TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Каде е осмиот преживеан патник од автобусот во Бугарија?

Deutsche Welle - 25.11.2021

Бугарските истражители тврдат дека во автобусот имало 44 тела. Загатка е каде е осмиот патник којшто бил спасен - или сведочењата не се точни, или пак имало размена на патници меѓу автобусите.

Според преживеаниот: Осум патници се спасени, од трагедијата во Бугарија – мистерија е осмиот

ТВ21

Хипотези за осмиот патник: Ова се сомнежите на бугарските истражители за спасениот од автобусот кого го нема

Слободен Печат

МИЛЕВА: Пронајдени 44 тела во изгорениот автобус, еден патник никаде го нема!

Вечер Прес

Милева: Изброивме 44 тела, момчето што го скрши стаклото вели дека спасил 8 лица, едно лице недостасува

МКД

Пронајдени 44 починати, постои можност да има уште еден, осми преживеан патник

Мета

Еден од патниците недостасува, бројот не се совпаѓа со информаците кои ги имаат бугарските власти

Курир

Бриф Република ММС Скопје1 Пулс24 4NEWS Точка MTM

ДИРЕКТОРОТ СТАНКОВ ДЕЦИДЕН Видов 44 целосни тела и остатоци од 45 тело

+инфо - 25.11.2021

Портпаролката Сијка Милева на денешната прес-конференција рече и дека при распитот еден од преживеаните рекол дека се спасени 8 лица, а не 7. Во исто време, на местото на трагедијата се пронајдени 44 тела.

Пронајдени се 44 тела, преживеан патник тврди дека спасил осум лица

Бриф

Пронајдени се 44 тела, а постои веројатност дека се спасиле осум, а не седум луѓе

Тера

БНТ: Можно е да има 8-ми преживеан, а можно е и тој да преминал во друг автобус, најдени се 44 тела

Frontline

Пронајдени 44 тела, во болница има седум преживеани, едно лице недостасува

Кумановски м.

Пронајдени се 44 тела – преживеан патник тврди дека спасил осум лица

ТВ21

Пронајдени се 44 тела, преживеан патник тврди дека спасил осум лица

Бизнис Вести

4NEWS OhridNews Канал5 CivilMedia 24 Вести 24Инфо Опсервер Пулс24

Утре во 11 ќе бидат објавени првичните информации за трагедијата во Бугарија

ТВ21 - 24.11.2021

Првичните информации околу страшната сообраќајна несреќа на македонскиот автобус во Бугарија ќе бидат објавени во текот на утрешниот ден, јавува репортерот на ТВ21. Портпаролката на обвинителството на Бугарија, Сијка Милева за ТВ21 потврди дека утре ...

Утре во 11 ќе бидат објавени првичните информации за трагедијата во Бугарија

4NEWS

Утре во 11 ќе бидат објавени првичните информации за трагедијата во Бугарија

Република

Првичните информации за трагедијата во Бугарија ќе бидат објавени утре во 11

Lider

Утре во 11 ќе бидат објавени првичните информации за изгорениот автобус

Сител

Утре во 11 часот ќе се објават првите информации за фаталната несреќа во Бугарија

Press24

Првичните информации за трагедијата во Бугарија ќе бидат објавени утре во 11

24Инфо

Zoom