TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФОТО: Дијаз во Манчестер за 68 милиони ја носи и својата девојка Маријана Консалвес

Дриблинг - 28.09.2020

Рубен Дијаз од Бенфика се пресели во Манчестер Сити, по незгодните 5-2 од Лестер, Гвардиола купи дефанзивец за 68 милиони евра. Португалецот со себе ќе ја донесе девојката Маријана Консалвес, таа е попозната како Арпил Ајви во естрадниот свет на ...

ВИДЕО: Социјалните мрежи „горат“ ова е засилувањето на Пеп Гвардиола од 68 милиони евра

Sport M - 28.09.2020

Сега е официјално, Бенфика соопшти дека го продаел дефанзивецот Рубен Диас на Манчестер Сити за 68 милиони евра. Пеп Гвардиола се надева дека токму тој ќе биде решението за одбраната, а дека имаат проблем се покажа на мечот со Лестер викендов на кој ...

Пеп, знаеш ли за кого плати 68 милиони евра? 🎥

СуперСпорт - 28.09.2020

Манчестер сити доживеа дебакл во дуелот на „Итихад“ против Лестер сити (2-5) во третото коло од Премиерлигата, по што тренерот Пеп Гвардиола реагираше експресно и си договори дефанзивец од Бенфика за неверојатни 68 милиони евра, плус 3,6 милиони за ...

Подобро Пеп да не го гледа инсертов со Рубен Диаз

Оff.net - 28.09.2020

Британските медиуми на големо пишуваат за новото ултра засилување на одбраната на Манчестер Сити. За 65 милиони фунти од Бенфика доаѓа стоперот Рубен Диаз за кого и комичните твитер профили почнаа да прават пародија.

ГОТОВО Е: Сити плати 70 милиони за дефанзивец на Бенфика!

Gol.mk - 28.09.2020

Манчестер Сити и Бенфика се договорија околу трансферот на Рубен Диас . Талентираниот дефанзивец ќе започне соработка со Пеп Гвардиола, а во спротивна насока ќе биде испратен Николас Отаменди .

Бенфика потврди дека нивниот стопер се сели во Манчестер Сити и дека тие ќе добијат играч на „граѓаните“

Дерби - 28.09.2020

Од таборот на португалскиот клуб Бенфика, потврдија дека нивниот стопер Рубен Дијас ќе се пресели во Манчестер Сити, а во спротивен правец ќе пристигне Николас Отаменди. Станува збор за два одвоени трансфери, па така Сити за Дијас ќе плати 68 ...

Гвардиола веднаш со реакција – купи стопер за 68 милиони евра!

SportMedia - 28.09.2020

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола, веднаш ќе реагира со купување на стопер по „катастрофата“ на неговиот тим од Лестер, и поразот од 2:5 на домашен терен. Според информациите, менаџерот на Сити, веќе е договорен со Рубен Диаш од Бенфика, за ...

Молскавична реакција на Сити по понижувањето, пристигна стопер од 70 милиони!

СуперСпорт - 28.09.2020

Манчестер Сити прописно се понижи на домашен терен, каде Лестер убедливо ги совлада со 5:2. Неколку часа подоцна пристигна брза реакција од „граѓаните“ во форма на уште еден многу скап трансфер.

Сити прими пет гола од Лестер и за 24 часа купи нов дефанзивец за 68 милиони евра

Дриблинг - 28.09.2020

Манчестер Сити го купи дефанзивецот на Бенфика Рибен Дијас, 24 откако прими пет гола од Лестер во Премиер лигата. Дијаз доаѓа во Манчестер за сума од 68 милиони евра, јавуваат медиумите од Англија.

Рубен Дијаз во Сити за 68.000.000 евра

TopSport - 28.09.2020

Португалскиот фудбалер Рубен Дијаз кариерата ќе ја продолжи во Манчестер сити. Дијаз по десет години ја напушти Бенфика, потврди клубот. Во текот на денот тој треба да ги мине лекарските прегледи и да го потпише договор со Манчестер сити.

Гвардиола итно купува дефанзивец по дебаклот на Сити од Лестер

Екипа - 28.09.2020

Дефанзивецот на Бенфика и португалски репрезентативец, Рубен Дијаз, ќе биде новото засилување за одбраната на Манчестер Сити. По вчерашниот дебакл од Лестер на домашен терен, Пеп Гвардиола одлучи веднаш да интервенира и да доведе нов фудбалер во ...

