TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кавадарчанец со автомобил излетал од патот и удрил во дрво

Макфакс - 22.07.2019

Педесет и петгодишен кавадарчанец со автомобил излетал од патот кај градските гробишта во Кавадарци и удрил во дрво. Тој со тешки повреди е пренесен во болниза, а засега не се познати причините за несреќата.

Автомобил излета од пат и удри во дрво

Слободен Печат - 22.07.2019

Сообраќајката се случила синоќа околу 22 часот на регионалниот пат Кавадарци - мотел Дреново, кај градските гробишта. Синоќа околу 22 часот на регионалниот пат Кавадарци – мотел Дреново, кај градските гробишта, К.Г.

Возач тешко повреден, со автомобил излетал од пат и удрил во дрво

Курир - 22.07.2019

Возач е тешко повреден во сообраќајна несреќа која се случила вчера околу 22 часот на регионалниот пат Кавадарци-мотел Дреново, кај градските гробишта. -К.Г.(55) од Кавадарци, управувајќи патничко возило „Ровер“ со кавадаречки регистарски ознаки, ...

Маж почина во сообраќајка кај Радовиш

Макфакс - 21.07.2019

Триесет и тригодишен маж од радовишко починал во сообраќајна несреќа што се случила синоќа на патот Струмица-Радовиш. Тој удрил во патничко возило со штипски регистарски ознаки, управувано од Р.Р.

Кобна сообраќајна незгода на патот Струмица- Радовиш: Има и починат

Фактор - 21.07.2019

Синоќа на патот Струмица-Радовиш се случила тешка сообраќајна незгода во која едно лице од радовишко го загубил животот. Според билтенот на МВР, на магистралниот пат Струмица-Радовиш, на делницата за Струмица до Василевска раскрсница, триесет и три ...

Два автомобили излетале од патот – има повредени

Скопје1 - 21.07.2019

На 21.07.2019 во 00.10 часот на автопатот Неготино-Демир Капија, Е.Ш.(41) од Кавадарци, управувајќи патничко возило „Мерцедес 400ЦДИ“ со кавадаречки регистарски ознаки излетал од коловозот.

Тешка сообраќајка на патот Струмица-Радовиш, едно лице загина

Скопје1 - 21.07.2019

Утрово, еден час по полноќ, на магистралниот пат Струмица-Радовиш, на делницата за Струмица до Василевска раскрсница, Ј.Ц.(33) од с.Ораовица, радовишко, управувајќи патничко возило „Опел зафира“ со радовишки регистарски ознаки, удрил во патничко ...

Сообраќајка на автопатот Неготино-Демир Капија: Автомобил излета од патот

Република - 21.07.2019

Маж се здобил со тешки телесни повреди во сообраќајна несреќа на автопатот Неготино-Демир Капија. Како што информира МВР синоќа во 00:10, 41-годишниот Е.Ш. од Кавадарци, управувајќи патничко возило „Мерцедес 400ЦДИ“ со кавадаречки регистарски ознаки ...

Кавадарчанец со „ровер“ се забил во дрво

24Инфо - 22.07.2019

На 21.07.2019 околу 22.00 часот на регионалниот пат Кавадарци-мотел Дреново, кај градските гробишта, К.Г.(55) од Кавадарци, управувајќи автомобил „Ровер“ со кавадаречки регистарски ознаки, излетал од патот и удрил во дрво.

Маж почина во сообраќајка кај Радовиш

Н.Македонија - 21.07.2019

Триесет и тригодишен маж од радовишко починал во сообраќајна несреќа што се случила синоќа на патот Струмица-Радовиш. Тој удрил во патничко возило со штипски регистарски ознаки, управувано од Р.Р.

Кавадарчaнец со „Мерцедес“ излетал од автoпат, две лица повредени

Република - 21.07.2019

Ноќеска околу 00.10 часот на автопатот Неготино – Демир Капија, Е.Ш. (41) од Кавадарци, управувајќи патничко возило „Мерцедес 400 ЦДИ“ со кавадаречки регистарски ознаки, излетал од коловозот.

Со „Голф“ ноќеска излетал од патот, четири лица повредени

Република - 21.07.2019

Ноќеска околу 02 часот на бул. „Словенија“ во Скопје, Д.Н. (52) од Скопје, управувајќи патничко возило „Фолксваген Голф“ со скопски регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од коловозот.

Тешка сообраќајна несреќа во Македонија: Со „Опел зафира“ удрил во „Голф“, па излетал од коловозот и загинал на лице ...

Курир - 21.07.2019

На 21.07.2019 во 01.10 часот на магистралниот пат Струмица-Радовиш, на делницата за Струмица до Василевска раскрсница, Ј.Ц.(33) од с.Ораовица, радовишко, управувајќи патничко возило „Опел зафира“ со радовишки регистарски ознаки, удрил во патничко ...

Возач тешко повреден во Кавадарци, со автомобил излетал од пат и удрил во дрво

Press24 - 22.07.2019

Возач е тешко повреден во сообраќајна несреќа која се случила вчера околу 22 часот на регионалниот пат Кавадарци-мотел Дреново, кај градските гробишта. -К.Г.(55) од Кавадарци, управувајќи патничко возило „Ровер“ со кавадаречки регистарски ознаки, ...

