TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кривични пријави по објава на имиња на одбојкари наводно заболени од Ковид-19

Телма - 16.09.2020

Списоци со малолетници – одбојкари од Струмица наводно позитивни на КОВИД – 19 се врти низ социјалните мрежи и ги вознемирува децата и нивните семејства. Списокот се споделува бидејќи пред извесно време две девојчиња се регистрирани како позитивни ...

Објавена листа на заразени одбојкарки во Струмица, виновникот кривично ќе биде гонет!

Слободен Печат - 16.09.2020

Листа со околу 20 одбојкарки дека се позитивни на коронавирус е објавена и истата брзо се проширила во јавноста по социјалните мрежи. Првиот човек на одбојкарскиот клуб „Виктори Волеј“ од Струмица, Андон Василев побара одговорност од лицето што ја ...

На социјалните мрежи се споделува список со имиња на струмички одбојкарки заразени со коронавирус, клубот бара ...

Сакам да кажам - 16.09.2020

По социјалните мрежи од синоќа се споделува список на одбојкарки од Струмица заразени со коронавирус. Станува збор за членки на ОК Виктори волеј, од каде денеска реагираше претседателот на клубот Андон Василев, кој најави кривични пријави и ги ...

Објавен список со имиња на одбојкарки од Струмица заразени со коронавирус: Клубот бара одговорност

Точка - 16.09.2020

На социјалните мрежи од вчера се споделува список на 20-тина одбојкарки од Струмица заразени со коронавирус. Првиот човек на ОК „Виктори Волеј“ од Струмица, Андон Василев реагираше и најави кривични пријави откако на социјалните мрежи започнаа да ...

Објавени имиња на одбојкарки позитивни на ковид-19, кривична за тие што го шират списокот

+инфо - 16.09.2020

Андон Василев од одбојкарскиот клуб „Виктори Волеј“ од Струмица ќе бара одговорност од лицето што креирало листа со имиња на одбојкарки кои се позитивни на ковид-19. Од синоќа на социјалните мрежи се споделува список со околу 20-тина имиња и ...

Во Струмица објавен список со имиња на одбојкарки како заболени од ковид-19, клубот бара одговорност

24 Вести - 16.09.2020

Првиот човек на ОК „Виктори Волеј“ од Струмица ќе бара одговорност од лицето што ја креирало листа со имињата на одбојкарки дека се позитивни на ковид-19. Списокот со околу 20-тина имиња и презимиња на девојки синоќа експресно се прошири по ...

Срамот што ни е нанесен да биде казнет! Кој го објави списокот со одбојкарки малолетнички како позитивни на коронавирус

ММС - 16.09.2020

Од синока по социјалните мрежи се појави список на имиња и преизмиња на девојки – членови на одбојкарскиот клуб Виктори Волеј од Струмица дека се новозаболените од ковид-19. Од клубот демантираа и побараа одговорност од институциите да се открие и ...

Во Струмица објавен список со имиња на 20 одбојкарки како заболени од Ковид-19, клубот бара одговорност

24Инфо - 16.09.2020

Првиот човек на ОК „Виктори Волеј“ од Струмица ќе бара одговорност од лицето што ја креирало листа со имињата на одбојкарки дека се позитивни на ковид-19, објави ТВ24 . Списокот со околу 20-тина имиња и презимиња на девојки синоќа експресно се ...

Објавен список на социјалните мрежи со одбојкарки од Струмица позитивни на ковид-19

Република - 16.09.2020

Андон Василев од одбојкарскиот клуб „Виктори Волеј“ од Струмица ќе бара одговорност од лицето што креирало листа со имиња на одбојкарки кои се позитивни на ковид-19. Од синоќа на социјалните мрежи се споделува список со околу 20-тина имиња и ...