TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ЛШ: Започнува нокаут рундата со натпреварите Јунајтед – ПСЖ и Рома – Порто

AKO - 12.02.2019

Фудбалската лига на шампионите се враќа на програмата со првите натпревари од осминафиналето во Манчестер и Рим, со ова започнува елиминациската фаза во ЛШ. Јунајтед го пречекува ПСЖ, ова е еден од најитересните мечеви во осминафиналето, изразит ...

Пепе: Целта на Порто е финале во ЛШ

Спортски - 12.02.2019

Порто во осминафиналето на ЛШ ќе ги одмери силите со Рома и ќе се обиде да избори пласман во наредното коло. Порто оваа сезона има добра екипа, а во одбраната команудва поранешниот играч на Реал Мадрид, ...

Пепе е голем оптимист: Порто цели кон финалето на ЛШ

Дерби - 12.02.2019

Искусниот Пепе се врати во старата средина во екипата на Порто, тим кој во осминафиналето на Лигата на шампионите ќе се соочи со Рома. Дефанзивецот верува дека тој и соиграчите можат да ја минат оваа пречка, односно нивната цел во оваа ...

Пепе е голем оптимист: Порто цели кон финалето на ЛШ

Точка - 12.02.2019

Искусниот Пепе се врати во старата средина во екипата на Порто, тим кој во осминафиналето на Лигата на шампионите ќе се соочи со Рома. Дефанзивецот верува дека тој и соиграчите можат да ја минат оваа пречка, односно нивната цел во оваа ...