Тешка сообраќајка на патот Струмица-Радовиш, едно лице загина

Република - 21.07.2019

Утрово, еден час по полноќ, на магистралниот пат Струмица-Радовиш, на делницата за Струмица до Василевска раскрсница, Ј.Ц.(33) од с.Ораовица, радовишко, управувајќи патничко возило „Опел зафира“ со радовишки регистарски ознаки, удрил во патничко ...

Кавадарчанец излетал од патот и удрил во дрво, со тешки повреди завршил во болница

Република - 22.07.2019

Синоќа околу 22 часот на регионалниот пат Кавадарци – мотел Дреново, кај градските гробишта, К.Г. (55) од Кавадарци, управувајќи патничко возило „Ровер“ со кавадаречки регистарски ознаки, излетал од патот и удрил во дрво.

Тешка сообраќајка на патот Струмица-Радовиш: Излетал од коловозот и починал на лице место

Press24 - 21.07.2019

Маж почина синоќа во сообраќајна несреќа на патот Струмица-Радовиш, информира МВР. Во 01:10 часот на магистралниот пат Струмица-Радовиш, на делницата за Струмица до Василевска раскрсница, 33-годишниот Ј.Ц.

Кавадарчанец со „ровер“ се забил во дрво

iPortal - 22.07.2019

На 21.07.2019 околу 22.00 часот на регионалниот пат Кавадарци-мотел Дреново, кај градските гробишта, К.Г.(55) од Кавадарци, управувајќи автомобил „Ровер“ со кавадаречки регистарски ознаки, излетал од патот и удрил во дрво.

ЕДНО ЛИЦЕ ГО ЗАГУБИ ЖИВОТОТ: Тешка сообраќајна несреќа на магистралниот пат Струмица-Радовиш!

Магазин - 21.07.2019

Тешка несреќа се случи утрово еден час по полноќ, на магистралниот пат Струмица-Радовиш, при што едно лице го загуби животот. Ноќеска на магистралниот пат Струмица-Радовиш, на делницата за Струмица до Василевска раскрсница, Ј.Ц.

Кавадарчанец тешко повреден откако се забил во дрво со „Ровер“

Фокус - 22.07.2019

55-годишен кавадарчанец е тешко повреден откако управувајќи со возило марка „ровер“ излетал од патот и се забил во дрво, соопштија од полицијата. „На 21.07.2019 околу 22.00 часот на регионалниот пат Кавадарци-мотел Дреново, кај градските гробишта, ...

Возач загина во сообраќајка на магистралниот пат Струмица-Радовиш

24Инфо - 21.07.2019

На 21.07.2019 во 01.10 часот на магистралниот пат Струмица-Радовиш, на делницата за Струмица до Василевска раскрсница, Ј.Ц.(33) од с.Ораовица, радовишко, управувајќи патничко возило „Опел зафира” со радовишки регистарски ознаки, удрил во патничко ...

Излетал од патот и удрил во дрво

Скопје1 - 22.07.2019

На 21.07.2019 околу 22.00 часот на регионалниот пат Кавадарци-мотел Дреново, кај градските гробишта, К.Г.(55) од Кавадарци, управувајќи патничко возило „Ровер“ со кавадаречки регистарски ознаки, излетал од патот и удрил во дрво.

Едно лице загина во сообраќајка на патот Струмица-Радовиш

iPortal - 21.07.2019

На 21.07.2019 во 01.10 часот на магистралниот пат Струмица-Радовиш, на делницата за Струмица до Василевска раскрсница, Ј.Ц.(33) од с.Ораовица, радовишко, управувајќи патничко возило „Опел зафира“ со радовишки регистарски ознаки, удрил во патничко ...

Се здобил со тешки повреди: Кавадарчанец излетал о патот и удрил во дрво

PressingTV - 22.07.2019

Вчера околу 22 часот на регионалниот пат Кавадарци – мотел Дреново, кај градските гробишта, К.Г. (55) од Кавадарци, управувајќи патничко возило „Ровер“ со кавадаречки регистарски ознаки, излетал од патот и удрил во дрво.

Излетал надвор од коловозот и починал на лице место

Сител - 21.07.2019

Денеска во 01.10 часот на магистралниот пат Струмица-Радовиш, на делницата за Струмица до Василевска раскрсница, Ј.Ц.(33) од с.Ораовица, радовишко, управувајќи патничко возило „Опел зафира“ со радовишки регистарски ознаки, удрил во патничко возило ...

Кавадарчанец со „ровер“ се забил во дрво, итно пренесен во болница

Алсат-М - 22.07.2019

Едно лице со тешки телесни повреди е пренесено во болницата во Кавадарци откако со возилото со кое управувал излетал од патот кај градските гробишта во Кавадарци. Како што се наведува во полицискиот извештај: На 21.07.2019 околу 22.00 часот на ...

