TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Малолетници се тепале во автобус во Бутел

Макфакс - 20.02.2020

Вчера во автобус со бројот 57, кој сообраќал на релација Радишани – Бутел, на улицата „Александар Урдаревски“, поради меѓусебно нетрпение, дошло до физичка пресметка помеѓу две групи составени од малолетни лица.

Малолетници во автобус на ЈСП фатени со електрошок и боксирач

Макфакс - 20.02.2020

Вчера во 13.10 часот, полициски службеници од СВР Скопје, по претходна пријава за нарушен јавен ред и мир во автобус на ЈСП бр.57 на ул.„Александар Урдаревски“, кај двајца малолетници на возраст од 16 години од Скопје пронашле електрошок и боксирач.

ЈСП продава расходувани делови од автобуси и е-отпад

Вечер - 20.02.2020

Јавното сообраќајно претпријатие (ЈСП) преку јавен оглас продава отпадни материјали од автобуси и електронски отпад. Станува збор за железо, лимови, каросерии, добоши, лиено железо, федер платно, блокови, менувачи, трапови, потоа метални буриња, ...

Нè нападнаа, па молчат: Нови докази дека ЈСП лаже и наместо со безбедноста на патниците се занимава со притисок врз ...

Курир - 20.02.2020

Откако завчера КУРИР објави вест под наслов „Автобус на ЈСП во очајна состојба, ризик за патниците и минувачите“ вчера реагираа од ЈСП. Ние нивна реакција, навистина очекувавме, но мислевме дека во истата ќе информираат дека автобусот е поправен, ...

Maлолетници повторно се тепаа во автобус

Република - 20.02.2020

Вчера околу 13.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во автобус бр. 57, кој сообраќал на релација Радишани – Бутел, на ул.„Александар Урдаревски“, поради меѓусебно нетрпение, дошло до нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу ...

Електрошок и боксирач пронајдени кај малолетници во „57“

Нетпрес - 20.02.2020

На 19.02.2020 во 13.10 часот, полициски службеници од СВР Скопје, по претходна пријава за нарушен јавен ред и мир во автобус на ЈСП бр.57, на ул.„Александар Урдаревски“, кај двајца малолетници на возраст од 16 години од Скопје пронашле електрошок и ...

Малолетници во автобус на ЈСП фатени со електрошок и боксирач

Скопје инфо - 20.02.2020

Вчера во 13.10 часот, полициски службеници од СВР Скопје, по претходна пријава за нарушен јавен ред и мир во автобус на ЈСП бр.57 на ул.„Александар Урдаревски“, кај двајца малолетници на возраст од 16 години од Скопје пронашле електрошок и боксирач.

Малолетници во автобус на ЈСП фатени со електрошок и боксирач

24Инфо - 20.02.2020

Вчера во 13.10 часот, полициски службеници од СВР Скопје, по претходна пријава за нарушен јавен ред и мир во автобус на ЈСП бр.57 на ул.„Александар Урдаревски“, кај двајца малолетници на возраст од 16 години од Скопје пронашле електрошок и боксирач.

Малолетници во автобус на ЈСП фатени со електрошок и боксирач

Сител - 20.02.2020

Вчера во 13.10 часот, полициски службеници од СВР Скопје, по претходна пријава за нарушен јавен ред и мир во автобус на ЈСП бр.57 на ул.„Александар Урдаревски“, кај двајца малолетници на возраст од 16 години од Скопје пронашле електрошок и боксирач.

Физичка пресметка помеѓу малолетници

iPortal - 20.02.2020

На 19.02.2020 околу 13.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во автобус бр. 57, кој сообраќал на релација Радишани – Бутел, на ул.„Александар Урдаревски“, поради меѓусебно нетрпение, дошло до нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка ...

Малолетници се тепале во автобус во Бутел

Точка - 20.02.2020

Вчера во автобус со бројот 57, кој сообраќал на релација Радишани – Бутел, на улицата Александар Урдаревски, поради меѓусебно нетрпение, дошло до физичка пресметка помеѓу две групи составени од малолетни лица.

Тепачка помеѓу малолетници во автобус на ЈСП

Н.Македонија - 20.02.2020

Вчера во автобус со бројот 57, кој сообраќал на релација Радишани – Бутел, на улицата Александар Урдаревски, поради меѓусебно нетрпение, дошло до физичка пресметка помеѓу две групи составени од малолетни лица.

Тепачка на петмина малолетници во автобус на ЈСП

ТВ21 - 20.02.2020

На 19.02.2020 околу 13.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во автобус бр. 57, кој сообраќал на релација Радишани – Бутел, на ул.„Александар Урдаревски“, поради меѓусебно нетрпение, дошло до нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка ...

Малолетници се степале во автобус на ЈСП

Press24 - 20.02.2020

Вчера во автобус со бројот 57, кој сообраќал на релација Радишани – Бутел, на улицата Александар Урдаревски, поради меѓусебно нетрпение, дошло до физичка пресметка помеѓу две групи составени од малолетни лица.

Малолетници се тепале во автобус во Бутел

24Инфо - 20.02.2020

Вчера во автобус со бројот 57, кој сообраќал на релација Радишани – Бутел, на улицата Александар Урдаревски, поради меѓусебно нетрпение, дошло до физичка пресметка помеѓу две групи составени од малолетни лица.

Малолетници се тепале во автобус во скопски Бутел

МКД - 20.02.2020

Вчера околу 13.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во автобус бр. 57, кој сообраќал на релација Радишани – Бутел, на ул.„Александар Урдаревски“, поради меѓусебно нетрпение, дошло до нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу ...

Малолетници се тепале во автобус во скопски Бутел, еден од насилниците пред два месеци прободе момче со нож

Курир - 20.02.2020

Вчера околу 13.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во автобус бр. 57, кој сообраќал на релација Радишани – Бутел, на ул.„Александар Урдаревски“, поради меѓусебно нетрпение, дошло до нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу ...

Во автобус на ЈСП кај двајца малолетници пронајдени електрошок и боксирач

MakPress - 21.02.2020

На 19.02.2020 во 13.10 часот, полициски службеници од СВР Скопје, по претходна пријава за нарушен јавен ред и мир во автобус на ЈСП бр.57, на ул.„Александар Урдаревски“, кај двајца малолетници на возраст од 16 години од Скопје пронашле електрошок и ...

Курир: Нови докази дека ЈСП лаже и наместо со безбедноста на патниците се занимава со притисок врз медиуми!

Скопје инфо - 21.02.2020

Откако завчера КУРИР објави вест под наслов „Автобус на ЈСП во очајна состојба, ризик за патниците и минувачите“ вчера реагираа од ЈСП. Ние нивна реакција, навистина очекувавме, но мислевме дека во истата ќе информираат дека автобусот е поправен, ...