TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шојгу: Русија нема потреба од употреба на нуклеарно оружје во Украина

Нетпрес - 16.08.2022

Русија нема никаква потреба да користи нуклеарно оружје во Украина, изјави во вторникот рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу коментирајќи ги шпекулациите во западните медиуми дека Москва би можела да распореди нуклеарно или хемиско оружје во ...

Шојгу: За руските цели во Украина не треба нуклеарно оружје

МКД

Шојгу: Нема потреба да користиме нуклеарно оружје во Украина

Кајгана

Шојгу: Русија нема потреба да користи нуклеарно оружје во Украина

Р.С.Европа

Шојгу: Нема потреба од употреба на нуклеарно оружје во Украина

Слободен Печат

Шојгу: Нема потреба да користиме нуклеарно оружје во Украина

А1 On

Шојгу: За руските цели во Украина не е потребно нуклеарно оружје

Локално

Либертас 24Инфо 24 Вести Вечер Прес ТВ21 4NEWS MakPress Макфакс

Путин: Русија „е подготвена да им понуди на своите сојузници и партнери оружје од различни видови“

Еспресо - 16.08.2022

Рускиот претседател, отворајќи ја меѓународната безбедносна конференција во Москва, ги обвини Соединетите Држави дека сакаат да го „одолговлечат“ конфликтот во Украина. Русија „е подготвена да им понуди на своите сојузници и партнери оружје од ...

Путин: Нашето оружје технички и тактички е посупериорно

Кумановски м.

Путин: Подготвен сум да ги вооружам сојузниците со моќно оружје

Канал5

(Видео) „Нашето оружје е со децении пред конкуренцијата“: Путин јасно кажа како и со кого Русија ќе развива моќно вооружување

Точка

Путин: Русија е подготвена да им понуди модерно оружје на сојузниците од Јужна Америка, од Азија и од Африка

А1 On

Путин: Москва е подготвена да им понуди модерно оружје на сојузниците

Локално

Путин: Подготвени сме да им понудиме најмодерни видови оружје

Скопје1

MakPress Република OhridNews Слободен Печат Опсервер Сител ММС Бриф

Путин: Подготвени сме да им понудиме оружје на сојузниците

Макфакс - 15.08.2022

Русија е подготвена да им даде воена опрема на сојузниците во Латинска Америка, Азија и Африка, а Москва е отворена за обука на странски војници, изјави денеска рускиот претседател Владимир Путин за време на воената церемонија „Армија 2022“, ...

Путин: Подготвени сме да им понудиме оружје на сојузниците

Точка

Путин: Подготвени сме да им дадеме оружје на сојузниците

Press24

Путин: Подготвени сме да им понудиме оружје на сојузниците

Денар