TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

За неколку часа скоро 200 казни за брзо возење во Гостивар и Тетово

Gostivarpress.mk - 22.02.2021

На подрачјето на Секторот за внатрешни работи Тетово, вчера (21 февруари) од 11 до 17 часот, спроведена е акциска контрола за брзина во која била изречена вкупно 191 мерка. Сто и дваесет од мерките биле за пречекорување на максимално дозволената ...

За шест часа 70 казни за брзо возење во тетовскиот регион

Опсервер

За само шест часа полицијата на тетовско подрачје казни 70 возачи за брзо возење

Курир

За шест часа 70 казни за брзо возење во тетовскиот регион

Либертас

За шест часа 70 казни за брзо возење во тетовскиот регион

MakPress

За еден ден казнети 872 возачи за брзо возење

MTM - 22.02.2021

Полицијата вчера казнила 872 возачи за брзо возење на територијата за цела држава, соопшти МВР. Во текот на вчерашниот ден (21.02.2021) Мобилната единица за безбедност во сообраќајот на патиштата спроведе зајакната акциска контрола за санкционирање ...

За еден ден казнети 872 возачи за брзо возење

Centar

58 возачи вчера казнети за брзо возење во Куманово и Липково

Кумановски м.

За еден ден казнети 872 возачи за брзо возење

Точка

Во Липково и Куманово изречени 58 казни за брзо возење

MakPress