TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СЈО со нова истрага „Трезор“

Глас на Америка - 27.09.2016

Утре на прес конференција, Специјалното јавно обвинителство ќе ги открие деталите за предметот Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за утре најави нова истрага, со наслов „Трезор“. Сите детали околу оваа истрага ќе бидат презентирани на прес ...

Утре СЈО отвора нова истрага „Трезор“ – одложена седницата за извештајот на јанева

ТВ21 - 27.09.2016

Иако беше планирана, седницата на Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците не се одржа. Според претседателот на оваа комисија, Влатко Ѓорчев причина за одложувањето било немањето деловнички услови.

СЈО утре отвора нова истрага „Трезор”

Фокус - 27.09.2016

Специјалното јавно обвинителство најави нова истрага со назив „Трезор“. Деталите за случјаот од ќе ги презентираат утре на прес-конференција во новите канцеларии на СЈО. Ова ќе биде шеста истрага која ја води СЈО, а која произлегува од незаконски ...

СЈО утре ќе го отвори случајот „Трезор“

24 Вести - 27.09.2016

Специјалното јавно обвинителство за утре најави прес конференција на која, според информациите, ќе презентира нова истрага под името „Трезор“. На претходната прес конференција која се одржа неодамна, Специјалното јавно обвинителство објави дека ...

„Трезор“ е името на новата истрага што ја најави СЈО

Академик - 27.09.2016

Во кусото соопштение за најавата на прес-конференцијата, од СЈО не наведуваат повеќе детали на што конкретно се однесува новата истрага. Специјалното јавно обвинителство најави нова истрага, под името „Трезор“, за која деталите ќе бидат соопштени на ...

СЈО најави нова истрага со име „Трезор“...

Н.Македонија - 27.09.2016

СЈО најави нова истрага со име „Трезор“ Специјалното јавно обвинителство извести за нова истрага која е наречена „Трезор“. Оттаму информираа дека деталите за истрагата ќе и ги соопшти на јавноста утре.

Утре СЈО ќе отвори нова истрага - „Трезор"

МКД - 27.09.2016

Специјалното јавно обвинителство утре ќе одржи конференција замедиуми на која ќе биде презентирана новата истрага која носи работен назив „Трезор". ...

Нова истрага на СЈО - „Трезор“

Макфакс - 27.09.2016

Специјалното јавно обвинителство во среда ќе одржи прес-конференција на којашто ќе биде презентирана новата истрага која носи работен назив „Трезор“, соопштија од СЈО. Нема детали за новата истрага, освен најавата за прес-конференција.

Јанева утре ќе го открие случајот „Трезор“

+инфо - 27.09.2016

Специјалното јавно обвинителство утре ќе презентира нова истрага. Специјалното јавно обвинителство за утре најави прес конференција на која ќе презентира нова истрага која носи работен назив „Трезор“.

Катица јанева со нов случај „Трезор“

Сакам да кажам - 27.09.2016

Специјалното јавно обвинителство најавува нова истрага со работен назив „Трезор“, објави пред малку СЈО. Детали од истрагата ќе бидат соопштени утре на прес ...

Јанева објавува нов случај од истрагата- „Трезор“.

Локално - 27.09.2016

“На 28.09.2016 година со почеток во 10,00 часот во просториите на Јавното обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското следење на комуникациите ќе се одржи прес конференција на која ќе биде ...

СЈО за утре во 10 часот најави нова истрага под името “Трезор

Бриф - 27.09.2016

Преку фан страната на Фејсбук, од Специјалното Јавно Обвинителство за утре во 10 часот најавија прес конференција на која ќе биде презентирана новата истрага под името ...

СЈО отвара нов случај, „Трезор“

еМагазин - 27.09.2016

Од Специјалното јавно обвинителство за утре најавија прес конференција на која најавуваат отварање на нов случај под името „Трезор“. За што поточно се работи ќе биде познато утре, а до сега во неколку наврати од СЈО беше посочено дека се водат ...

СЈО утре ќе презентира нов случај со име „Трезор“

Стандард - 27.09.2016

Утре, 28.септември со почеток во 10:00 часот во просториите на Јавното обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското следење на комуникациите ќе се одржи прес конференција на која ќе биде ...

Нова истрага на СЈО - „Трезор“

Кајгана - 27.09.2016

Специјалното јавно обвинителство ќе одржи прес-конференција на којашто ќе биде презентирана новата истрага која носи работен назив „Трезор“, соопштија од СЈО. Нема детали за новата истрага, освен најавата за прес-конференција.

СЈО утре на прес конференција за новата истрага – „Трезор“

Либертас - 27.09.2016

Специјалното јавно обвинителство за утре најави прес конференција на која ќе презентира нова истрага која носи работен назив „Трезор“. На претходниот прес, кој се одржа неодамна, СЈО објави дека покренува две нови ...

„Трезор“ – нова истрага на СЈО

А1 On - 27.09.2016

Специјалното јавно обвинителство отворило нова истрага со работен назив „Трезор“ . СЈО детали за овој нов случај ќе соопшти на прес-конференција утре во 10 часот. „ Ве известуваме дека утре, со почеток во 10 часот, во просториите на ова јавно ...

СЈО утре објавува нова истрага „Трезор“

Тера - 27.09.2016

Специјалото јавно обвинителство за утре во 10 часот закажа прес конференција на која презентирана новата истрага која носи работен назив „Трезор“. На 15 септември, на годишнината од формирањето на СЈО, Обвинителството презентираше две обвиненија ...

Нова истрага на СЈО - "Трезор"

Точка - 27.09.2016

Специјалното јавно обвинителство во среда ќе одржи прес-конференција на којашто ќе биде презентирана новата истрага која носи работен назив „Трезор“, соопштија од СЈО. Нема детали за новата истрага, освен најавата за прес-конференција.

Кога СЈО ќе ја одржи следната прес-конференција и што ќе соопшти?

Фактор - 27.09.2016

Специјалното јавно обвинителство за утре најави прес конференција на која ќе презентира нова истрага која носи работен наслов „Трезор“. Детали ќе има утре. За што точно се работи јавноста ќе добие информации, а досега во неколку наврати од СЈО беше ...

СЈО утре на прес конференција за новата истрага – „Трезор“

Репортер - 27.09.2016

Специјалното јавно обвинителство за утре најави прес конференција на која ќе презентира нова истрага која носи работен назив „Трезор“. На претходниот прес, кој се одржа неодамна, СЈО објави дека покренува две нови обвиненија. loading..