TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пеп: Секоја сезона го велиме истото – оваа Премиер лига е највозбудлива досега

Gol.mk - 04.12.2021

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола е задоволен од формата на својот, но не може да гарантира дека ќе продолжи со добри резултати. Шампионот на Премиер лигата забележа четири победи во низа во шампионатот и со позитивна атмосфера ќе отпатува ...

Клоп: Во ноември и декември не се освојува титулата, но може да се загуби

Спортманија - 03.12.2021

По 14 одиграни кола во англиската Премиер лига, три екипи се одвоија во трката за титулата. Челзи е лидер со 33 бодови, втор е Манчестер сити со еден бод помалку, додека третото место е за Ливерпул кој има освоено 31 бод досега.

ФОТО: Тагуваше поради девојката, сакаше да си оди од Сити, а сега е најдобар во Премиер лигата

Слободен Печат - 03.12.2021

Фантастичниот португалски фудбалер Бернардо Силва игра во животна форма и покрај Мохамед Салах моментно е најдобриот фудбалер во Премиер лигата, иако до неодамна не беше сè така одлично. Португалецот помина многу во претходните години.

На Пеп Гвардиола му се здосадило од фудбалот во Европа

Дриблинг - 03.12.2021

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола решил дека нема да го продолжува договорот со Манчестер Сити, по истекот во јуни 2023 година, пренесуваат дел од островските медиуми. Гвардиола неодамна изјави дека фудбалот се менува со рапидна брзина и се ...

Гвардиола за година ипол завршува со Сити, па ќе се пресели во – САД!

Sport 1 - 03.12.2021

Еден од најдобрите светски тренери, Пеп Гвардиола, менаџерот на Манчестер сити кој веќе најави дека ќе си замине по истек на договорот за година ипол, во летото 2023 година, својата кариера нема да ја продолжи во Европа, туку во САД, најавија ...

Пеп Гвардиола по истекот на договорот заминува од Европа?

Екипа - 03.12.2021

Според пишувањата на англиските медиуми, тренерот на Манчестер Сити Пеп Гвардиола, ги одработува своите последни година и пол во таборот на тимот од Етихад. Како што се шпекулира, по завршуваето на договорот на Гвардиола, кој е до 2023 година, тој ...

Клоп: Во ноември и декември не се освојува титулата, но може да се изгуби

Спортски - 03.12.2021

Во Премиер лигата викендов ќе се игра 15. коло, а во него Ливерпул го чека гостување против Вулверхемптон. На прес-конференцијата пред овој натпревар, тренерот Јирген Клоп зборуваше за моменталната ситуација во која се наоѓа неговиот тим и како тие ...

Клоп: Првенството не се освојува, но може да се загуби во декември

Дерби - 03.12.2021

Ливерпул сезонава ќе се бори за титулата во англиската Премиер лига, а засега во најтесниот круг кандидати е заедно со Челси и Манчестер Сити. Менаџерот Јирген Клоп може да биде задоволен од досегашните резултати, но неговиот тим го очекуваат 9 ...

Клоп: Навикнати сме на згуснат распоред, истиот е луд па мораме да бидеме луди

Дриблинг - 03.12.2021

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп ја објасни неговата филозофија по однос на трката за титулата во Премиер лигата. Ливерпул до крајот на оваа 2021 година ќе одигра девет натрпевари, кои може да бидат пресудни по однос на битката за титулите до ...

Јирген Клоп: Не можете да ја освоите титулата во ноември и декември, но можете да ја изгубите

SportMedia - 03.12.2021

Викендов во Премиер лигата се игра 15. коло, а во него тимот на Ливерпул гостува кај Вулверхемптон. На официјалната прес конференција пред мечот, менаџерот Јирген Клоп уште еднаш ја објасни моменталата ситуација во која се наоѓа неговиот тим и на ...

Роналдо, Салах, Кејн во втор план: Гвардиола кажа кој е најдобар во Премиерлигата!

