TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Гризман е залутан во Барселона: Катастрофална статистика за Французинот

Спортклуб - 18.10.2020

Барселона синоќа беше поразена на гостувањето кај Гетафе со 1:0 во мечот од петтото коло од шпанската Ла Лига. Каталонците доживеаја неочекуван пораз во предградието на Мадрид и одиграа мошне лош меч.

Куман се пожали по поразот од Гетафе: Тој играч ми покажа непочитување и ме навредуваше

Спортклуб - 18.10.2020

Тренерот на Барселона беше исклучително незадоволен и разочаран од однесувањето на Алан Ниом. Барселона вчера беше поразена кај Гетафе со 1:0, а холандскиот стручњак тврди дека бил навредуван од страна на еден од домашните фудбалери.

„Ѕверот“ од Хетафе му даде животна лекција на тинејџерот Ансу Фати (Видео)

Спортманија - 18.10.2020

Младата ѕвезда на Барселона уште сега ги знае сите фори, но тоа не поминува кај сите Хетафе уште еднаш се покажа како опасен ривал и за најголемите фаворити откако синоќа со 1:0 ја победи Барселона, во мадридското предградие.

Во Барса се помирени: Меси оди во Сити идното лето!

Спортклуб - 18.10.2020

Раководството на Барселона повеќе нема надеж дека ќе успее да го задржи Лионел Меси по завршувањето на оваа сезона. Аргентинецот побара трансфер во текот на летото преку официјален факс до клубот, но барањето не беше прифатено од раководството на ...

Куман по поразот од Хетафе: Не сакам да зборувам за судиите

Дерби - 18.10.2020

Барселона не одигра на посакуваното ниво и претрпе пораз на гостувањето во Мадрид кај екипата на Хетафе. Каталонците немаа решение за борбениот и цврст домаќин кој успеа на почетокот на вториот дел да го искористи пеналот кој Френки Де Јонг го ...

Идеалната позиција на Гризман во Барселона е клупата за резерви

24Фудбал - 18.10.2020

Хетафе приреди изненадување во шестото коло од Примера откако го совлада фаворитот Барселона на домашен терен, и тоа за прв пат по цели девет години. Барселона загуби на гостувањето кај Хетафе, а Каталонците сега се на удар по очајното издание, ...

Дали Меси станува товар за Барселона?

Спортклуб - 18.10.2020

Никогаш откако стана прва ѕвезда на Барселона, не се случило во првите четири натпревари од сезоната Лионел Меси да има само еден постигнат гол и тоа од пенал. Без Луис Суарес како партнер во нападот, тоа се случува оваа сезона.

Гвардиола го сака Меси уште во јануари, погледнете каква смешна сума нуди Манчестер Сити

Sport M - 18.10.2020

Манчестер Сити ќе се обиде уште во јануари да го ангажира Лионел Меси кој е голема желба на Пеп Гвардиола. Следното лето речиси сигурно Аргентинецот ќе се пресели во синиот дел на Манчестер, но Гвардиола ќе се обиде уште во овој зимски преоден рок ...

Барселона бараше богатство за Меси, а ќе добие трошки

Дриблинг - 18.10.2020

Откако Лионел Меси одлучи да остане во Барселона, шпекулациите дека следна дестинација на Аргентинецот со сигурност ќе биде Манчестер Сити повторно излегуваат на површина. Англиските медими објавија дека Сити веќе подготвил понуда која е далеку ...

Гвардиола сака уште во јануари да го ангажира Меси, и тоа за „џабе“ (ФОТО)

Sport 1 - 18.10.2020

Манчестер сити не успеа да го ангажира Лионел Меси во претходниот преоден рок, па ќе се обиде да го направи тоа во следниот и притоа ќе им понуди ептен малку пари на Каталонците. Меси речиси сигурно ќе се пресели во Манчестер следното лето затоа што ...

„Новиот Пепе“ – Алан Ниом ја „скрши“ Барса, стартови на раб на картон

TopSport - 18.10.2020

Фактот што Барселона загуби кај Хетафе само по себе предизвика внимание во Шпанија, а посебен дел од приказната е играчот на победничката екипа – Алан Ниом. Главна алка во победничката екипа беше токму дефанзивецот кој беше ноќна мора за играчите од ...

Сити испраќа понуда за Меси: Исклучително мала цифра, со оглед на денешните цени на пазарот

Sport M - 18.10.2020

Лионел Меси беше многу блиску до напуштање на Барселона ова лето и Манчестер Сити беше првиот фаворит да го донесе. Се верува дека Меси постигнал личен договор со Пеп Гвардиола и Сити и дека навистина ќе заминеше, но на крајот разбра дека не постои ...

