TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Снежно невреме во делови на САД, воздушниот сообраќај отежнат

Макфакс - 03.12.2019

Снежно невреме го зафати регионот на Њу Ингланд, во североисточниот дел на САД. Училиштата се затворени, а воздушниот сообраќај е отежнат. Националната метеоролошка служба издала предупредување за зимска бура за подрачјето на Масачусетс, Њу Хемпшир ...

Се очекува снег до 50 сантиметри во САД

Глас на Америка - 03.12.2019

Досега во бурата загинаа најмалку 11 лица ВАШИНГТОН — Североисточниот дел на САД се справуваат со бурата која остави затворени училишта и предизвика откажување на летови. Метеоролозите соопштија дека бурата може да донесе 50 сантиметри снег од ...

Невреме во САД

24 Вести - 02.12.2019

Големо снежно невреме ги погоди соединетие американски држави. Повеќе од еден милион луѓе во североистокот во сад, се соочија со првото силна бура оваа сезона. Ширум државата се откажани се околу 800 летови, неколку илјади се одложени а голем број ...

Снежна бура ги затвори училиштата во САД: Невремето досега однесе четири животи

Точка - 02.12.2019

Снежна бура ги затвори училиштата од Западна Вирџинија до Нова Англија во Соединетите Американски Држави. Во одредени делови од Западна Вирџинија се очекуваат од 5 до 30 сантиметри снег, а во пет окрузи од утринава се затворени училиштата.

Снежна бура во САД – се затвораат училиштата

ТВ21 - 02.12.2019

Снежна бура ги затвори училиштата од Западна Вирџинија до Нова Англија во САД. Во некои делови на Западна Вирџинија се очекуваат од пет до 30 сантиметри снег, а во пет окрузи од утрово се затворени училиштата.

(ФОТО+ВИДЕО) Силно невреме во две земји на различни континенти

Фактор - 02.12.2019

Снежно невреме ги зафати САД, а во Франција имаше поплави. Над еден милион луѓе на североистокот од САД, се соочија со силна бура која е прва за оваа сезона. Ширум државата се откажани се околу 800 летови, неколку илјади се одложени, а многу патишта ...

(ВИДЕО) Завеани до појас! Затрупани улици, откажани летови има и жртви

Алсат-М - 02.12.2019

Стотици летови се откажани поради снежно невреме што погоди делови на САД. Најмногу летови се откажани во Сан Франциско, а критично е и во Њујорк и Њу Џерси. Во меѓувреме, повторно за сообраќај се отворени главните автопатишта во Вајоминг и ...

ПРАЗНИЧНО СНЕЖНО НЕВРЕМЕ: Во САД откажани 800 летови, додека 7.000 биле одложени (ВИДЕО)

Слободен Печат - 02.12.2019

Невремето, кое започнало на западниот брег неколку дена пред Денот на благодарност, ќе трае до вторник, велат метеоролозите, пренесува Њујорк тајмс. Милион луѓе во североистокот во САД, вклучувајќи ги и оние кои се обиделе да се вратат дома по ...

ВИДЕО: Снежна бура јазавеала Америка - откажани стотина летови, илјада луѓе заробени на аеродромите

Press24 - 02.12.2019

Стотици летови се откажани денеска во САД поради снежната бура, што им отежнува на лужето да се вратат дома после Денот на благодарноста. Сајтот за следење летови FlightAware пишува дека денеска во САД имало 506 откажани летови, а вчера 407.

Снежната бура ги затвори училиштата во САД

Слободен Печат - 02.12.2019

Во Њу Хемпшир се затворени стотина училишта по ударот на првиот бран снежна бура, која донесе 15 сантиметри снег. Нови снежни врнежи се очекуваат и вечерва. Снежна бура ги затвори училиштата од Западна Вирџинија до Нова Англија во САД.

САД: Поради снежна бура се затвораат училиштата

Нова ТВ - 02.12.2019

Снежна бура ги затвори училиштата од Западна Вирџинија до Нова Англија во САД. Во некои делови на Западна Вирџинија се очекуваат од пет до 30 сантиметри снег, а во пет окрузи од утрово се затворени училиштата.

САД: Поради снежна бура се затвораат училиштата

24Инфо - 02.12.2019

Снежна бура ги затвори училиштата од Западна Вирџинија до Нова Англија во САД. Во некои делови на Западна Вирџинија се очекуваат од пет до 30 сантиметри снег, а во пет окрузи од утрово се затворени училиштата.

Поради снежна бура се затвораат училишта во САД

+инфо - 02.12.2019

Снежна бура ги затвори училиштата од Западна Вирџинија до Нова Англија во САД. Во некои делови на Западна Вирџинија се очекуваат од пет до 30 сантиметри снег, а во пет окрузи од утрово се затворени училиштата.

