TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во ПС Гостивар пријавено исчезнување на 24 годишна девојка

Gostivarpress.mk - 28.10.2020

Педесет и едногодишна гостиварка А.Ш., од гостиварски Балиндол, вчера (27 октомври) во 21 часот, во СВР Тетово пријавила дека од дома се оддалечила нејзината 24-годишна ќерка Б.Ш. Се преземаат мерки за пронаоѓање на ...

Тетовец ја нападнал сопругата

Слободен Печат - 27.10.2020

Триесет и шестгодишна жителка на Тетово вчера половина час пред полноќ пријавила дека еден час пред тоа, била физички нападната од 36-годишниот сопруг. Пријавениот сопруг околу 1 часот лишен e од слобода и задржан во Полициската станица Тетово за ...

Чичко си го нападнал внукот со метален предмет во тетовско

Press24 - 27.10.2020

Триесет и шестгодишна жителка на Тетово вчера половина час пред полноќ пријавила дека еден час пред тоа, била физички нападната од 36-годишниот сопруг. Пријавениот сопруг околу 1 часот лишен e од слобода и задржан во Полициската станица Тетово за ...

Семејно насилство во Тетово: Ја нападнал сопругата со метален предмет

Локално - 27.10.2020

Триесет и шестгодишна жителка на Тетово вчера половина час пред полноќ пријавила дека еден час пред тоа, била физички нападната од 36-годишниот сопруг. Пријавениот сопруг околу 1 часот лишен e од слобода и задржан во Полициската станица Тетово за ...

Три физички напади пријавени во СВР Тетово, два од нив семејно насилство

MakPress - 27.10.2020

Триесет и шестгодишна жителка на Тетово вчера половина час пред полноќ пријавила дека еден час пред тоа, била физички нападната од 36-годишниот сопруг. Пријавениот сопруг околу 1 часот лишен e од слобода и задржан во Полициската станица Тетово за ...

Три физички напади пријавени во СВР Тетово, два од нив семејно насилство

Канал5 - 27.10.2020

Триесет и шестгодишна жителка на Тетово вчера половина час пред полноќ пријавила дека еден час пред тоа, била физички нападната од 36-годишниот сопруг. Пријавениот сопруг околу 1 часот лишен e од слобода и задржан во Полициската станица Тетово за ...

Жител на Врапчиште ја пријавил сопругата за исчезната

Gostivarpress.mk - 27.10.2020

Секторот за внатрешни работи Тетово, извести дека вчера (26 октомври) во 13 часот и 40 минути, Б.А.(45) од гостиварско Врапчиште во СВР Тетово пријавил дека од дома се оддалечила неговата сопруга А.А.(39).