Сити со срамно мала понуда за Меси

SportMedia - 18.10.2020

Лионел Меси ова лето беше близу до трансфер во Манчестер Сити. Неофицијално, Аргентинецот имал личен договор со Пеп Гвардиола и премиер-лигашот, но пречката беше калузулата во договорот, според која сепак немаше право да го напушти каталонскиот ...

Во Барселона се помирени дека Меси ќе си оди кај Гвардиола

Екипа - 18.10.2020

Во Барселона се помирени дека Лео Меси ќе си замине по завршувањето на актуелнава сезона. Клубот практично „на сила“ го задржа откако тој се повлече од идејата за заминување летово поради потенцијалниот долг и измачувачки правен процес.

Нема дилеми: Меси следното лето се сели во Манчестер

Спортски - 18.10.2020

Лионел Меси ова лето беше блиску до преселба во Манчестер Сити, но Барселона бараше да биде исплатена откупната клаузула, па Аргентинецот остана на „Камп Ноу“. Поради тоа Меси мораше да остане во Барселона, но бидејќи неговиот договор завршува ...

Гвардиола ќе го земе Меси, ама дали Барселона ќе прифати толку – срамна сума?

СуперСпорт - 18.10.2020

Лионел Меси летоска беше блиску до преселба од Барселона во Манчестер сити. Наводно, тој постигна договор со Пеп Гвардиола, но премиерлигашот немаше доволно пари да ја исплати клаузулата во неговиот договор.

Меси со сигурност доаѓа во Манчестер следната година

Дриблинг - 18.10.2020

Барселона вчера загуби од Хетафе со 1-0, тоа предизвика нова бура во редовите на каталонскиот клуб. Англиските медиуми пишуваат дека Роналд Куман му се доверил на близок пријател дека Лионел Меси следната сезона ќе го облече дресот на Манчестер Сити.

Лео Меси наредното лето се сели во Премиер лигата!?

Слободен Печат - 18.10.2020

На почетокот од минатиот месец аргентинската ѕвезда одлучи да остане на„Камп Ноу“, но Англичаните и натаму инсистираат дека играчот не се откажа од одлуката да го напушти каталонскиот клуб.

Фати се обиде да изнуди пенал, па доби лекција од играчот на Гетафе 🎥

Спортски - 18.10.2020

Барселона не се прослави на гостувањето во Мадрид. Гетафе ги победи Каталонците со 1:0 и со тоа им го нанесе првиот пораз во новата сезона. Барселона во второто полувреме бараше пенал после дуелот помеѓу Ниом и Ансу Фати, но судијата Сото Градо не ...

Да не биде за џабе идното лето – Сити нуди 15 милиони евра за Барса да го ослободи Меси во јануари

Спортманија - 18.10.2020

Само што заврши летниот преоден рок англискиот премиерлигаш има план и за јануари Манчестер сити и понуди на Барселона сума од 15 милиони евра за ангажман на Лионел Меси во јануарскиот преоден рок.

Куман: Фудбалската интелигенција на Меси е на највисоко ниво, тој веднаш ја гледа целата поента

MakPress - 18.10.2020

Тренерот на Барселона, Роналд Куман ги сподели своите впечатоци од соработката со напаѓачот на каталонскиот клуб, Лионел Меси. – Лионел има фантастичен поглед на нештата. Меси е многу интелигентен фудбалер, неговата техника е совршена.

По тренерска линија – Куман му се жали на Бордалас за навреди од играч на Хетафе

Спортманија - 18.10.2020

Холанѓанецот го претрпе првиот пораз како кормилар на Барселона, а има многу забелешки по неуспехот во Мадрид Роналд Куман го доживеа првиот пораз како кормилар на Барселона и тоа во Мадрид, но не против Реал, туку со аутсајдерот Хетафе, а по мечот ...

Откриено зошто пропаднал трансферот на Меси во Челзи

Вечер Прес - 18.10.2020

Во финишот од летниот преоден рок најдобриот фудбалер на денешницата, Лионел Меси, предизвика фудбалски „земјотрес“ откако јавно призна дека е несреќен во редовите на каталонскиот гигант Барселона и дека сака да си замине од „Ноу Камп“ без никакво ...

ВИДЕО: Фудбалер на Хетафе го навредувал Куман, овој му се пожали на тренерот Бордалас

Gol.mk - 18.10.2020

Барселона го претрпе првиот пораз во новата сезона на Примера, а натпреварот во предградието на Мадрид остана запаметен по разговорот на двајцата тренери среде натпревар. Имено, Куман се доближи до Хозе Бордалас и му потврди дека бил навредуван од ...