Така се работи: Вчера примија 5 гола од Лестер, а веќе имаат нов дефанзивец

Спортклуб - 28.09.2020

Манчестер Сити последните неколку сезони потроши најмногу пари на дефанзивната линија, и таа практика и понатаму е нивна одлика. По незадоволителните натпревари на почеток од сезоната, Пеп Гвардиола и Сити решија да испратат понуда до дефанзивецот ...

Бенфика потврди: Манчестер Сити добива нов дефанзивец од 68 милиони евра

Спортски - 28.09.2020

Она што се и најавуваше доцна вчера вечер доби и официјална потврда. Манчестер Сити добива нов дефанзивец и тоа од огромни 68 милиони евра. Гвардиола долго време беше во потрага по нов дефанзивец, некое време се поврзуваа со Кулибали од Наполи, но ...

Манчестер сити потроши повеќе од 70 милиони евра за дефанзивец од Бенфика

Sport 1 - 28.09.2020

Манчестер сити се договори со португалскиот тим Бенфика за трансфер на дефанзивецот Рубен Диас од Бенфика за сума од неверојатни 68 милиони евра плус 3,6 милиони во бонуси. Пеп Гвардиола долго време бараше дефанзивец, а дека тимот е лош во одбрана ...

Официјално: Манчестер Сити го купи Рубен Диас од Бенфика за 71,6 милиони евра и продаде еден фудбалер на португалскиот ...

24Фудбал - 28.09.2020

Бенфика потврди дека постигнале договор со Манчестер Сити за продажба на Рубен Диас, во спротивен правец оди Николас Отаменди. Бенфика и Манчестер Сити си подадоа рака. Португалскиот клуб информираше дека е постигнат договор и ги објави деталите.

Пеп се одлучи за Диас

Вечер Прес - 28.09.2020

Најбогатиот тим во англиската Премиер лига, Манчестер Сити, важи за прв фаворит кога е во прашање потписот на централниот дефанзивец од редовите на португалскиот гигант Бенфика, Рубен Диас.

Дијаз заминува во Манчестер Сити за околу 50 милиони фунти

+инфо - 27.09.2020

Централниот дефанзивец на Бенфика, Рубен Дијаз, практично потврди дека наскоро ќе стане дел од составот на Манчестер Сити. Дијаз вчера настапи во победата на португалскиот гигант над Мореиренсе од 2:0, ритуално прегрнувајќи ги сите свои соиграчи по ...

Бенфика му го продаде Рубен Диас на Манчестер Сити за 71,6 евра и си купи играч од англискиот клуб

МКД - 28.09.2020

Бенфика потврди дека постигнале договор со Манчестер Сити за продажба на Рубен Диас, во спротивен правец оди Николас Отаменди. Бенфика и Манчестер Сити си подадоа рака. Португалскиот клуб информираше дека е постигнат договор и ги објави деталите.

Рубен Дијаз во Сити за 68.000.000 евра

Макфакс - 28.09.2020

Португалскиот фудбалер Рубен Дијаз кариерата ќе ја продолжи во Манчестер сити. Дијаз по десет години ја напушти Бенфика, потврди клубот. Во текот на денот тој треба да ги мине лекарските прегледи и да го потпише договор со Манчестер сити.

Рубен Дијаз во Сити за 68.000.000 евра

Опсервер - 28.09.2020

Португалскиот фудбалер Рубен Дијаз кариерата ќе ја продолжи во Манчестер сити. Дијаз по десет години ја напушти Бенфика, потврди клубот. Во текот на денот тој треба да ги мине лекарските прегледи и да го потпише договор со Манчестер сити.

Потврдено: Гвардиола добива стопер од 55 милиони

Спортски - 27.09.2020

Дефанзивецот на Бенфика и португалски репрезентативец, Рубен Дијаз потврди дека кариерата ќе ја продолжи во Манчестер Сити. Гвардиола беше во потрага по квалитетен дефанзивец, па откако пропаднаа преговорите со Кулибали, се насочи кон ѕвездата на ...

Дијаз го потврди трансферот во Сити

А1 On - 27.09.2020

Централниот дефанзивец на Бенфика, Рубен Дијаз, практично потврди дека наскоро ќе стане дел од составот на Манчестер Сити. Дијаз вчера настапи во победата на португалскиот гигант над Мореиренсе од 2:0, ритуално прегрнувајќи ги сите свои соиграчи по ...