TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

За само едно деноноќие во Тетово се повредени двајца пешаци

Канал 77 - 16.04.2018

Во овој регион, овие учесници во сообраќајот најмногу страдаат поради пребрзо возење. Изминатото деноноќие во тетовско во сообраќајни незгоди повредени се двајца пешаци. Во првиот случај повреден е 31 годишен пешак во кој возач удрел па побегнал, а ...

Познат идентитетот на возачот кој прегази дете во Ѓорче Петров, целосно изгоре пицерија во Скопје, полицијата на нозе, ...

Скопје24 - 16.04.2018

На 15.04.2018 година околу 18.30 часот на ул. „Борис Сарафов“ во Скопје, патничко возило „Опел Астра“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Ј.Ј. (46) од Скопје удрило во 10-годишно момче.

Еден загинат и двајца тешко повредени, 23 сообраќајки викендот во Скопје

Курир - 16.04.2018

Едно лице загина, две се тешко повредени, а 18 се здобиле со полесни повреди во 14 од 23-те сообраќајни несреќи регистрирани во изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје. Сообраќајната полиција санкционирала 22 возачи кои се движеле со ...

Полицијата во струмичко почна кампања за безбеден сообраќај во лето

Сител - 15.04.2018

Подобрените временски улови ја зголемија и фрекфенцијата на патиштата. Запрежни коли, трактори, велосипеди, мопеди, мотори се почесто може да се сретнат како на локалните и регионалните патишта, така и во централните градски, но и селски подрачја.

Изминатиот викенд во Скопје 23 сообраќајни несреќи, еден загинат и 20 повредени

Макфакс - 16.04.2018

Во текот на изминатиот викенд на подрачјето на Скопје се случиле вкупно 23 сообраќајни незгоди од кои една сообраќајна незгода со смртни последици, две со тешки телесни повреди, 11 со лесни телесни повреди и девет со материјална штета.

Улиците – патеки за тркање, за неполни три месеци загинаа 9 мотоциклисти

24 Вести - 14.04.2018

Само за еден ден во Скопје - три сообраќани несреќи во кои учестуваат и мотоциклисти од кои еден со трагичен крај. Со тополото време, скопските улици се претворија во писти за тркање – и на возила и на моптори.

Еден загинат и двајца тешко повредени, 23 сообраќајки викендот во Скопје

А1 On - 16.04.2018

Едно лице загина, две се тешко повредени, а 18 се здобиле со полесни повреди во 14 од 23-те сообраќајни несреќи регистрирани во изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје. Сообраќајната полиција санкционирала 22 возачи кои се движеле со ...

Кои се причините за честите сообраќајни несреќи?

24 Вести - 14.04.2018

Во знак на протест против се почестите сообраќајни несреќи во кои учествуваат мотоциклисти, но и со апел за зголемена внимателност на сите учесници во сообраќајот, следната недела мотоциклистите ќе одржат протест.

23 сообраќајки, еден загинат и 20 повредени изминатиот викенд во Скопје

Денар - 16.04.2018

Во текот на изминатиот викенд на подрачјето на Скопје се случиле вкупно 23 сообраќајни незгоди од кои една сообраќајна незгода со смртни последици, две со тешки телесни повреди, 11 со лесни телесни повреди и девет со материјална штета.

Еден загинат и двајца тешко повредени, 23 сообраќајки викендот во Скопје

Кајгана - 16.04.2018

Скопје, 16 април 2018 (МИА) - Едно лице загина, две се тешко повредени, а 18 се здобиле со полесни повреди во 14 од 23-те сообраќајни несреќи регистрирани во изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје.

Изминатиот викенд во Скопје 23 сообраќајни несреќи, еден загинат и 20 повредени

Sky - 16.04.2018

Во текот на изминатиот викенд на подрачјето на Скопје се случиле 23 сообраќајни незгоди, од кои една сообраќајна незгода со смртни последици, две со тешки телесни повреди, 11 со лесни телесни повреди и девет со материјална штета.

Еден загинат и двајца тешко повредени, 23 сообраќајки викендот во Скопје

24Инфо - 16.04.2018

Едно лице загина, две се тешко повредени, а 18 се здобиле со полесни повреди во 14 од 23-те сообраќајни несреќи регистрирани во изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје. Сообраќајната полиција санкционирала 22 возачи кои се движеле со ...

Еден загинат и двајца тешко повредени, 23 сообраќајки викендот во Скопје

Точка - 16.04.2018

Едно лице загина, две се тешко повредени, а 18 се здобиле со полесни повреди во 14 од 23-те сообраќајни несреќи регистрирани во изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје. Сообраќајната полиција санкционирала 22 возачи кои се движеле со ...

Еден загинат и двајца тешко повредени, 23 сообраќајки викендот во Скопје

Стандард - 16.04.2018

Едно лице загина, две се тешко повредени, а 18 се здобиле со полесни повреди во 14 од 23-те сообраќајни несреќи регистрирани во изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје. Сообраќајната полиција санкционирала 22 возачи кои се движеле со ...

Еден загинат и двајца тешко повредени, 23 сообраќајки викендот во Скопје

Бриф - 16.04.2018

Едно лице загина, две се тешко повредени, а 18 се здобиле со полесни повреди во 14 од 23-те сообраќајни несреќи регистрирани во изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје. Сообраќајната полиција санкционирала 22 возачи кои се движеле со ...

23 сообраќајки во Скопје во изминатите три дена

ТВ21 - 16.04.2018

Едно лице загина, две се тешко повредени, а 18 се здобиле со полесни повреди во 14 од 23-те сообраќајни несреќи регистрирани во изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје. Сообраќајната полиција санкционирала 22 возачи кои се движеле со ...

Еден загинат и двајца тешко повредени, 23 сообраќајки викендот во Скопје

Локално - 16.04.2018

Едно лице загина, две се тешко повредени, а 18 се здобиле со полесни повреди во 14 од 23-те сообраќајни несреќи регистрирани во изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје. Сообраќајната полиција санкционирала 22 возачи кои се движеле со ...

Еден загинат и двајца тешко повредени во 23 сообраќајки во Скопје

Популарно - 16.04.2018

Едно лице загина, две се тешко повредени, а 18 се здобиле со полесни повреди во 14 од 23-те сообраќајни несреќи регистрирани во изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје. Сообраќајната полиција санкционирала 22 возачи кои се движеле со ...

Еден загинат и двајца тешко повредени во 23 сообраќајки во Скопје

CivilMedia - 16.04.2018

Едно лице загина, две се тешко повредени, а 18 се здобиле со полесни повреди во 14 од 23-те сообраќајни несреќи регистрирани во изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје. Сообраќајната полиција санкционирала 22 возачи кои се движеле со ...