TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Русковска за тв 24: Ќе докажеме дека Никола Груевски е организатор на „крвавиот четврток“

24 Вести - 20.03.2019

Делумно сум задволна од судските пресуди за 27 април, вели шефицата на Јавното обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција. Вилма Русковска во интервју за емисијата „Фактор магазин“ е убедена дека екс премиерот Груевски е главен ...

Вилма Русковска: За случајот „27 април“ ќе докажеме дека Никола Груевски е организаторот

МКД - 20.03.2019

Делумно сум задволна од судските пресуди за 27 април, вели шефицата на Јавното обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција. Вилма Русковска во интервју за емисијата „Фактор магазин“ е убедена дека екс премиерот Груевски е главен ...