TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Huawei отвори центар за сајбер-безбедност во Белгија

USB - 15.03.2019

Кинескиот технолошки гигант Huawei отвори центар за сајбер-безбедност и транспарентност во белгискиот главен град Брисел во обид да ги убеди Европејците дека нивните производи не претставуваат ризик за безбедноста и покрај таквите тврдења од САД.

Huawei има развиено свој оперативен систем во случај да не може да го користи Android

Smartportal - 15.03.2019

Huawei има развиено сопствен оперативен систем, односно системи, кои би ги користеле во „најлош случај“ доколку односите помеѓу САД и Кина продолжат да се влошуваат и дојде до забрана за американските компании да ги „извезуваат“ своите системи на ...

Motorola One рецензија

Smartportal - 15.03.2019

Motorola One е смартфон од средната класа кој беше претставен во втората половина од минатата година. Две главни карактеристики го прават посебен и се истакнуваат, а тоа е големиот екран со исечок на горната страна, како и Android One категоријата ...

Nokia 9 PureView во Европа од 15. март

USB - 15.03.2019

Nokia 9 PureView телефонот во САД беше објавен на почетокот на март, додека во Европа би требало да стигне во текот на април. Меѓутоа, чекањето на телефонот ќе биде пократко од што се очекуваше, бидејќи неколку земји и онлајн продавници ќе го ...

Светска премиера во Париз на најновиот модел на Huawei

Денар - 15.03.2019

Huawei е познат по поместувањето на границите кога станува збор за дизајнот на уредот. Со секој нов уред Huawei покажува зашто е меѓу лидерите во глобалниот пазар кога станува збор за мобилни телефони, долгоочекуваната а долгоочекуваната P30 серија ...

Motorola го спрема најевтиниот телефон на виткање

Телефони.мк - 14.03.2019

Ако се вистинити гласините, Razr нема да има моќен хардвер, па затоа ќе има пониска цена од Samsung и Huawei. Телефонот би можел да чини 1500 долари, што не е многу евтино, но сепак е најевтино од телефоните на преклоп што ги имаме на пазарот.

Флексибилниот Motorola RAZR ќе користи Snapdragon 710 чипсет

USB - 14.03.2019

Motorola подготвува нов RAZR телефон, кој ќе го задржи легендарниот облик, но ќе имплементира флексибилен екран на превиткување. Според најновиот извештај, Motorola Razr 2019 ќе го користи Snapdragon 710 чипсетот, спарен со комбинациите 4GB/6GB RAM ...