TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Законот за дроги заглави во собраниската комисија

Алсат-М - 17.01.2020

Парламентарната Комисија за здравство не ја одржа расправата за Законот за опојни дроги, па партиските препукувања на власта и опозицијата се преселија во собранискиот прес-центар. Пратеникот на ВМРО – ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев апелираше СДСМ да го ...

Комисија за здравство не се одржа, пратениците заминаа на собраниска седница

А1 On - 17.01.2020

Собраниската Комисија за здравство не го одржа продолжението на денешната закажана седница на која на дневен ред е Предлог-законот за контрола на опојни дроги и психотропни супстанции во прво читање, бидејќи, како што рече претседателката на ...

Дебата преку говорница дали прелдожениот Закон за канабис е добар или страшен

Локално - 17.01.2020

Дебатата за законските измени за опојни дроги и психотропни супстанци од Комисијата за здравство се префрли на говорницата во собранискиот прес центар. Пратеникот Владимир Ѓорчев од опозициската ВМРО-ДПМНЕ обвини дека министерот за здравство, Венко ...

Ѓорчев: Законот е во функција и за корист на фамилијата Заеви, а наспроти интересите на мнозинството граѓани

Курир - 17.01.2020

Собраниската Комисија за здравство не го одржа продолжението на денешната закажана седница на која на дневен ред е Предлог-законот за контрола на опојни дроги и психотропни супстанции во прво читање, бидејќи, како што рече претседателката на ...

Ѓорчев: На Македонија не и се потребни картели и сомнителни белосветски мафијаши

Слободен Печат - 17.01.2020

Не ги добивме Гугл, Фејсбук, не сме во финалето за нова фабрика на Фолксфаген, а имаме плантажи на дрога кои ги има семејството Заеви во Свети Николе, во Валандово, адвокатот на Заеви има плантажи во Струмица и сето тоа на сметка на јавното здравје, ...

Комисија за здравство не се одржа, пратениците заминаа на собраниска седница

Канал5 - 17.01.2020

Собраниската Комисија за здравство не го одржа продолжението на денешната закажана седница на која на дневен ред е Предлог-законот за контрола на опојни дроги и психотропни супстанции во прво читање.

Комисија за здравство не се одржа, пратениците заминаа на собраниска седница

Опсервер - 17.01.2020

Седницата на Комисијата, како што беше истакнато, дополнително ќе биде закажана. По неодржувањето на седницата во собранискиот прес-центар, пратеникот Владимир Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ изјави дека седницата била закажана за денеска, но министерот за ...

Ѓорчев: Законот за опојни дроги е само во полза на фамилијата Заеви

Нетпрес - 17.01.2020

Собраниската Комисија за здравство не го одржа продолжението на денешната закажана седница на која на дневен ред е Предлог-законот за контрола на опојни дроги и психотропни супстанции во прво читање, бидејќи, како што рече претседателката на ...

Комисија за здравство не се одржа, пратениците заминаа на собраниска седница

Сител - 17.01.2020

Собраниската Комисија за здравство не го одржа продолжението на денешната закажана седница на која на дневен ред е Предлог-законот за контрола на опојни дроги и психотропни супстанции во прво читање, бидејќи, како што рече претседателката на ...

Комисијата за здравство не се одржа, пратениците заминаа на собраниска седница

Локално - 17.01.2020

Собраниската Комисија за здравство не го одржа продолжението на денешната закажана седница на која на дневен ред е Предлог-законот за контрола на опојни дроги и психотропни супстанции во прво читање, бидејќи, како што рече претседателката на ...

Комисија за здравство не се одржа, пратениците заминаа на собраниска седница

CivilMedia - 17.01.2020

Собраниската Комисија за здравство не го одржа продолжението на денешната закажана седница на која на дневен ред е Предлог-законот за контрола на опојни дроги и психотропни супстанции во прво читање, бидејќи, како што рече претседателката на ...

Комисија за здравство не се одржа, пратениците заминаа на собраниска седница

4NEWS - 17.01.2020

Собраниската Комисија за здравство не го одржа продолжението на денешната закажана седница на која на дневен ред е Предлог-законот за контрола на опојни дроги и психотропни супстанции во прво читање, бидејќи, како што рече претседателката на ...

Комисија за здравство не се одржа, пратениците заминаа на собраниска седница

Фокус - 17.01.2020

Собраниската Комисија за здравство не го одржа продолжението на денешната закажана седница на која на дневен ред е Предлог-законот за контрола на опојни дроги и психотропни супстанции во прво читање, бидејќи, како што рече претседателката на ...

Комисија за здравство не се одржа, пратениците заминаа на собраниска седница

Либертас - 17.01.2020

Собраниската Комисија за здравство не го одржа продолжението на денешната закажана седница на која на дневен ред е Предлог-законот за контрола на опојни дроги и психотропни супстанции во прво читање, бидејќи, како што рече претседателката на ...