Куман имаше нервозна конверзација со тренерот на Хетафе и веднаш даде објаснување по крајот на мечот (Видео)

Дерби - 17.10.2020

Роналд Куман го претрпе првиот пораз како тренер на Барселона, откако оваа вечер неговиот тим потклекна на гостувањето во шпанската престолнина кај незгодниот Хетафе. Составот предводен од тренерот Бордалас секогаш игра на граница на дозволеното и ...

Барса немоќна против Хетафе

TopSport - 17.10.2020

Барселона на „Колосеум Алфонсо Перез“ во Мадрид го доживеа првиот пораз во сезоната. Хетафе во шестото коло славеше над Барс со голот на Мата од пенал во 56 минута. Барса против цврстата екипа на Хетафе делуваше безидејно во поголемиот дел од ...

Беспомошната Барселона загуби во предградието на Мадрид

Sport M - 17.10.2020

Гетафе приреди изненадување во шестото коло од шпанската Ла Лига, бидејќи ја совлада Барселона со 1:0. Дуелот се играше на стадионот „Алфонсо Перез“ во предградието на Мадрид, каде Барса не е поразена подолго време, но „каталонците“ вечерва останаа ...

Хетафе и го нанесе првиот пораз на Барселона во ерата Куман (Видео)

Дерби - 17.10.2020

Барселона го претрпе првиот пораз во ерата на Роналд Куман, откако тимот на холандскиот стручњак вечерва не ги искористи своите шанси на гостувањето во Мадрид, а потоиа беше казнет во вториот дел.

Прв пораз за Куман, Хетафе по девет години ја совлада Барселона (ВИДЕО)

24Фудбал - 17.10.2020

Роналдо Куман го доживеа првиот пораз како тренер на Барселона, вечерва Хетафе приреди изненадување и ги совлада „каталонците“ со 1-0. По Севиља и Реал Мадрид, без бодови денеска остана и Барселона.

Да не остане Барса покусо: Пораз кај Хетафе по цели 9 години (видео)

Спортманија - 17.10.2020

Нешто слично како со дебаклите на ривалите Јунајтед и Ливерпул, сега шпанските гиганти како фаворити загубија во ист ден По Реал Мадрид вечерва шокантен пораз претрпи и Барселона на гости кај Хетафе со минимални 1-0.

ВИДЕО: Нов шок – Бледата Барса падна кај Хетафе пред „Ел класико“!

Gol.mk - 17.10.2020

Барселона ги разочара навивачите, го доживеа првиот пораз од Хетафе (1-0) и не успеа да го искористи киксот на главниот ривал Реал Мадрид кој исто така доживеа неочекуван неуспех против аутсајдер.

ВИДЕО: Барселона како Реал, пораз со еден гол од Хетафе

Дриблинг - 17.10.2020

Барселона загуби од Хетафе на гости, единствениот гол е дело на Мата, кој во 56. минута погоди од пенал. За Барселона ова е прв пораз сезонава и прв под раководство на Роналд Куман во Ла Лига, за Хетафе ова беше трета победа во петтиот меч.

Шпанците не завршија со драмите: Хетафе најавува нова сензација (видео)

Спортманија - 17.10.2020

Прекршокот на Де Јонг казнет со пенал, Барселона во ситуација да загуби на „Алфонсо Перес“ првпат по 9 години Со погодокот на Хаиме Мата од пенал бо 56-тата минута, Хетафе има водство од 1-0 против Барселона.

Хетафе со гол од пенал ја посрамоти Барселона (ВИДЕО)

Sport 1 - 17.10.2020

Барселона одигра очаен натпревар против Хетафе и на крајот запиша пораз во шпанската Ла Лига од 0-1. Каталонците се надеваа на три бодови од гостувањето во Мадрид, но на крајот останаа со празни раце.

Меси стартер против Гетафе

Sport M - 17.10.2020

Лионел Меси вечерва ќе започна против Гетафе и покрај тоа што пред три дена играше во Боливија со Аргентина Барселона вечерва игра против Гетафе како гости и Роналд Куман реши да започне со Лионел Меси и покрај тоа што му беше сугерирано да се ...

Суарез постигна важен гол во победата на Атлетико и го искоментира својот однос со Коста (Видео)

Дерби - 17.10.2020

Луис Суарез го постигна својот трет гол во дресот на Атлетико Мадрид, со кој му помогна на мадридскиот тим да стигне до многу важна и тешка победа на незгодното гостување во Галиција. Селта Виго традиционално е доста тежок ривал на домашен терен, но ...

Јубилеен 150. гол за Суарез во Ла Лига (ВИДЕО)

Слободен Печат - 17.10.2020

Фудбалерите на Атлетико Мадрид со 0:2 славеа на гостувањето кај Селта во петтото коло на Ла Лига. Резултатот го отвори Луис Суарез во шестата минута за кого ова беше 150. гол во 194. натпревар во Ла Лига.

