TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ново коло, ново дерби: Сити уште ја чувствува болката од ланската елиминација од Тотенхем

Gol.mk - 17.08.2019

Љубителите на Премиер лигата и да сакаа не можеа да добијат подобар распоред на новата сезона на англиската фудбалска елита. По големото дерби на „Олд Трафорд“ пред една седмица, меѓу Манчестер Јунајтед и Челзи, денес во рамки од второто коло, ќе ...

Почетино: За мене лично, сезоната ќе биде неуспешна без трофеј

Локално - 17.08.2019

Маурисио Почетино изјави дека нова сезона без трофеј во Тотенхем ќе ја смета самиот стратег за „неуспешна одлична гледна точка“. Но, менаџерот на „петлите“, кој е во својата шеста сезона на чело на клубот, инсистира на тоа дека тоа не значи дека ...

Карагер со жесток коментар за Ериксен: Барселона и Реал ќе згрешат доколку го ангажираат, тој…

Дерби - 17.08.2019

Кристијан Ериксен пред одреден период јасно стави до знаење дека сака да си замине од Тотенхем и да проба нов предизвик во својата кариера. Сега откако евентуален негов трансфер во Манчестер Јунајтед пропадна, постои можност тој да се пресели во ...

Почетино за Ериксен: Се може да се случи, неговот трансфер не е во мои раце

Локално - 17.08.2019

Тренерот на Тотенхем, Маурисио Покетино изјави дека сè уште е можно да се стигне до разделба со плејмејкерот Кристијан Ериксен пред крајот на трансфер прозорецот во Европа. Раководството на „петлите“ му предложило нов договор на Данецот со плата од ...

Анализа и предлог типови: Манчестер Сити – Тотенхем

Спортски - 17.08.2019

Веќе во второто коло од Премиер лига не очекува големо дерби каде што силата ќе ја измерат екипите на Манчестер Сити и Тотенхем. Дуелот помеѓу овие две екипи е закажан за ден во 18:30. Во голем стил Манчестер Сити ја започна одбраната на титулата ...

Покетино несигурен за иднината на Кристијан Ериксен

СуперСпорт - 16.08.2019

Тренерот на Тотенхем, Маурисио Покетино истакна дека не е сигурен дали Кристијан Ериксен ќе остане во клубот ова лето. Ериксен има уште една година од неговиот договор со „петлите“ и само ова лето може да си замине и клубот да заработи, во спротивно ...

Пеп за Тотнем: Тие се втората најдобра екипа во Европа, секогаш дел од врвот во Англија

24Фудбал - 16.08.2019

Гвардиола не штеди на комплименти за тимот на својот ривал од спротивната страна, Маурицио Покетино, дали европскиот вицепрвак може да му ги расипе плановите на Сити утре, ќе видиме од дербито кое сигурно ќе понуди возбудлив фудбал.

Гвардиола: Тотенхем е втор најдобар тим во Европа, изненаден сум од Челси, Јунајтед и Арсенал….

Дерби - 16.08.2019

По фантастичното издание на мечот со Вест Хем, Манчестер Сити првиот посериозен испит во новата премиерлигашка сезона ќе го има уште во второто коло, бидејќи утре гостин на „Итихад“ ќе биде составот кој го предводи Маурисио Покетино.

Гвардиола: Тотенхем е втората најдобра екипа во Европа

Gol.mk - 16.08.2019

Претстојниот викенд ќе биде одиграно второто коло од Премиер лигата, а мечот на кој што треба да се внимава е дербито на „Итихад“. Шампионот Манчестер Сити ќе го пречека Тотенхем и ќе се обиде да му нанесе прв пораз во раната фаза од сезоната.

(ВИДЕО) Гвардиола: Тотенхем се вториот најдобар тим во Европа, имам високо мислење за Почетино

А1 On - 16.08.2019

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола верува дека секој од екипите што завршиле во најдобрите шест во Премиер лигата минатата сезона би можел да се избори за титула во новата кампања.

Јуве „купува“ нова ѕвезда за 0 евра

Вечер - 16.08.2019

Актуелниот шампион на Италија, тимот на Јувентус, во изминатите неколку години се специјализираше за ангажирање на играчи кои се во последната година од договорот. „Старата дама“ за нула евра ги осигура услугите на Андреа Пирло, Пол Погба и Дани ...

Почетино пред мечот со Сити: Уште една можност да се соочам со еден од најдобрите менаџери во светот

Опсервер - 16.08.2019

Менаџерот на Тотенхем, Маурисио Покетино, зборуваше позитивно за својот противник, Пеп Гвардиола, пред судирот на „петлите“ со Манчестер Сити утре од 17:30 часот на „Етихад“. Аргентинецот го посочи Гвардиола како еден од најдобрите тренери во ...