Sport 1 - 03.12.2021

Прашањето за тоа кој е најдобар фудбалер во моментов во Премиерлигата отвори голема дебата во јавноста, а последен кој ѝ се приклучи беше тренерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола. Шпанскиот стратег по завчерашниот триумф над Астон Вила го кажа ...

Крај на една ера? Гвардиола ќе ја напушти Европа?

СуперСпорт - 03.12.2021

Познатиот тренер Пеп Гвардиола има договор со Манчестер сити до 2023 година, а потоа планира да ја напушти Европа, односно да потпише со Њујорк сити. Тоа ќе биде голема загуба за Европа, но голема добивка за Америка и МЛС-лигата.

Крај на една ера? Пеп Гвардиола заминува од Европа по истекот на договорот со Сити

Sport M - 03.12.2021

Познатиот стручњак Пеп Гвардиола би можел да ја напушти Европа по истекот на договорот со Манчестер Сити. Според странските медиуми, познатиот шпански стручњак во летото 2023 година би го презел Њујорк Сити, кој има ист сопственик како Манчестер ...

ПСЖ ја сака ѕвездата на Сити

Спортски - 03.12.2021

Пари Сент Жермен внимателно ја следи ситуацијата со ѕвездата на Манчестер Сити, Ријад Марез, пренесуваат француските медиуми. 30-годишниот Алжирец го загуби местото во стартниот тим кај Гвардиола и не е задоволен од својот статус на „Етихад“.

Сакаат нови засилувања: ПСЖ покажува силен интерес за Марез

Дриблинг - 03.12.2021

ПСЖ е заинтересиран во своите редови да го донесе Алжирецот од редовите на Манчестер Сити, Ријад Марез. 30 годишникот го загуби местото во првиот тим, што предизвика незадоволство кај него.

Гвардиола по завршувањето на договорот со Сити ја напушта Европа?

Спортски - 03.12.2021

Познатиот тренер Пеп Гвардиола има договор со Манчестер сити до 2023 година, а потоа планира да ја напушти Европа, односно да потпише со Њујорк сити. Тоа ќе биде голема загуба за Европа, но голема добивка за Америка и МЛС-лигата.

Крај на една ера: Пеп Гвардиола по истекот на договорот со Сити ја напушта Европа

Спортклуб - 03.12.2021

Шпанскиот стручњак Пеп Гвардиола по истекот на договорот со Манчестер Сити би можел да ја напушти Европа. Според тврдењата на британските и шпанските медиуми, Гвардиола во летото 2023 година би можел да го преземе тимот на Њујорк Сити, кој е дел од ...

Гвардиола наскоро ја напушта Европа

Спортски - 03.12.2021

Пеп Гвардиола после истекот на договорот со Манчестер Сити би можел да ја напушти Европа, пренесуваат медиумите на Островот . Имено, славниот тренер на лето 2023 година би можел да седне на кормилотио на Њујорк Сити, клуб кој ги има истите ...

Гвардиола: Бернардо Силва е најдобриот играч во Премиер лигата!

Gol.mk - 03.12.2021

Португалскиот фудбалер Бернардо Силва постигна спектакуларен волеј во победата на Манчестер Сити кај Астон Вила . Креативецот на „граѓаните“ доби заслужени комплименти по мечот, кога Пеп Гвардиола го прогласи за најдобар во Премиер лигата.

Како ретко кога три тима во трката за титулата

Н.Македонија - 03.12.2021

Ливерпул го декласира Евертон (4-1) на гости во 239-то градско дерби, постигнувајќи два и повеќе голови на 18 натпревари во низа во сите конкуренции, што е нов рекорд во најсилната фудбалска лига на Англија.

Гвардиола: Силва е најдобриот играч во Премиер лигата

Денар - 02.12.2021

Манчестер сити вчера, на португалски погон, во Бирмингем ја победи Астон Вила со 2:1. Рубен Дијаш го постигна првиот, а Бернардо Силва вториот гол за „граѓаните“. Сити се втори на табелата со бод помалку од лидерот Челси.