TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Притвор за Косовец кој беше фатен со 14 килограми марихуана

МКД - 19.03.2019

Јавен обвинител до Основниот суд Скопје 1 предложи притвор за косовскиот државјанин кој во неделата вечер беше фатен со 14 килограми марихуана блиску до граничниот премин Блаце. ОЈО-Скопје води истрага против тој државјанин на Косово, осомничен за ...

Поднесен обвинителен акт за неовластено пуштање во промет на марихуана

Скопје1 - 19.03.2019

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против едно лице за сторено кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори од член 215 став 1 од Кривичниот законик.

Побаран притвор за дилер на дрога

Курир - 19.03.2019

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување на истражна постапка против едно лице, државјанин на Република Косово, поради постоење на основано сомнение дека осомничениот го сторил кривичното дело – ...

Приведен Косовец, на Блаце фатен со 15 килограми марихуана

МКД - 18.03.2019

33-годишен косовски државјанин се обидел да внесе во земјата 15 килограми марихуана преку граничниот премин Блаце. МВР соопшти дека вчера околу 20 часот кај местото наречено Терминал, полициски службеници го привеле Ф.Д.

Уапсен Гостиварец за трговија со наркотици

24Инфо - 18.03.2019

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против Е.Д.(25) од Гостивар поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, ...

Предложен притвор за косовскиот дилер на марихуана кај Блаце

А1 On - 19.03.2019

Јавен обвинител до Основниот суд Скопје 1 предложи притвор за косовскиот државјанин кој во неделата вечер беше фатен со 14 килограми марихуана блиску до граничниот премин Блаце. ОЈО-Скопје води истрага против тој државјанин на Косово, осомничен за ...

ОЈО бара притвор за Косовецот фатен со 14 килограми марихуана

24Инфо - 19.03.2019

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување на истражна постапка против едно лице, државјанин на Република Косово, осомничен за неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, ...

Кај маж од Косово запленети 15 килограми марихуана

Опсервер - 18.03.2019

Во реонот на Полициската станица за граничен надзор „Блаце“, вчера околу 20:00 часот кај местото „Терминал“, полициски службеници го лишиле од слобода и привеле Ф. Д. (33) од село Пустеник, Косово, поради постоење основи на сомнение дека е сторител ...

При претрес во дом на кумановец пронајдена марихуана

Скопје1 - 19.03.2019

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Д.С.(37) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори“.

Побаран притвор за косовскиот дилер на марихуана кај Блаце

Сител - 19.03.2019

Јавен обвинител до Основниот суд Скопје 1 предложи притвор за косовскиот државјанин кој во неделата вечер беше фатен со 14 килограми марихуана блиску до граничниот премин Блаце. ОЈО-Скопје води истрага против тој државјанин на Косово, осомничен за ...

Побаран притвор за дилер на дрога

Н.Македонија - 10.07.2019

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за сторено кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори од член 215 став ...

Уапсен дилер од Куманово

Курир - 19.03.2019

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Н.Т.(31) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори”.

Предложен притвор за косовскиот дилер на марихуана кај Блаце

1tv - 19.03.2019

Јавен обвинител до Основниот суд Скопје 1 предложи притвор за косовскиот државјанин кој во неделата вечер беше фатен со 14 килограми марихуана блиску до граничниот премин Блаце. ОЈО-Скопје води истрага против тој државјанин на Косово, осомничен за ...

Побаран притвор за Косовец за шверц на марихуана

Фокус - 19.03.2019

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување на истражна постапка против едно лице, државјанин на Република Косово, поради постоење на основано сомнение дека осомничениот го сторил кривичното дело – ...

Дрога пронајдена при претрес во Куманово

Кумановски м. - 19.03.2019

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Д.С.(37) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори“.

Предложен притвор за косовскиот дилер на марихуана кај Блаце

MTM - 19.03.2019

Јавен обвинител до Основниот суд Скопје 1 предложи притвор за косовскиот државјанин кој во неделата вечер беше фатен со 14 килограми марихуана блиску до граничниот премин Блаце. ОЈО-Скопје води истрага против тој државјанин на Косово, осомничен за ...

Побаран притвор за дилер на дрога

Скопје1 - 10.07.2019

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за сторено кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори од член 215 став ...

Предложен притвор за косовскиот дилер на марихуана кај Блаце

Опсервер - 19.03.2019

Јавен обвинител до Основниот суд Скопје 1 предложи притвор за косовскиот државјанин кој во неделата вечер беше фатен со 14 килограми марихуана блиску до граничниот премин Блаце. ОЈО-Скопје води истрага против тој државјанин на Косово, осомничен за ...