На Покетино му кажаа дека Жозе ги смета за фаворити, а тој одговори: Знаете дека го сакам Мурињо!

Спортски - 16.08.2019

Meнаџерот на Тотенхем, Маурисио Покетино имаше само пофални зборови за Жозе Мурињо. Неодамна Мурињо зборуваше за потенцијалните кандидати за титулата во Англија и помеѓу фаворитите го смести и Тотенхем.

Почетино: Го сакам саркастичниот Мурињо

TopSport - 16.08.2019

Менаџерот на Тотенхем, Маурисио Почетино вели дека го сака „саркастичниот“ Жозе Мурињо, кој откако беше запрашан кои се фаворитите за титулата од Премиер лигата оваа сезона одговори: „Манчестер сити, Ливерпул, Тотенхем и Б-тимот на Манчестер сити“.

Солскјер разговарал со Ериксен за можноста да премине во Јунајтед

Локално - 16.08.2019

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер во текот на летото разговарал со Кристијан Ериксен за да открие дали Данецот сака да игра за „црвените ѓаволи“. Контактот бил направен, но не е зборувано за тоа Ериксен да дојде на „Олд Трафорд“ ...

Карагер со жесток коментар за Ериксен: Барселона и Реал ќе згрешат доколку го ангажираат, тој…

Точка - 17.08.2019

Кристијан Ериксен пред одреден период јасно стави до знаење дека сака да си замине од Тотенхем и да проба нов предизвик во својата кариера. Сега откако евентуален негов трансфер во Манчестер Јунајтед пропадна, постои можност тој да се пресели во ...

Гвардиола: Тотенхем се вториот најдобар тим во Европа, имам високо мислење за Почетино

Независен - 16.08.2019

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола верува дека секој од екипите што завршиле во најдобрите шест во Премиер лигата минатата сезона би можел да се избори за титула во новата кампања.

Почетино пред мечот со Сити: Уште една можност да се соочам со еден од најдобрите менаџери во светот

Вечер - 16.08.2019

Менаџерот на Тотенхем, Маурисио Покетино, зборуваше позитивно за својот противник, Пеп Гвардиола, пред судирот на „петлите” со Манчестер Сити утре од 17:30 часот на „Етихад”. Аргентинецот го посочи Гвардиола како еден од најдобрите тренери во ...

Гвардиола: Тотенхем се вториот најдобар тим во Европа, имам високо мислење за Почетино

Нетпрес - 16.08.2019

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола верува дека секој од екипите што завршиле во најдобрите шест во Премиер лигата минатата сезона би можел да се избори за титула во новата кампања.

Почетино пред мечот со Сити: Уште една можност да се соочам со еден од најдобрите менаџери во светот

А1 On - 16.08.2019

Менаџерот на Тотенхем, Маурисио Покетино, зборуваше позитивно за својот противник, Пеп Гвардиола, пред судирот на „петлите“ со Манчестер Сити утре од 17:30 часот на „Етихад“. Аргентинецот го посочи Гвардиола како еден од најдобрите тренери во ...

Гвардиола: Тотенхем се вториот најдобар тим во Европа, имам високо мислење за Почетино (видео)

Вечер - 16.08.2019

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола верува дека секој од екипите што завршиле во најдобрите шест во Премиер лигата минатата сезона би можел да се избори за титула во новата кампања.

Почетино пред мечот со Сити: Уште една можност да се соочам со еден од најдобрите менаџери

MakPress - 16.08.2019

Менаџерот на Тотенхем, Маурисио Покетино, зборуваше позитивно за својот противник, Пеп Гвардиола, пред судирот на „петлите“ со Манчестер Сити утре од 17:30 часот на „Етихад“. Аргентинецот го посочи Гвардиола како еден од најдобрите тренери во ...

Гвардиола: Тотенхем се вториот најдобар тим во Европа, имам високо мислење за Почетино

Локално - 16.08.2019

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола верува дека секој од екипите што завршиле во најдобрите шест во Премиер лигата минатата сезона би можел да се избори за титула во новата кампања.

Гвардиола: Тотенхем се вториот најдобар тим во Европа, имам високо мислење за Почетино

MakPress - 17.08.2019

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола верува дека секој од екипите што завршиле во најдобрите шест во Премиер лигата минатата сезона би можел да се избори за титула во новата кампања.

Гвардиола: Тотенхем се вториот најдобар тим во Европа, имам високо мислење за Почетино (видео)

Опсервер - 17.08.2019

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола верува дека секој од екипите што завршиле во најдобрите шест во Премиер лигата минатата сезона би можел да се избори за титула во новата кампања.