TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вардар ќе мора до Русија, Татабања исфрлена од СЕХА-лигата!

Gol.mk - 13.08.2019

Екипата на Татабања од Унгарија во новата сезона нема да биде дел од регионалната СЕХА-лига, соопштија на интернет-страницата на натпреварувањето. Унгарскиот тим не ги исполнил условите за настап во регионалното натпреварување и воедно меѓу двете ...

Татабања исфрлена од СЕХА, нов ривал на Вардар е Спартак Москва

Слободен Печат - 13.08.2019

Унгарскиот тим е исфрлен од регионалното натпреварување и на негово место за прв пат ќе игра една руска екипа. На 20-тина денови пред стартот на ракометната СЕХА лига во која Вардар е актуелен шампион, дојде до промена на учесниците.

СЕХА ја исрфли Татабања, Спартак Москва е нов противник на Вардар

SportMedia - 13.08.2019

Промени во конечниот список на учесници во новата сезона во СЕХА-лига. Веспрем ќе биде единствениот унгарски претставник, откако челниците на регионалното натпреварување донесоа одлука да го остранат тимот на Татања поради несогласувања.

ОФИЦИЈАЛНО: Спартак Москва ја менува Татабања во СЕХА лигата!

24 Ракомет - 13.08.2019

Иако пред извесно време беа извлечени групите за новата сезона од СЕХА лигата и стана јасно кој против кого ќе ги одмери силите во првата фаза од натпреварувањето, сепак беше направена една промена.

Татабања исфрлена од СЕХА-лигата: Спартак Москва доби место во регионалното натпреварување

Sport 1 - 13.08.2019

СЕХА-лигата денеска донесе одлука да ја исфрли Татабања од натпреварувањето поради несогласувања со управата на унгарскиот тим. Според руските медиумите, замената за Татабања е веќе подготвена и станува збор за Спартак Москва.

СЕХА ја избрка Татабања, влегува Спартак Москва

Екипа - 13.08.2019

Унгарија сепак ќе има само еден претставник (Веспрем) во новата сезона од СЕХА-лигата, откако раководството на регионалното натпреварување реши да ја исфрли Татабања. Тимот на Татабања го доби последното место за новата сезона, но СЕХА денеска ...