САД: Поради снежна бура се затвораат училиштата

А1 On - 02.12.2019

Снежна бура ги затвори училиштата од Западна Вирџинија до Нова Англија во САД. Во некои делови на Западна Вирџинија се очекуваат од пет до 30 сантиметри снег, а во пет окрузи од утрово се затворени училиштата.

САД: Поради снежна бура се затвораат училиштата

Опсервер - 02.12.2019

Снежна бура ги затвори училиштата од Западна Вирџинија до Нова Англија во САД. Во некои делови на Западна Вирџинија се очекуваат од пет до 30 сантиметри снег, а во пет окрузи од утрово се затворени училиштата.

Поради снежна бура, во САД се затвораат училиштата

Макфакс - 02.12.2019

Снежна бура ги затвори училиштата од Западна Вирџинија до Нова Англија во САД. Во некои делови на Западна Вирџинија се очекуваат од пет до 30 сантиметри снег, а во пет окрузи од утрово се затворени училиштата.

САД: Поради снежна бура се затвораат училиштата

Вечер Прес - 02.12.2019

Снежна бура ги затвори училиштата од Западна Вирџинија до Нова Англија во САД. Во некои делови на Западна Вирџинија се очекуваат од пет до 30 сантиметри снег, а во пет окрузи од утрово се затворени училиштата.

Снежната бура ги затвори училиштата на САД

Н.Македонија - 02.12.2019

Снежна бура ги затвори училиштата од Западна Вирџинија до Нова Англија во САД. Во некои делови на Западна Вирџинија се очекуваат од пет до 30 сантиметри снег, а во пет окрузи од утрово се затворени училиштата.

САД: Поради снежна бура се затвораат училиштата (ВИДЕО)

Локално - 02.12.2019

Снежна бура ги затвори училиштата од Западна Вирџинија до Нова Англија во САД. Во некои делови на Западна Вирџинија се очекуваат од пет до 30 сантиметри снег, а во пет окрузи од утрово се затворени училиштата.

Празнично снежно невреме во САД, откажани 800 летови

Канал5 - 02.12.2019

Милион луѓе во североистокот во САД, вклучувајќи ги и оние кои се обиделе да се вратат дома по продолжениот празничен викенд и денот на благодарност, се соочиле со првото значително силно невреме оваа сезона.

СНЕЖНА БУРА ГИ ЗАТВОРИ УЧИЛИШТАТА ВО САД: Невремето однесе четири животи (ВИДЕО)

iPortal - 02.12.2019

Снежна бура ги затвори училиштата од Западна Вирџинија до Нова Англија во САД. Во некои делови на Западна Вирџинија се очекуваат од пет до 30 сантиметри снег, а во пет окрузи од утрово се затворени училиштата.

САД: Поради снежна бура се затвораат училиштата

MakPress - 02.12.2019

Снежна бура ги затвори училиштата од Западна Вирџинија до Нова Англија во САД. Во некои делови на Западна Вирџинија се очекуваат од пет до 30 сантиметри снег, а во пет окрузи од утрово се затворени училиштата.

САД: Поради снежна бура се затвораат училиштата

Сител - 02.12.2019

Снежна бура ги затвори училиштата од Западна Вирџинија до Нова Англија во САД. Во некои делови на Западна Вирџинија се очекуваат од пет до 30 сантиметри снег, а во пет окрузи од утрово се затворени училиштата.

САД: Поради снежна бура се затвораат училиштата

4NEWS - 02.12.2019

Снежна бура ги затвори училиштата од Западна Вирџинија до Нова Англија во САД. Во некои делови на Западна Вирџинија се очекуваат од пет до 30 сантиметри снег, а во пет окрузи од утрово се затворени училиштата.

Снежно невреме во делови на САД, воздушниот сообраќај отежнат

24Инфо - 03.12.2019

Снежно невреме го зафати регионот на Њу Ингланд, во североисточниот дел на САД. Училиштата се затворени, а воздушниот сообраќај е отежнат. Националната метеоролошка служба издала предупредување за зимска бура за подрачјето на Масачусетс, Њу Хемпшир ...

Снежно невреме во делови на САД, воздушниот сообраќај отежнат

Н.Македонија - 03.12.2019

Снежно невреме го зафати регионот на Њу Ингланд, во североисточниот дел на САД. Училиштата се затворени, а воздушниот сообраќај е отежнат. Националната метеоролошка служба издала предупредување за зимска бура за подрачјето на Масачусетс, Њу Хемпшир ...

Снежно невреме во делови на САД, воздушниот сообраќај отежнат

MTM - 03.12.2019

Снежно невреме го зафати регионот на Њу Ингланд, во североисточниот дел на САД. Училиштата се затворени, а воздушниот сообраќај е отежнат. Националната метеоролошка служба издала предупредување за зимска бура за подрачјето на Масачусетс, Њу Хемпшир ...