TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) Турскиот гангстер Седат Пекер бил редовен гостин на кањонот Матка

Lider - 08.04.2021

Седат Пекер претходната години често се шетал низ Македонија, а за тоа воопшто не криел. Неговите видеа ги објавувал од неговиот Јутуб канал, а кањонот Матка го посетил на 25-ти февруари 2020-та година.

Го чувале како премиер: Полицаец од МВР бил обезбедување на турскиот криминалец Пекер

Република - 08.04.2021

Најпознатиот турски мафијаш Седат Пекер не само што имал македонски документи туку во Македонија се чуствувал навистина како дома. Тој редовно се среќавал со членови на СДСМ, кандидати за пратеници, градоначалници а заштита имал и од полицијата.

Имал статус на премиер: Полицијата го обезбедувала Седат Пекер (ФОТО)

PressingTV - 08.04.2021

Најпознатиот турски мафијаш Седат Пекер не само што имал македонски документи туку во Македонија се чуствувал навистина како дома. Тој редовно се среќавал со членови на СДСМ, кандидати за пратеници, градоначалници а заштита имал и од полицијата.

Ленка: Министерот Спасовски нека прочешла кои функционери од власта се сликале со нарко-босови!

Република - 07.04.2021

Од Движењето за социјална правда „Ленка” реагираа во однос на најновиот скандал дека македонски пасоши биле делени на нарко-босови. Од Ленка објавија дека со турскиот криминалец Седат Пекер биле сликани и градоначалникот на Маврово и Ростуше – Медат ...

Ленка: Министерот Спасовски нека прочешла кои функционери од власта се сликале со нарко-босови!

Антропол - 07.04.2021

Од Движењето за социјална правда „Ленка” реагираа во однос на најновиот скандал дека македонски пасоши биле делени на нарко-босови. Од Ленка објавија дека со турскиот криминалец Седат Пекер биле сликани и градоначалникот на Маврово и Ростуше – Медат ...

(ВИДЕО) Седат Пекер се вози низ Македонија со полициска придружба

Нетпрес - 07.04.2021

На социјалните мрежи се појави видео која ја докажува поврзаноста на власта со турскиот криминалец Седат Пекер кој поседува македонски документи. Откако беа објавени фотографии каде тој е во друштво на кандидати за пратеници од СДСМ, потоа со ...

(ВИДЕО) Седат Пекер како ВИП гостин во Македонија со владина делегација и полициска придружба

Lider - 07.04.2021

На социјалните мрежи се појави видео која ја докажува поврзаноста на власта со турскиот криминалец Седат Пекер кој поседува македонски документи. Откако беа објавени фотографии каде тој е во друштво на кандидати за пратеници од СДСМ, потоа со ...

ВИДЕО: Седат Пекер во Македонија со полициска придружба во владина делегација и со пуштени флешери

Курир - 07.04.2021

На социјалните мрежи се појави видео која ја докажува поврзаноста на власта со турскиот криминалец Седат Пекер кој поседува македонски документи. Откако беа објавени фотографии каде тој е во друштво на кандидати за пратеници од СДСМ, потоа со ...

Седат Пекер во Македонија со полициска придружба во владина делегација и со пуштени флешери

Република - 07.04.2021

На социјалните мрежи се појави видео која ја докажува поврзаноста на власта со турскиот криминалец Седат Пекер кој поседува македонски документи. Откако беа објавени фотографии каде тој е во друштво на кандидати за пратеници од СДСМ, потоа со ...

Власта го третирала Седат Пекер како ВИП гостин со полциска придружба и ротациони светла (ВИДЕО)

PressingTV - 07.04.2021

На социјалните мрежи се појави видео која ја докажува поврзаноста на власта со турскиот криминалец Седат Пекер кој поседува македонски документи. Откако беа објавени фотографии каде тој е во друштво на кандидати за пратеници од СДСМ, потоа со ...