TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Агелер: Корупцијата е најголем предизвик со кој се соочува Македонија

Сител - 06.12.2022

Корупцијата е најголем предизвик со кој се соочува Македонија. Додека не се спроведат реформите во правосудството, не може да се очекува враќање на довербата во институциите, вели новата американска амбасадорка Анџела Агелер во гостување в тема на ...

Отворено писмо до амбасадорката Анџела Агелер

МКД

Арсовски: Очигледни се пораките од Вашингтон, можно е санкционирање на корумпираните

Глас на Америка

Агелер: Коруцијата за Северна Македонија е најголем предизвик – тоа е став на граѓаните

Press24

Тим од Вашингтон ќе „лови“ корумпирани политичари во Македонија

Сител

Кој функционер прв ќе настрада од американски тим дојден во Скопје за да „врши агресивен увид“ врз корумпираните

Телма

Агелер: Пристигна тим од Вашингтон поагресивно да истражува корупција и кај сегашни функционери

Канал5

МКД Слободен Печат Алфа Deutsche Welle МКД Република Пулс24 Р.С.Европа

Агелер: Има многу работи што се оставени без одговор при изборот на Ислам Абази

360 степени - 06.12.2022

Јас не знам што точно се случи, не си дозволувам да прејудицирам како течел процесот, но отвора љубопитност, вели амбасадорката на САД Американската амбасадорка Анџела Агелер вели дека се уште е збунета од изборот на новиот шеф на Основното јавно ...

Агелер: Збунувачки е процесот за избор на нов шеф на Обвинителство

Фокус

Агелер: Збунувачки е процесот за избор на нов шеф на ОЈО ГОКК, корупцијата очигледно е најголемиот предизвик со кој се соочува РСМ

Либертас

Агелер: Збунувачки е процесот за избор на нов шеф на ОЈО ГОКК, корупцијата очигледно е најголемиот предизвик со кој се соочува РСМ

24Инфо

Агелер: Американските даночни обврзници инвестираа милиони долари во правосудството на Македонија, заслужуваме поврат од инвестицијата

Локално

Агелер: Збунувачки е процесот за избор на нов шеф на ОЈО ГОКК

Press24

Агелер: Збунувачки е процесот за избор на нов шеф на ОЈО ГОКК, корупцијата очигледно е најголемиот предизвик со кој се соочува РСМ

Опсервер

Бриф Во Центар еМагазин Zoom МКД +инфо Lider

Американски тим за санкции пристигна во Скопје – ќе истражуваат корупција кај сегашни и поранешни функционери

ТВ21 - 06.12.2022

Американската амбасадорка во Северна Македонија, Анџела Агелер, преку „Твитер“ информираше дека во земјава пристигнал американски тим за санкции со цел да утврди како се одвиваат работите во однос на гонењето на корумпираните лица.

Тим од Вашингтон ќе „лови“ корумпирани функционери во Македонија

24 Вести

Американската амбасадорка најави тим за санкции од САД што ќе ја сузбива корупцијата во македонското општество

Глас на Америка

Вашингтон ќе сузбива корупција во Македонија, амбасадорката на САД: Треба повеќе гонење за да се покаже дека никој не е над законот

А1 On

Агелер: Правосудството да покаже дека никој не е над законот, тим за санкции од Вашингтон пристигна во Скопје

Бизнис Вести

Агелер: Тим за санкции од Вашингтон ќе сузбива корупција во Македонија

Lider

ИЛИЕВСКИ ДО АГЕЛЕР: Екселенцијо, живееме криминален живот со СДСМ и ДУИ и „премиерите“ Ковачевски и Ахмети

Денешен

Сител Телма MakPress Канал5 Frontline Опсервер Кајгана Денешен

Советот на амбасадори изрази задоволство што поагресивно ќе се разгледуваат досиејата на поранешни и актуелни ...

Бриф - 06.12.2022

Од Советот на амбасадори денеска соопштија дека со големо задоволство ја примиле веста објавена на твитер од страна на амбасадорката на САД во земјава Анџела Агелер, дека тимот за санкции од Вашингтон веќе е во РСМ и по агресивно ќе ги разгледува ...

Советот на амбасадори изрази задоволство што поагресивно ќе се разгледуваат досиејата на поранешни и актуелни корумпирани политичари во Македонија

Курир

Советот на амбасадори изрази задоволство што поагресивно ќе се разгледуваат досиејата на поранешни и актуелни корумпирани политичари во РСМ

Zoom

Советот на амбасадори изрази задоволство што поагресивно ќе се разгледуваат досиејата на поранешни и актуелни корумпирани политичари во РСМ

Опсервер

Советот на амбасадори изрази задоволство што поагресивно ќе се разгледуваат досиејата на поранешни и актуелни корумпирани политичари

Lider

Советот на амбасадорите задоволен од најавата на Агелер за поагресивно разгледување на досиејата на корумпирани политичари

Макфакс

Советот на амбасадори изрази задоволство што поагресивно ќе се разгледуваат досиејата на поранешни и актуелни корумпирани политичари во РСМ

ТВ21

4NEWS МКД Точка Press24 Република