Во сообраќајка загина маж од радовишко

Локално - 21.07.2019

Утрово во 1.10 часот на магистралниот пат Струмица-Радовиш, на делницата за Струмица до Василевска раскрсница, Ј.Ц.(33) од село Ораовица, радовишко, управувајќи патничко возило „Опел зафира“ со радовишки регистарски ознаки, удрил во патничко возило ...

Кавадарчанец со автомобил излетал од патот и удрил во дрво

Centar - 22.07.2019

Педесет и петгодишен кавадарчанец со автомобил излетал од патот кај градските гробишта во Кавадарци и удрил во дрво. Тој со тешки повреди е пренесен во болница, а засега не се познати причините за несреќата.

Возач загина во сообраќајка на магистралниот пат Струмица-Радовиш

+инфо - 21.07.2019

На магистралниот пат Струмица-Радовиш, на делницата за Струмица до Василевска раскрсница, ноќеска во 1,10 часот, Ј.Ц.(33) од с.Ораовица, радовишко, управувајќи патничко возило „опел зафира“ со радовишки регистарски ознаки удрил во патничко возило ...

Возач загина во сообраќајка на магистралниот пат Струмица-Радовиш

МКД - 21.07.2019

33-годишен Радовишанец синоќа загина во сообраќајќа излетувајќи од коловозот на магистралниот пат Струмица-Радовиш. На магистралниот пат Струмица-Радовиш, на делницата за Струмица до Василевска раскрсница, ноќеска во 1:10 часот, Ј.Ц.(33) од с.

Возач загина во сообраќајка на магистралниот пат Струмица-Радовиш

Бриф - 21.07.2019

На магистралниот пат Струмица-Радовиш, на делницата за Струмица до Василевска раскрсница, ноќеска во 01:10 часот, Ј.Ц.(33) од с.Ораовица, радовишко, управувајќи патничко возило „опел зафира“ со радовишки регистарски ознаки удрил во патничко возило ...

Возач загина во сообраќајка на магистралниот пат Струмица-Радовиш

Вечер - 21.07.2019

На магистралниот пат Струмица-Радовиш, на делницата за Струмица до Василевска раскрсница, ноќеска во 01:10 часот, Ј.Ц.(33) од с.Ораовица, радовишко, управувајќи патничко возило „опел зафира“ со радовишки регистарски ознаки удрил во патничко возило ...

Возач загина во сообраќајка на магистралниот пат Струмица-Радовиш

Слободен Печат - 21.07.2019

Увид на местото на несреќата извршиле јавен обвинител и екипа на СВР Струмица. На магистралниот пат Струмица-Радовиш, на делницата за Струмица до Василевска раскрсница, ноќеска во 1,10 часот, Ј.Ц.

Тешка сообраќајка на патот Струмица-Радовиш: Излетал од коловозот и починал на лице место

Centar - 21.07.2019

Маж почина синоќа во сообраќајна несреќа на патот Струмица-Радовиш, информира МВР. Во 01:10 часот на магистралниот пат Струмица-Радовиш, на делницата за Струмица до Василевска раскрсница, 33-годишниот Ј.Ц.

Возач загина во сообраќајка на магистралниот пат Струмица-Радовиш

PressingTV - 21.07.2019

На магистралниот пат Струмица-Радовиш, на делницата за Струмица до Василевска раскрсница, ноќеска во 1.10 часот, Ј.Ц. (33) од с.Ораовица, радовишко, управувајќи патничко возило „опел зафира“ со радовишки регистарски ознаки удрил во патничко возило ...

Возач загина во сообраќајка на магистралниот пат Струмица-Радовиш

Опсервер - 21.07.2019

На магистралниот пат Струмица-Радовиш, на делницата за Струмица до Василевска раскрсница, ноќеска во 01:10 часот, Ј.Ц.(33) од с.Ораовица, радовишко, управувајќи патничко возило „опел зафира“ со радовишки регистарски ознаки удрил во патничко возило ...

Возач загина во сообраќајка на магистралниот пат Струмица-Радовиш

Денешен - 21.07.2019

На магистралниот пат Струмица-Радовиш, на делницата за Струмица до Василевска раскрсница, ноќеска во 01:10 часот, Ј.Ц. (33) од с.Ораовица, радовишко, управувајќи патничко возило „опел зафира“ со радовишки регистарски ознаки удрил во патничко возило ...

Едно лице загина во сообраќајка на патот Струмица-Радовиш

Фокус - 21.07.2019

На магистралниот пат Струмица-Радовиш, на делницата за Струмица до Василевска раскрсница, ноќеска во 01:10 часот, Ј.Ц.(33) од с.Ораовица, радовишко, управувајќи патничко возило „опел зафира“ со радовишки регистарски ознаки удрил во патничко возило ...

Детали за тешката сообраќајна несреќа на магистралниот пат Струмица-Радовиш

Опсервер - 22.07.2019

На 21.07.2019 во 01.10 часот на магистралниот пат Струмица-Радовиш, на делницата за Струмица до Василевска раскрсница, Ј.Ц.(33) од с.Ораовица, радовишко, управувајќи патничко возило „Опел зафира“ со радовишки регистарски ознаки, удрил во патничко ...