TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Најпривлечните хороскопски знаци

Кајгана - 16.09.2020

Некои луѓе едноставно на прв поглед оставаат впечаток, понекогаш толку силен што не ви е јасно што се случува. Не се сите впечатливи и привлечни, но постојат луѓе кои природно умеат да привлечат и задржат нечие внимание.

Не ја заслужуваат вашата доверба: Овие 2 хороскопски знака никогаш не ги исполнуваат нивните ветувања

Нане - 16.09.2020

Кога ветувате дека ќе направите нешто, дали го одржувате зборот? Или, едноставно, се обидувате да задоволите некого да престане да ве вознемирува? Ако се препознаете во второто, за тоа може да биде виновен хороскопот.

Дневен хороскоп (16.09.2020)

Kumanovo News - 16.09.2020

Дневен хороскоп (16.09.2020) Овен Ќе бидете посебно љубезни, а сето тоа ќе придонесе да си го разубавите и сопствениот ден и денот на другите. Иако, понекогаш мислите дека нема ништо зад некои работи, всушност станува збор за обични ситуации кои ...

Најинтригантниот хороскопски знак: Делува ладно, но …

Локално - 15.09.2020

Најинтригантниот знак во Зодијакот е секако Водолијата. Претставниците на овој знак се перцептивни, способни да ја согледаат ситуацијата од различни агли, што ги прави луѓе кои најдобро ги решаваат проблемите.

Хороскопски знаци кои имаат најдобра меморија

Кајгана - 15.09.2020

Повеќето луѓе познаваат барем една личност која го памети секој детаљ од настан што се случил пред неколку години. Таквите луѓе паметат родендени, имиња, добри и лоши работи, дури и настани кои повеќето луѓе би сакале да ги заборават.

Кои се трите хороскопски знаци со најдоброто срце ?

Lady - 15.09.2020

Во нашите животи секогаш има животи и ќе има луѓе кои нè воодушевуваат со нашата нељубезност и мора да бидеме вечно среќни со овој факт. Во овој свет каде се повеќе се развива омразата, лошото и теророт, љубезноста е ретко богатство и љубезните и ...

Ова се 2-та најљубоморни хороскопски знаци – Тешко се контролираат и затоа не успеваат во врските

Нане - 15.09.2020

Мала доза на љубомора во врските, па дури и во пријателствата е нормална, но има и такви луѓе што едноставно љубомората ги јаде одвнатре и неретко тешко се справуваат со истата. Полесната форма на љубомора е соодветна и е доказ за постоењето на ...

Дневен хороскоп за 15.09.2020: Бикови - не барајте совршенство во љубовта, Ваги - одвојте време за партнерот

Црнобело - 15.09.2020

Како ќе ви помине денешниот ден? Кој треба да се фокусира на личните цели, а кој на обврските во ...

Хороскопски знаци кои имаат најдобра меморија

Press24 - 15.09.2020

Голем број луѓе познаваат барем една личност која го памти секој детаљ, дури и ако некој настан бил пред неколку години. Таквите луѓе памтат родендени, имиња, добри и лоши работи, дури и она што можеби би сакале да го заборават.

Ова се најмоќните хороскопски знаци

Скопје24 - 14.09.2020

Некои хороскопски знаци имаат посилен, поинтензивен карактер од другите, што ги прави лидери и харизматични политичари или познати личности. Значи, овие знаци се сметаат за „помоќни“ во социјална смисла, што не значи дека хороскопот е нужно виновен ...

Хороскопски знаци кои се мајстори на манипулацијата

Кумановски м. - 14.09.2020

Во зависност од хороскопскиот знак, некои луѓе можат да бидат повеќе манипулативни од другите. Кога секој од овие 5 хороскопски знаци ќе се најде во непријатни ситуации, тие најверојатно ќе дадат се од себе за да манипулираат со целата работа.

Мажите во овие хороскопски знаци се најлоши за брак и врска

24Инфо - 14.09.2020

И двајцата партнери треба подеднакво да вложуваат во врската. Според хороскопот, мажите родени во овие 3 хороскопски знаци се најлоши брачни партнери. Овен Се гледа со вас само кога нему му одговaра.