TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тинејџер вооружан со Лего пиштол предизвика паника во Германија

Точка - 16.10.2021

Тинејџер (15) во германскиот град Линдау предизвикал вистински хаос откако во еден дел од градот, откако сопственикот на еден ресторан пријавил во полиција дека 15-годишно дете се шетало по улица со пиштол.

Тинејџер со пиштол од Лего коцки предизвика хаос во  Германија

Нетпрес - 16.10.2021

Тинејџер со оружје направено од популарните „Лего“ коцки предизвикал силно вознемирување во јужниот германски град Линдау, откако полицијата по паничните повики испратила бројни единци кон ресторанот во чија близина се движел малдиот маж, соопшти ...

„Вооружен“ тинејџер со пиштол од „Лего“ коцки предизвика хаос во Германија

Вечер Прес - 16.10.2021

Тинејџер (15) во германскиот град Линдау предизвикал вистински хаос во еден дел од градот, откако сопственикот на еден ресторан пријавил во полиција дека 15-годишно дете се шета по улица со пиштол.