот во Либан. Како што пренесуваат странските агенции, стотици демонстранти се собрале на ...

Во Бејрут втор ден насилни протести, пожар пред парламентот, демонстрантите се судрија со полицијата (ВИДЕО)

Слободен Печат - 09.08.2020

Во Бејрут, втор ден по ред, демонстранти се собираат на протест, притоа фрлајќи камења кон безбедносните сили кои го блокираа патот до зградата на Парламентот во Либан. Како што пренесуваат странските агенции, стотици демонстранти се собрале на ...

Продолжуваат протестите во Бејрут

MakPress - 10.08.2020

Во Бејрут, втор ден по ред, демонстранти се собираат на протест, притоа фрлајќи камења кон безбедносните сили кои го блокираа патот до зградата на Парламентот во Либан. Како што пренесуваат странските агенции, стотици демонстранти се собрале на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Факти на денот - Скопје станува како Бејрут, молк од СДСМ за 700.000 евра потрошени во кампања

MakPress - 10.08.2020

Факти кои го одбележаа денот: 1. СДСМ пишманска на секои пет минути менува став за можен коалиционен партнер. 2. СДСМ и понатаму нема оправдување за потрошени над 700.000 евра во кампања. Дали се ова црни пари кои не можат да ги покријат?! 3.

Бесилките за корумпираните политичари се подготвени- Демонстрантите во Бејрут и денес на улица

ММС - 08.08.2020

Либанските демонстранти упаднаа во неколку министерства во Бејрут денес, ги демолираа просториите на Здружението на либанските банки, а полицијата ипукала солзавец за да ги растера. Во судирите загина и полицаец, изјави портпарол на полицијата.

На протестите во Бејрут убиен полицаец, премиерот повика на предвремени избори (ВИДЕО)

МКД - 08.08.2020

Либански полицаец е убиен денес во судирите со демонстрантите во центарот на Бејрут, изјави портпаролот на полицијата, по жестоките судири меѓу полицијата и граѓаните разбеснети од страшната експлозија во вторникот во која загинаа најмалку 158 лица.

Демонстрантите во Бејрут убија полицаец ВИДЕО

+инфо - 08.08.2020

Земјата веќе неколку дена се соочува со голема безбедносна криза, а премиерот на Либан денеска најави дека ќе предложи да се одржат предвремени избори. Еден либански полицаец е убиен во денешните судири со демонстрантите во Бејрут, изјави ...

Полицаец загина во судирите со демонстрантите во Бејрут

Макфакс - 08.08.2020

Во судирите меѓу демонстрантите и полицијата во Бејрут загина еден либански полицаец, изјавил портпаролот на полицијата. Досега во протестите против владата повредени се над 100 луѓе, а десетина се хоспитализирани.