TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Откажана трката во Турција, промени во календарот на формула 1

Gol.mk - 14.05.2021

Формула 1 шампионатот овој јуни нема да организира настан во Турција, поради рестрикциите за патување од тамошните надлежни органи. Поради тоа календарот претрпе некои измени. Трката во Франција беше поместена една недела порано, а Австрија ќе биде ...

Турција ги губи натпреварувањата – по Лигата на Шампионите остана и без трката во Ф1

Екипа - 14.05.2021

Рестрикциите предизвикани од пандемијата на коронавирус во Турција по финалето од Лигата на Шампионите ќе ја остават оваа држава и без брзинското натпреварување откако денеска Формула 1 соопшто дека се одложува ГН на Турција.

Ф1: Откажана трката за ГН на Турција, австриски Шпилберг домаќин на две трки

Опсервер - 14.05.2021

– Трката во Формула 1 за Големата награда на Турција е откажана денеска поради неповолната здравствена состојба во земјата поврзана со коронавирусот. Викендот од 11 до 13 јуни, за кога беше планирана трката во Турција ќе остане слободен во ...

Истанбул остана и без трка во Формула 1 за оваа сезона

Спортклуб - 14.05.2021

Трката за Големата награда на Турција нема да се вози оваа година. До откажување дојде поради ограничувањата за патување од Турција, па тоа предизвика нови промени во календарот од Формула 1.

Истанбул остана без трка во Формула 1, на Спилберг ќе се возат две трки

Дриблинг - 14.05.2021

Трката за Големата награда на Турција нема да се одржи оваа година. Откажувањето се должи на ограничувањата на патувањето во Турција, што предизвика нови промени во календарот на Формула 1.

Ф1 ја откажа трката во Турција и ја замени со уште една во Австрија

SportMedia - 14.05.2021

Челниците на Формула 1 го повлекоа турското Гран при од календарот што требаше да се вози во јуни во Истанбул, но поради рестрикциите во оваа држава поради КОВИД-19 истата е откажана. ГП на Истанбул ја замени ГП на Канада пред две недели поради ...

Трката во Турција отпадна од Ф1 календарот, Австрија доби уште еден Ф1 викенд

Дерби - 14.05.2021

Само шест недели откако ФИА соопшти дека во актуелната Формула 1 сезона ќе има трка и во Турција, истата е откажана. Трката во Истанбул беше вметната во календарот како замена за трката во Канада планирана за викендот од 11 до 13.

Формула 1 го откажува Гран при на Турција

Локално - 14.05.2021

Формула 1 објави дека Големата награда на Турција, трка што првично требаше да се одржи од 11 до 13 јуни, е откажана. „Формула 1 усвои измени во тркачкиот календар за 2021 година и со нови ограничувања на патувањето поради коронавирусот, веќе не е ...

Турција по финалето од ЛШ поради рестрикциите остана и без – трката во Ф1!

Sport 1 - 14.05.2021

Рестриктивните мерки кои беа донесени поради зголемениот број заразени со коронавирусот е причината поради која Турција не само што остана без финалето од фудбалската Лига на шампионите (ЛШ), туку и без трката од формула еден-шампионатот, која ...

По финалето на ЛШ, на Турција ѝ ја одзедоа и трката во Формула 1

Република - 14.05.2021

Tрката во Формула 1 за Големата награда на Турција е откажана денеска поради неповолната здравствена состојба во земјата поврзана со коронавирусот. Викендот од 11 до 13 јуни, за кога беше планирана трката во Турција ќе остане слободен во календарот ...

Откажана трката за ГН на Турција, австриски Шпилберг домаќин на две трки

Кајгана - 14.05.2021

Трката во Формула 1 за Големата награда на Турција е откажана денеска поради неповолната здравствена состојба во земјата поврзана со коронавирусот. Викендот од 11 до 13 јуни, за кога беше планирана трката во Турција ќе остане слободен во календарот ...

Ф1: Откажана трката за ГН на Турција, австриски Шпилберг домаќин на две трки

24 Вести - 14.05.2021

Трката во Формула 1 за Големата награда на Турција е откажана денеска поради неповолната здравствена состојба во земјата поврзана со коронавирусот. Викендот од 11 до 13 јуни, за кога беше планирана трката во Турција ќе остане слободен во календарот ...

Ф1: Откажана трката за ГН на Турција, австриски Шпилберг домаќин на две трки

Либертас - 14.05.2021

– Трката во Формула 1 за Големата награда на Турција е откажана денеска поради неповолната здравствена состојба во земјата поврзана со коронавирусот Викендот од 11 до 13 јуни, за кога беше планирана трката во Турција ќе остане слободен во календарот ...

Ф1: Откажана трката за ГН на Турција, австриски Шпилберг домаќин на две трки

Sport M - 14.05.2021

Трката во Формула 1 за Големата награда на Турција е откажана денеска поради неповолната здравствена состојба во земјата поврзана со коронавирусот. Викендот од 11 до 13 јуни, за кога беше планирана трката во Турција ќе остане слободен во календарот ...

Ф1: Откажана трката за ГН на Турција, австриски Шпилберг домаќин на две трки

MakPress - 15.05.2021

Трката во Формула 1 за Големата награда на Турција е откажана денеска поради неповолната здравствена состојба во земјата поврзана со коронавирусот. Викендот од 11 до 13 јуни, за кога беше планирана трката во Турција ќе остане слободен во календарот ...