TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Најмалку 19 загинати во експлозија во џамија во Пакистан

360 степени - 30.01.2023

Спасувачите се обидуваат да ги отстранат куповите остатоци од џамијата и да стигнат до верниците кои сè уште се заробени под урнатините, соопштуваат од полицијата Во експлозија во џамија загинаа 19 верници, а десетици се ранети во северозападниот ...

Најмалку 22 жртви и над 90 ранети во експлозија во џамија во Пакистан

Нетпрес - 30.01.2023

Најмалку 22 луѓе загинале а уште најмалку 96 други се ранети кога силна експлозија одекнала во преполна џамија во пакистанскиот град Пешавар, соопшти тамошната полиција. Експлозијата веројатно ја предизвикал бомбаш-самоубиец, но истрагата е во тек, ...

Најмалку 19 верници загинаа во експлозија во џамија во Пакистан

Фокус - 30.01.2023

Во експлозија во џамија загинаа 19 верници, а десетици беа ранети во северозападниот пакистански град Пешавар, изјави официјален претставник на локалната болница, а многу од жртвите се полицајци кои се собрале на дневна молитва.

(ВИДЕО) Хорор во Пакистан: Силна експлозија во џамија, повредени над 90 лица

А1 On - 30.01.2023

Најмалку 90 лица се повредени во денешната експлозија во џамија во северозападниот пакистански град Пешавар, соопшти локалната полиција. Експлозијата се случила во џамија каде што голем број луѓе се собрале на молитва, изјави полицискиот претставник ...

Се урна дел од џамија во Пакистан, најмалку 90 повредени, има луѓе заробени под урнатините

Макфакс - 30.01.2023

Во градот Пешавар, во северозападен Пакистан, денеска се случи експлозија во џамија за време на молитва. Полициски претставници изјавија дека дел од зградата се урнал и се верува дека луѓето се уште се заробени под урнатините, пренесува „Ројтерс“.

Намалку 17 загинати и над 90 лица повредени во експлозија во џамија во Пакистан

Н.Македонија - 30.01.2023

Најмалки 17 лица загинаа и повеќе од 90 лица се повредени во денешната експлозија во џамија во северозападниот пакистански град Пешавар, соопшти локалната полиција. Првичните извештаи велат дека најмалку 150 верници биле во џамијата за време на ...

Пакистан: Експлозија во џамија, има жртви

Локално - 30.01.2023

Десетици луѓе се повредени во експлозија во џамија во Пешавар, северозападен Пакистан. Силна бомба експлодира денес во близина на џамија и полициски канцеларии во северозападниот пакистански град Пешавар, при што загинаа најмалку две лица, а беа ...

Експлозија потресе џамија во Пакистан, десетици се повредени

4NEWS - 30.01.2023

Најмалку 70 лица се повредени во експлозија во џамија во пакистанскиот град Пешавар во близина на границата со Авганистан, јави Ројтерс, повикувајќи се на полициски претставник. „Дел од зградата се урнал и се верува дека луѓето се затрупани“, рече ...

90 повредени во експлозија во џамија во Пакистан

Кумановски м. - 30.01.2023

Во градот Пешавар, во северозападен Пакистан, денеска се случи експлозија во џамија за време на молитва. Полициски претставници изјавија дека дел од зградата се урнал и се верува дека луѓето сѐ уште се заробени под урнатините, пренесува Ројтерс.

Се урна дел од џамија во Пакистан, најмалку 90 повредени, има луѓе заробени под урнатините

24Инфо - 30.01.2023

Во градот Пешавар, во северозападен Пакистан, денеска се случи експлозија во џамија за време на молитва. Полициски претставници изјавија дека дел од зградата се урнал и се верува дека луѓето се уште се заробени под урнатините, пренесува „Ројтерс“.

Над 90 лица повредени во експлозија во џамија во Пакистан

Сител - 30.01.2023

Најмалку 70 лица се повредени во експлозија во џамија во пакистанскиот град Пешавар во близина на границата со Авганистан, јави Ројтерс, повикувајќи се на полициски претставник. „Дел од зградата се урнал и се верува дека луѓето се затрупани“, рече ...

Над 90 лица повредени во експлозија во џамија во Пакистан

Опсервер - 30.01.2023

Најмалку 90 лица се повредени во денешната експлозија во џамија во северозападниот пакистански град Пешавар, соопшти локалната полиција. Експлозијата се случила во џамија каде што голем број луѓе се собрале на молитва, изјави полицискиот претставник ...

Над 90 лица повредени во експлозија во џамија во Пакистан

Курир - 30.01.2023

Најмалку 90 лица се повредени во денешната експлозија во џамија во северозападниот пакистански град Пешавар, соопшти локалната полиција. Експлозијата се случила во џамија каде што голем број луѓе се собрале на молитва, изјави полицискиот претставник ...

(Видео) Голема експлозија во Пакистан: Се срушил дел од џамија, повредени најмалку 90 лица

Точка - 30.01.2023

Полициски претставници соопштија дека дел од зграда се урнал и се верува дека луѓето се уште се заробени под урнатините. Во градот Пешавар, во северозападен Пакистан, денеска се случи експлозија во џамија за време на молитва.

Над 90 лица повредени во експлозија во џамија во Пакистан

Канал5 - 30.01.2023

Најмалку 90 лица се повредени во денешната експлозија во џамија во северозападниот пакистански град Пешавар, соопшти локалната полиција. Експлозијата се случила во џамија каде што голем број луѓе се собрале на молитва, изјави полицискиот претставник ...