TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Закани, обиди за физички напади и тајно снимање на полициски службеници

ММС - 22.05.2020

Вчера попладне, додека полициски службеник од СВР Тетово одел за на работа со возилото на неговиот другар, на улица „107“, едно лице со неговото патничко возило, во кое бил и неговиот татко и уште едно лице, им го попречиле патот и се обиделе ...

Полицајаци од Тетово добиле закани во два инциденти

Опсервер - 22.05.2020

Тетово, 22 мај 2020 () – Два инцидента бележи вчера тетовската полиција во кои нивни службеници биле мета на закани за физички напад како и неовластено снимање. Полициски службеник пријавил дека додека со возилото на неговиот другар Ф.И.

Директорот на Македонија пат, во полициски час не запрел на полициска контрола

Телма - 21.05.2020

Се возел во Ренџ ровер сред Тетово во полициски час и не запрел на полициска контрола. Директорот на Македонија пат бил престигнат од полицијата дури на наплатната рампа Желино, кон Гостивар.

Директорот на „Македонија пат “ и бегал на полиција за време на полициски час

МКД - 21.05.2020

Беким Мемеди, директорот на „Македонија пат" за време на полициски час и бегал на полиција со џип, дознава МКД.мк. Наместо да застане кога добил инструкции од полицијата за да му биде направена проверка за поседување на дозвола за движење, Мемеди ...

Директорот на „Македонија пат“ бегал од полиција за време на полициски час

+инфо - 21.05.2020

Во денешниот билтен од Министерството за внатрешни работи (МВР) наведено е дека синоќа околу 21.20 часот тетовската полиција дала знак за запирање на возило на улицата „Илинденска“ во Тетово, но тоа не застанало и продолжило со движење кон Гостивар.

Џип не застанал на полицијата во Тетово, го бркале до Желино

Република - 21.05.2020

Вчеравечер на ул.„Илинденска“ во Тетово, полициски службеници дале знак за запирање на возило „range rover“ со скопски регистарски ознаки, кое не застанало и продолжило со движење кон Гостивар.

Му дале знак за запирање: Директорот на „Македонија пат“ не застанал на полициски пункт во Тетово

Локално - 21.05.2020

Полициски час На 20.05.2020 околу 21.20 часот на улицата Илинденска во Тетово, полициски службеници дале знак за запирање на возило „range rover“ со скопски регистарски ознаки, кое не застанало и продолжило со движење кон Гостивар.

„Ренџ ровер“ не застанал на полициска наредба, кога го пронашле, возачот се претставил како директор

Макфакс - 21.05.2020

За време на полицискиот час, синоќа околу 21.20 часот на тетовската улица „Илинденска“, полициски службеници дале знак за запирање на возило „ренџ ровер“ со скопски регистарски ознаки. Возачот не застанал и продолжил со движење кон Гостивар.

Директор на „Македонија пат“ за време на полициски час бегал од полиција…

Expres - 21.05.2020

Интересен инцидент се случил синоќа во Тетово: „Вчера околу 21.20 часот на ул. Илинденска во Тетово, полициски службеници дале знак за запирање на возило ‘range rover‘ со скопски регистарски ознаки, кое не застанало и продолжило со движење кон ...

Директорот на „Македонија пат“ бегал од полиција за време на полициски час

Press24 - 21.05.2020

Во денешниот билтен од Министерството за внатрешни работи (МВР) наведено е дека синоќа околу 21.20 часот тетовската полиција дала знак за запирање на возило на улицата „Илинденска“ во Тетово, но тоа не застанало и продолжило со движење кон Гостивар.

Директорот на Македонија пат, во полициски час не спорел на полициска контрола

Нетпрес - 21.05.2020

Се возел во Ренџ ровер сред Тетово во полициски час и не запрел на полициска контрола. Директорот на Македонија пат бил престигнат од полицијата дури на наплатната рампа Желино, кон Гостивар.

„Ренџ ровер“ не застанал на полициска наредба, кога го пронашле, возачот се претставил како директор

Точка - 21.05.2020

За време на полицискиот час, синоќа, околу 21.20 часот, на тетовската улица Илинденска, полициски службеници дале знак за запирање на возилото „ренџ ровер“ со скопски регистарски ознаки. Возачот не застанал и продолжил со движење кон Гостивар.

Директорот на „Македонија пат“ не ѝ застанал на полицијата во полициски час

Независен - 21.05.2020

Фото: Б. Грданоски Директорот на „Македонија“ пат, возејќи од Тетово кон Гостивар во полициски час, не застанал на полициски сигнал, туку продолжил. Бил престигнат од полицијата по дваесет минути, на пат кон Гостивар.

МВР: Директорот на „Македонија пат“ и бегал на полицијата, запрен кај Желино

Денешен - 21.05.2020

Во денешниот билтен од Министерството за внатрешни работи (МВР) наведено е дека синоќа околу 21.20 часот тетовската полиција дала знак за запирање на возило на улицата „Илинденска“ во Тетово, но тоа не застанало и продолжило со движење кон Гостивар.

Го фатиле за време на полициски час, се претставил како директор на „Македонија пат“

Н.Македонија - 21.05.2020

За време на полицискиот час синоќа,околу 21.20 часот, на тетовската улица Илинденска, полициски службеници дале знак за запирање на возилото „ренџ ровер“ со скопски регистарски ознаки. Возачот не застанал и продолжил со движење кон Гостивар.