ВИДЕО: Атлетико М триумфално против Селта, трет гол во низа за Суарез

Дриблинг - 17.10.2020

Уругваецот Луис Суарез го постигна и својот трет гол во дресот на Атлетико Мадрид по доаѓањето од Барселона во триумфот од 2-0 како гостин против Селта. Суарез го запиша третиот гол во низа за „јорганџиите“ во 6 минута, а печат на триумфот на ...

(ВИДЕО) Суарез стрелаше и заокружи на 150 за победа на Атлетико Мадрид

Спортклуб - 17.10.2020

Уругвајскиот напаѓач Луис Суарез игра одлично на почетокот на сезоната во дресот на неговиот нов Атлетико. Суарез постигна два гола со асистенција во своето деби за Атлетико, а вечерва беше кобен и за Селта во Виго со својот трет погодок.

Суарез и Караско ја решија Селта

TopSport - 17.10.2020

Фудбалерите на Атлетико Мадрид по двата нерешени резултати со Уеска и Виљареал забележаа победа во Примера. „Јорганџиите“ славеа во Виго кај Селта со 2:0. Селта го забележа третиот пораз по ред.

Прв пораз за Куман, Хетафе по девет години ја совлада Барселона (ВИДЕО)

МКД - 17.10.2020

Роналдо Куман го доживеа првиот пораз како тренер на Барселона, вечерва Хетафе приреди изненадување и ги совлада „каталонците" со 1-0. По Севиља и Реал Мадрид, без бодови денеска остана и Барселона.

Барса немоќна против Хетафе

Макфакс - 17.10.2020

Барселона на „Колосеум Алфонсо Перез“ во Мадрид го доживеа првиот пораз во сезоната. Хетафе во шестото коло славеше над Барс со голот на Мата од пенал во 56 минута. Барса против цврстата екипа на Хетафе делуваше безидејно во поголемиот дел од ...

Барса немоќна против Хетафе

Опсервер - 18.10.2020

Барселона на „Колосеум Алфонсо Перез“ во Мадрид го доживеа првиот пораз во сезоната. Хетафе во шестото коло славеше над Барс со голот на Мата од пенал во 56 минута. Барса против цврстата екипа на Хетафе делуваше безидејно во поголемиот дел од ...

„Новиот Пепе“ – Алан Ниом ја „скрши“ Барса, стартови на раб на картон

Макфакс - 18.10.2020

Фактот што Барселона загуби кај Хетафе само по себе предизвика внимание во Шпанија, а посебен дел од приказната е играчот на победничката екипа – Алан Ниом. Главна алка во победничката екипа беше токму дефанзивецот кој беше ноќна мора за играчите од ...

„Новиот Пепе“ – Алан Ниом ја „скрши“ Барса, стартови на раб на картон

Опсервер - 18.10.2020

Фактот што Барселона загуби кај Хетафе само по себе предизвика внимание во Шпанија, а посебен дел од приказната е играчот на победничката екипа – Алан Ниом. Главна алка во победничката екипа беше токму дефанзивецот кој беше ноќна мора за играчите од ...

Куман: Фудбалската интелигенција на Меси е на највисоко ниво, тој веднаш ја гледа целата поента

Опсервер - 18.10.2020

Барселона, 18 октомври 2020 () – Тренерот на Барселона, Роналд Куман ги сподели своите впечатоци од соработката со напаѓачот на каталонскиот клуб, Лионел Меси. – Лионел има фантастичен поглед на нештата.

Куман: Фудбалската интелигенција на Меси е на највисоко ниво, тој веднаш ја гледа целата поента

Sport M - 18.10.2020

Барселона, 18 октомври 2020 (МИА) – Тренерот на Барселона, Роналд Куман ги сподели своите впечатоци од соработката со напаѓачот на каталонскиот клуб, Лионел Меси. – Лионел има фантастичен поглед на нештата.

Куман: Фудбалската интелигенција на Меси е на највисоко ниво, тој веднаш ја гледа целата поента

Курир - 18.10.2020

Тренерот на Барселона, Роналд Куман ги сподели своите впечатоци од соработката со напаѓачот на каталонскиот клуб, Лионел Меси. -Лионел има фантастичен поглед на нештата. Меси е многу интелигентен фудбалер, неговата техника е совршена.

Куман: Фудбалската интелегенција на Меси е на максимум

Република - 18.10.2020

Тренерот на Барселона, Роналд Куман ги сподели своите впечатоци од соработката со напаѓачот на каталонскиот клуб, Лионел Меси. – Лионел има фантастичен поглед на нештата. Меси е многу интелигентен фудбалер, неговата техника е совршена.