TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Инѕаги жали: Требаше да победиме со поголема разлика…

Дерби - 21.02.2024

Интер издвојува победа над Атлетико Мадрид од 1-0 во првата средба од осминафинлната фаза во Лигата на шампионите. Домаќините беа поконретни и во завршницата успеаа да постигнат гол преку резервистот Марко Арнаутовиќ, погодок со кој калчолигашот со ...

Инзаги: Заслуживме и повеќе од 1-0; Симеоне: Интер е силен, но ние премногу му дозволивме

Екипа

Интер против Атлетико направи нешто што не му успеало 18 години во ЛШ

Спортски

Лаутаро: Бев многу блиску до трансфер во Атлетико

Спортски

Интер не дозволи ниту еден удар во рамките на нивниот гол, првпат после 18 години

Екипа

Лаутаро призна: Бев блиску до потпис со Атлетико Мадрид!

Sport 1

Интер има серија од девет победи по ред, првпат под водство на - Симоне Инзаги!

Sport 1

Оff.net СуперСпорт MTM Кајгана PressingTV Република Курир 24Фудбал

Симеоне: Интер ја казни единстената наша грешка, но има реванш за исправка

Gol.mk - 21.02.2024

Најтврдиот и со голови најсиромашниот натпревар од осминафиналето на Лигата на шампионите синоќа се одигра во Ломбардија. Атлетико Мадрид со минимален пораз од 1-0 се врати од гостувањето кај Интер во првиот натпревар од елиминациите во Лигата на ...

Симеоне: Интер ја искористи нашата грешка

24 Вести

Симеоне: Остануваме мирни, ќе има реванш

Спортклуб

Симеоне: Интер ја искористи нашата грешка

Канал5

ИНТЕР ПОКАЖА КЛАСА, АТЛЕТИКО МАДРИД НЕМОЌЕН Еве што изјавија тренерите Инзаги и Симеоне по натпреварот

+инфо

Симеоне: Интер ја искористи нашата грешка

MakPress