Директорот на „Македонија пат“ со „ренџ ровер“ бегал од полицијата за време на полициски час

Мак. Весник - 21.05.2020

Според полицискиот билтен, настанот се случил во средата околу 21.20 часот на улицата „Илинденска“ во Тетово, кога полицајци му дале знак на возилото да застане. Сепак директорот не ја испочитувал наредбата и продолжил да вози кон Гостивар.

Казна за лице за лажно претставување и прекршување на полицискиот час

Сител - 21.05.2020

Вчера вечер за време на полицискиот час, околу 21:20 часот, на тетовската улица „Илинденска“, полициски службеници дале знак за запирање на возилото „ренџ ровер“ со скопски регистарски ознаки.

Директорот на „Македонија пат“ бегал од полиција за време на полициски час

Скопје1 - 21.05.2020

Во денешниот билтен од Министерството за внатрешни работи (МВР) се вели дека синоќа околу 21.20 часот тетовската полиција дала знак за запирање на возило на улицата „Илинденска“ во Тетово, но тоа не застанало и продолжило со движење кон Гостивар.

Директорот на „Македонија пат“ бегал од полицијата за време на полициски час

Фокус - 21.05.2020

Директорот на „Македонија пат“ возел за време на полициски час и не сопрел кога полицијата му дала сигнал да застане, туку продолжил да вози со автомобил „ренџ ровер“ со скопски регистерски таблици.

Не застанал на полицијата, се претставил како директор во државна фирма, ќе си плати казна

Пулс24 - 21.05.2020

Се разбира интересно би било МВР да ја извести јавноста за кој функционер се работи. На 20.05.2020 околу 21.20 часот на ул.„Илинденска“ во Тетово, полициски службеници дале знак за запирање на возило „range rover“ со скопски регистарски ознаки, кое ...

За време на полициски час директорот на „Македонија пат“ бегал од полиција

Слободен Печат - 21.05.2020

Околу 21.20 часот сиоќа на ул.„Илинденска“ во Тетово, полициски службеници дале знак за запирање на возило „range rover“ со скопски регистарски ознаки, кое не застанало и продолжило со движење кон Гостивар.

Директорот на „Македонија Пат“ не застанал на полициска контрола за време на полициски час

MakPress - 21.05.2020

МВР ја информира јавноста дека на 20.05.2020 околу 21.20 часот на ул.„Илинденска“ во Тетово, полициски службеници дале знак за запирање на возило „range rover“ со скопски регистарски ознаки, кое не застанало и продолжило со движење кон Гостивар.

Директорот на „Македонија пат“ бегал од полиција за време на полициски час

Курир - 21.05.2020

Во денешниот билтен од Министерството за внатрешни работи (МВР) наведено е дека синоќа околу 21.20 часот тетовската полиција дала знак за запирање на возило на улицата „Илинденска“ во Тетово, но тоа не застанало и продолжило со движење кон Гостивар.

Директорот на „Македонија пат“ бегал од полиција за време на полициски час

Скопје инфо - 22.05.2020

Во денешниот билтен од Министерството за внатрешни работи (МВР) наведено е дека синоќа околу 21.20 часот тетовската полиција дала знак за запирање на возило на улицата „Илинденска“ во Тетово, но тоа не застанало и продолжило со движење кон Гостивар.

Полицајаци од Тетово добиле закани во два инциденти

Сител - 22.05.2020

Два инцидента бележи вчера тетовската полиција во кои нивни службеници биле мета на закани за физички напад како и неовластено снимање. Полициски службеник пријавил дека додека со возилото на неговиот другар Ф.И.

Полицајаци од Тетово добиле закани во два инциденти

А1 On - 22.05.2020

Два инцидента бележи вчера тетовската полиција во кои нивни службеници биле мета на закани за физички напад како и неовластено снимање. Полициски службеник пријавил дека додека со возилото на неговиот другар Ф.И.

Полицајци од Тетово добиле закани во два инциденти

Слободен Печат - 22.05.2020

Два инцидента бележи вчера тетовската полиција во кои нивни службеници биле мета на закани за физички напад како и неовластено снимање. Полициски службеник пријавил дека додека со возилото на неговиот другар Ф.И.

Два инцидента во Тетово во кои полицајци добивале закани

Република - 22.05.2020

Два инцидента бележи вчера тетовската полиција во кои нивни службеници биле мета на закани за физички напад како и неовластено снимање. Полициски службеник пријавил дека додека со возилото на неговиот другар Ф.И.

Полицајци од Тетово добиле закани во два инциденти

ТВ21 - 22.05.2020

Два инцидента бележи вчера тетовската полиција во кои нивни службеници биле мета на закани за физички напад како и неовластено снимање. Полициски службеник пријавил дека додека со возилото на неговиот другар Ф.И.

Полицајци од Тетово добиле закани во два инциденти

Press24 - 22.05.2020

Два инцидента бележи вчера тетовската полиција во кои нивни службеници биле мета на закани за физички напад како и неовластено снимање. Полициски службеник пријавил дека додека со возилото на неговиот другар Ф.И.

Полицајци во Тетово биле мета на закани, физички напади и неовластено снимање

MakPress - 22.05.2020

Два инцидента бележи вчера тетовската полиција во кои нивни службеници биле мета на закани за физички напад како и неовластено снимање. Полициски службеник пријавил дека додека со возилото на неговиот другар Ф.И.