Gol.mk - 20.09.2021

Македонскиот голман Дамјан Шишковски нема по добро да го памети третото коло од кипарската Прва лига, затоа што доби црвен и неговиот тим Докса доживеа пораз. Докса на гостински терен загуби од Омонија (1-2) со два гола примени во самиот финиш.

Шишковски направи голема грешка и предизвика фудбалска драма на Кипар (Видео)

Дерби - 20.09.2021

Омонија ја оствари првата победа во новата сезона во најсилното фудбалско првенство на Кипар, откако оваа вечер во луд натпревар и неверојатна завршница направи пресврт во судиското надополнување.

Шишковски направи пенал и беше исклучен: Пораз на Докса од Омонија (ВИДЕО)

Sport 1 - 20.09.2021

Омонија славеше со 2-1 против Докса во рамки на кипарскиот фудбалски шамионат и тоа со два гола во судиското продолжение односно 93-тата и 97-тата минута. Тимот на нашите интернационалци Душко Трајчевски и репрезентативниот голман Дамјан Шишковски ...

Шишковски направи пенал во 90. минута и го однесе во пораз својот тим (видео)

SportSport - 20.09.2021

Докса за која брани македонскиот голман Дамјан Шишковски доживеа пораз со 2:1 во кипарскиот шампионат. Докса водеше со 1:0 на гостувањето кај Омонија со автогол во 72. минута и трите бода беа блиску, меѓутоа во 90.