TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Атлетико Мадрид повторно тагува, остана без уште една легенда

Gol.mk - 09.04.2020

По смртта на Радомир Антиќ, шпанскиот гигант Атлетико Мадрид остана без уште една својата фудбалска легенда. По два дена откако легендарниот Антиќ ја загуби најважната битка во својот живот, „јорганџиите“ се збогуваа и со еден од најдобрите играчи ...

Атлетико Мадрид загуби уште една легенда

СуперСпорт - 09.04.2020

По смртта на Радомир Антиќ, нова тажна вест за Атлетико Мадрид. Имено, само два дена по српскиот селектор, почина друга легенда на Атлетико. Ова е Мигел Џонс кој почина на 81-годишна возраст.

Антиќ кремиран, погребот на фудбалската легенда ќе биде во Србија

OhridNews - 09.04.2020

Прославениот фудбалер и тренер Радомориќ Антиќ ќе биде погребан во Србија, без разлика што последните години ги помина во Шпанија каде и почина на 72-годишна возраст. Телото е кремирано и се наоѓа во Мадрид.

Просинечки: Антиќ беше човек со цврста рака, „фраер“ и голем тактичар

Gol.mk - 08.04.2020

Смртта на Радомир Антиќ го погоди фудбалскиот свет кој тагува по прославениот тренер, кој е единствен кој седнал на клупите на Барселона , Реал и Атлетико Мадрид . Бројни прославени спортисти ги испратија своите последни поздрави до него, а својата ...

Стадион во Србија ќе го носи името на Радомир Антиќ

Gol.mk - 08.04.2020

Радомир Антиќ, еден од најдобрите српски тренери во историјата, почина на 71-годишна возраст, а веќе е почната кампања во неговата татковина еден од стадионите да го носи неговото име. Популарниот „Мистер“ беше ценет насекаде во светот, а посебно во ...

Почина Радомир Антиќ – уникатниот тренер во фудбалската историја

Н.Македонија - 08.04.2020

Србинот Радомир Антиќ, поранешен успешен тренер на Атлетико Мадрид, Реал Мадрид и на Барселона, и селектор на фудбалската репрезентација на Србија, почина на 71-годишна возраст. Антиќ своевремено играше за белградски Партизан, за Лутон, Сарагоса.

Просинечки се прости со фудбалскиот татко Антиќ: Тој секогаш ми веруваше

Макфакс - 07.04.2020

По смртта на Радомир Антиќ, еден од најлегендарните тренери во историјата и единствен човек кој бил на клупата на трите шпански гиганти Реал Мадрид, Барселона и Атлетико и по големиот број посвети во Шпанија се јави и поранешниот хрватски фудбалер ...

Радомир Антиќ – тренер со визија

Макфакс - 07.04.2020

Водечкиот спортски весник во Шпанија „Марка“ денешната насловна страница му ја посвети на Радомир Антиќ. Српскиот тренер вчера почина во Мадрид. Тој е единствениот тренер што имал можност да ги предводи трите најголеми шпански тимови Атлетико, Реал ...

Почина Радомир Антиќ

Репортер - 07.04.2020

Легендарниот српски тренер Радомир Антиќ, почина вчера по долго боледување од панкреатитис. Тој веќе долго време имал проблеми со панкреасот и црниот дроб. Трагичната вест први ја објавија од клубот Атлетико Мадрид, со кого Антиќ ја освои титулата ...

Откриени причините за смрта на Радомир Антиќ

OhridNews - 07.04.2020

Докторите од болницата „Рубер“ во Мадрид, каде почина Радомир Антиќ ги открија причините за смртта на познатиот фудбалски тренер од Србија. Тие отфрлија зараза од коронавирусот кој одзеде многу животи во Шпанија и целиот свет.